Nakup kuhinje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2008 17:03

Katjuška, meni je bolj simpa šank, ki je dvignjen - oziroma, da naredi eno malo pregrado med kuhinjo in jedilnim delom (seveda pa mora velikost sobe to podpirati - če je prostor manjši od 30 kvadratov je brez veze) - iz preprostega razloga, iz jedilnega kota se ne vidi, v kakšni razmetani fazi je delovni prostor. Tiste nizke stvari, ki se kar nadaljujejo - te se v praksi vedno kar nadaljujejo v odlaganje svega i svaćega, tako da se delovna površina v resnici čisto nič ne poveča. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. jan 2008 17:46

Vendelina, sem že tudi jaz razmišljala na podoben način..... Ampak moja kuhinja je velika cca 3,3mx2,3m in od tega imam lahko na razpolago cca 1,5m čiste delovne površine, kar za moja kuhinjska udejstvovanja absolutno premalo, zato iščem variante za povečanje le-te. Bi bil mogoče še kakšen drugačen predlog na izbiro katjushka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

31. jan 2008 18:04

Vendelina jr. je napisal/a:
Neodvisno od izbire se vama bo pa zanesljivo zgodilo nekaj od tega : zamujali bodo z roki, vratica ne bodo prave barve, en element se bo odpiral na napačni strani, pri montaži ob vsaj enemu kakšna deska padla na nogo in vse skupaj bo dražje, kot si zdajle misliš.....Ne poznam nikogar, ki ga ni vsaj ena stvar zeznila pri nakupu kuhinje in če bosta vidva tale niz prekinila, chapeau... Vendelina jr.
Evo, jaz sem prekinila tale niz... Niti ena stvar naju ni zeznila, po 4 letih še vedno popolnoma zadovoljna in bp. matilda

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

31. jan 2008 18:09

katjushka je napisal/a:
Hvala vsem za ideje. Res si bom izrisala kuhinjo, potem pa v akcijo............ Mamamia, v katerih trgovinah pa imajo takšne akcije? Sem sicer iz okolice Celja, ampak do Maribora ni daleč. Poleg tega me zanimajo izkušnje s šankom v kuhinji in sicer tistim nizkim, ki je v bistvu nadaljevanje pulta zaradi podaljšanja delovne površine? katjushka
nakje sem videla,da lahko iz pulta,povlečeš ven še en pult,recimo kot bi odprl predal in potem imaš tisti izvlečni pult recimo za valjanje testa ali rezanje zelenjave,ko ga ne potrebuješ več,ga samo pahneš nazaj.Mislim,da sem to videla v Lip Radomlje,imajo pa tam tudi najlepše kuhinje daleč naokoli,vsaj zame. anaeva

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

1. feb 2008 12:16

ce mene vprasas so avstrijske kuhinje Dan zakon. zapelji se v kranj - Trgovski center Viktorija kjer imajo zelo sposobne prodajalce (ne hodi v rutar!!!) ki ti bodo zrisali nacrte in ti profesionalno svetovali. dobavnih rok je sicer 4-6 tednov ampak že ob narocilu ti povedo kateri dan bo kuhinja v sloveniji oz kdaj ti jo bodo pripeljali domov in jo zmontirali. montaza in prevoz sta vkljucena v ceno. kuhinje so zelo kvalitetne (moji starsi jo imajo ze preko 5 let in je taka kot nova kljub temu da v njej vsak dan kuhajo in je nic ne sparajo, moja pa je stara 3 leta in tudi brezhibna), cene pa glede na kvaliteto primerne. skratka priporocam. lp. anja

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

1. feb 2008 12:18

Priporočam Panles - cenovno zelo ugodno in se ti povsem prilagodijo. Majekzmajek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2008 13:19

Tale pult za izvleči je super stvar, tašča ga ima v kuhinji že več kot 20 let. Izvlečeš, ko ga potrebuješ (tudi za zajtrk ali kosile v dvoje je prav priročen), potem ga pa potisneš nazaj v element in nikjer se nič ne vidi.

S kakšnimi podaljški namesto pulta in podobno je pa vednio križć, ker, kot pravi vendy, postanejo odlagališče za stvari, brez katerih bi sicer brez nadaljnjega zmogli...

mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. feb 2008 14:11

matilda, chapeau! Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. feb 2008 14:31

mamamia je napisal/a:

Tale pult za izvleči je super stvar, tašča ga ima v kuhinji že več kot 20 let. Izvlečeš, ko ga potrebuješ (tudi za zajtrk ali kosile v dvoje je prav priročen), potem ga pa potisneš nazaj v element in nikjer se nič ne vidi.

S kakšnimi podaljški namesto pulta in podobno je pa vednio križć, ker, kot pravi vendy, postanejo odlagališče za stvari, brez katerih bi sicer brez nadaljnjega zmogli...

mamamia

mamamia
Punce, sedaj ste pa spravile malce v dilemo....nekako sem že imela v glavi kako bo stvar izgledala, sedaj pa .............. tale pult, ki se izvleče, pomeni da to na tistih delih, kjer je spodaj element? Kar se tiče pa nizkega šanka pa bi izgledal tako, da to ne bi bil samo podaljšan pult, ampak bi bil spodaj element oz. predalnik, ki bi bil na enem delu obrnjen proti jedilnici, v njem pa bi bil spravljen pribor, prti, krožniki, serviete, skratka tisto, kar se rabi pri mizi.... ideje... Glede na velikost kuhinje bi bilo med elementom, ki je obrnjen proti steni in morebitnim šankom cca 110 cm. Se vam zdi to dovolj? katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti