Nakup kuhinje

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

tema odprta - 29. jan 2008 14:59 | ogledi: 6.942 | odgovori: 19

Ker moje vprašanje pri forumu o Rutarju ni prišlo do izraza, sem se odločila, da odprej nov forum.

Midva z možem imava namen v bližnji prihodnosti menjati kuhinjo. Prostorsko sva precej omejena, zato bi bilo verjetno treba kupljeno kuhinjo prilagoditi. Zanimala sva se že pri mizarju in nama je rekel, da nama tekoči meter izdela za cca 500€ za visoki srednji kvalitetni razred, kar se materila tiče. Sedaj me pa zanima, kaj se mi bolj izplača kupiti tovarniško kuhinjo in dati dodatne dele pohištva izdelati po meri (verjetno kar tovarni, saj je verjetno problem dobiti enak material), ali dati izdelati celotno kuhinjo.

Poleg tega me pa zanimajo tudi vaše izkušnje glede kvalitete in cene kuhinj različnih proizvajalcev na slovenskem tržišču.

katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2008 16:01

Tovarna NIČ ne izdela "dodatno po meri". Edino, kar naredijo po meri je to, da ti odrežejo robne letvice in delovno desko. Vsi - od prodaje v trgovinah do izdelav kuhinj po meri - se prilagodijo tvojemu tlorisu. Softver za kuhinjski interier so itak vsi kupili pri istih proizvajalcih. Razlika je samo v tem, kaj ti bodo ponudili za kakšne slepe kote: ali kakšno uporabno visoko omaro, ali pa kakšen totalno neuporaben kotni eleemnt ali pa še kakšno večjo cenovno grozljivko od predalnika z utori za predmete (tako, da čisto noben predmet ne gre v zadevni utor). Takole ti svetujem: poglejta, koliko denarja zmoreta odšteti. Potem naberita tri ponudbe in se odločita za tisto, ki je sredinska. Cenovno najbolj ugodne stvari so itak sumljive. In se prepričajta, da sta se najbolje odločila. In se opremita z dozo smisla za humor (glej naslednji odstavek) Neodvisno od izbire se vama bo pa zanesljivo zgodilo nekaj od tega : zamujali bodo z roki, vratica ne bodo prave barve, en element se bo odpiral na napačni strani, pri montaži ob vsaj enemu kakšna deska padla na nogo in vse skupaj bo dražje, kot si zdajle misliš.....Ne poznam nikogar, ki ga ni vsaj ena stvar zeznila pri nakupu kuhinje in če bosta vidva tale niz prekinila, chapeau... Vendelina jr.

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

29. jan 2008 16:18

Jaz bi prvo šla v salon pohištva, da mi zrišejo po mojih omejitvah kuhinjo.Tako vidiš koliko bi sploh potrebovala mizarja. Koliko pa stane tekoči meter v trgovini? Vem da so različne cene,ampak tiste v mejah normale. balonka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. jan 2008 16:35

Koliko stane tekoči meter v trgovini nimam pojma............zato sem se tudi obrnila na vas, da bi mi malce svetovali na kaj naj bom pozorna, sploh ker 1. kupujem novo kuhinjo (sedaj imam eno podedovano od očeta, saj smo bili zaradi gradnje ob selitvi za kaj boljšega finančno prekratki, "kr neki" pa nisem hotela kupiti). Vsekakor pa imam namen izdelati več predračunov in se potem odločiti. katjushka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. jan 2008 16:57

Nekaj malega sem o svoji izkušnji napisala na forumu o Rutarju: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1331 Najbolj pomembno pri nabavi (tudi kuhinje) pohištva je načrt, ki ga zrišeš sama. Čisto osnovne zadeve: kje bo pomivalno korito, kje bo štedilnik, hladilnik, kje bo prosta delovna površina, ki jo ponavadi zasede mikrovalovka, salamoreznica, sokovnik, multipraktik, ipd. Marsikdo spregleda ta del in ne računa, da tam kjer je mikrovalovka, pač ne moreš rezati zelenjave... Pomembna je razvrstitev elementov (se pravi pečica nikakor ne more biti zraven hladilnika, itd...). Najbolj pomembno je, da premeriš stene, kamor bi naj prišla kuhinja in upoštevaš priklope na vodo, odtoke, elektriko za pečico, hladilnik,... In potem, ko si si zrisala načrt (jaz sem ga sicer na milimeterski papir, ampak pusti mene, ti lahko to narediš čisto enostavno na A4 beli list), greš v akcijo k ponudnikom... Tam se soočiš s kruto realnostjo, vrednostjo investicije, glede na narisano. Ponujajo ti takšne in drugačne elemente in ti moraš samo pozorno poslušati, koliko kateri stane. Seveda, pusti si svetovati. Potem se odločiš za najkonkurenčnejšega...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jan 2008 16:59

katjuska, ne vem od kod si, ampak splača se ti pogledato po trgovinah, ki odprodajajo razstavne eksponate. Morda ti gre kaj v tvojo kuhinjo. V MB prav te dni poteka taka prodaja, samo meni nič ne ustreza.

 

si je pa moja mama prd tremi leti kupila vrhunsko italijansko kuhinjo iz masivnega lesa, s temi novimi elementi, ki se igraje odpirajo z mezincem in z nekaj Ariston aparati (le teklokeramično ploščo in pečico je vzela posebej), za res majhen denar. Je bil namreč razstavni eksponat  kot za njeno kuhinjo narisan.

Zato se splača pogledat po trgovinah, preden se odločiš za naročilo pri mizarju.

Predvsem si pa moraš vzeti čas za preračunavanje. In tudi če so elementi poceni, notranji deli (utori, o katerih govori dear Vendy, pa razna vodila, kot itd...) potem kar nekaj zraven nanesejo, tako da to, kar je na prvi pogled ugodno, ni nujno, da je tako tudi ob končnem izračunu.

 

Za začetek pa le poglej, kje vse so kakšne prodajne akcije razstavnih eksponatov, to se splača.

 

Ko pa greš v trgovino po izris: na tlorisu vsaj priližno označi, kje bi v kuhinji kaj imela, da prodajalcu zožiš manevrski prostor, da ti skuša prodati še tisto, česar sploh ne potrebuješ.

 

Mamamia

mamamia

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

29. jan 2008 17:07

Svetujem ti, da pojdi po večih salonih in naj ti izrišejo kuhinjo po tvojih merah. Tako sva naredila midva pa imava tudi problem s prostorsko stisko, sedaj se pa odločava med dvema variantama. Najbrž bo kar Sveina. Naročila jo bova pa kar v Mercator pohištvu, je kvalitetna, cenovno ugodna pa še lepa za pogledat. Sva bila pa tudi v Rutarju in Dipu a kolikor berem imate nekateri slabe izkušnje tako da sem te dve varianti že odpisala. Privat mizarji ti pa kar vnaprej povem, da je to najdražja varianta, odvisno koliko si pripravljena odšteti zanjo. darčika

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

29. jan 2008 17:29

Prav kmalu bo minilo dve leti - joj kako čas beži - od kar smo mi nabavljali novo kuhinjo. Potem, ko se eden domačih privatnikov, ki izdeluje kuhinje po meri in žanje take in drugačne nagrade po pohištvenih sejmih, sploh ni zmenil za izdelavo predračuna in izris kuhinje (menim, da je bila premajhna kuhinja in nikakršne pretirane zahteve), smo zavili v prvi pohištveni salon, prosili za nekaj katalogov in na podlagi temeljitega ogleda kuhinj v katalogih in seveda v par salonih, smo se odločili za en tip marlesove kuhinje in nato je sledila druga faza: natančne izmere kuhinje, z vsemi oznakami - elektrika, voda, okna....itd itd.....opis naših želja in uresničitev realnih možnosti....želela sem npr. kuhalno ploščo v kotu in nad njo ustrezno napo, vendar so vse te nape prevelike in bi jo morala dat nekomu delat, kar pomeni, da bi bila napa manjša in ne bi dovolj učinkovito opravljala svoje funkcije...zato smo to zamisel opustili

Skratka v dveh salonih so nam naredili izris iste kuhinje z dvemi oziroma celo tremi različnimi postavitvami, s tem, da so bili v Lesnini na Brdu tako ustrežljivi in so nam brezplačno ponudili barvni izris, v nekem salonu v Postojni pa samo skice in za barvni izpis želeli takratnih 10.000,00 SIT (to bi potem odbili pri morebitnem naročilu kuhinje). No kakorkoli ponudba, ki so jo izdelali v Lesnini je bila cenovno precej ugodnejša in zato smo naročili kuhinjo pri njih. Dostava je bila pravočasna in serviser nam je prišel kuhinjo zmontirat 30. aprila, čeprav je rekel, da bo prišel šele po prvomajskih praznikih - res smo bili veseli, da se je pri neki stranki nekaj zalomilo in smo bili pač mi prej na vrsti.

Zadeva se je super izšla, ni pa bila 100%, saj kot je že Vendy napisala, se to nikoli ne zgodi - pomivalni stroj, ki smo ga naročili, je takrat bil, ko so nam pripeljali ostale aparate, ga pa ni bilo - ampak potem smo pač še kakih deset dni pomivali posodo na roke in menim, da smo jo v primerjavi  s kalvarijo, ki jo doživlja veliko strank, super odnesli.

 

No in sedaj, ko kuhinja že skoraj dve leti laufa, lahko povem tole: na par predalih vodila po slabem letu niso več laufala kot bi morala in smo poklicali na servis in so se sto na uro odzvali in zamenjali, kar ni funkcioniralo. Podpultni vgradni hladilnik mi živce žre - pa saj ni hladilnik nič kriv - kriva sem sama, ko imam preveč let in preveč kil in tisti hladilnik je čedalje nižje in meni se bodo leta samo prištevala (kile upam, da ne), tako, da bom menda v doglednem času kupila še en hladilnik in ga postavila v hodnik, kjer imam super prostor le dva koraka od kuhinjskih vrat. S kotnim pomivalnim koritom, ki ima odcejevalnik in eno manjše koritce s cedilom in izvlečno pipo sem tudi zelo zadovoljna, predali, ki nadomeščajo tiste omarice v spodnjem delu kuhinje sem tudi super zadovoljna, dve ozki izvlečni omarici za steklenice, začimbe in še kaj sta tudi OK, skratka lahko rečem, da sem z izbiro kar zadovoljna.

 

Se pa res splača odšteti kakšen evrček več, pa ne preveč, saj menda ne bo zadnja, ki si jo boš kupila.

 

 

Lep dan želim in obilo sreče v lovu za dobro varianto 

rrr

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. jan 2008 21:59

Hvala vsem za ideje. Res si bom izrisala kuhinjo, potem pa v akcijo............ Mamamia, v katerih trgovinah pa imajo takšne akcije? Sem sicer iz okolice Celja, ampak do Maribora ni daleč. Poleg tega me zanimajo izkušnje s šankom v kuhinji in sicer tistim nizkim, ki je v bistvu nadaljevanje pulta zaradi podaljšanja delovne površine? katjushka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

31. jan 2008 16:39

Sedaj bo kmalu sejem,mislim da je dom ali nekaj podobnega,malo poglej,meni so v Lipi zrisali Kuhinjo brezplačno,sama sem potem še nekaj prilagajal ,naredil pa mi jo je mizar,ker sem pač hotela sodobno kuhinjo iz masivnega lesa anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti