Podarim model za ocvrtke

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

tema odprta - 29. jan 2008 14:15 | ogledi: 6.547 | odgovori: 19

Reca, Veri, mislim da je vaju zanimal tale pripomocek, ki sem ga nasla doma (in mu ne vem imena): http://intlxpatr.files.wordpress.com/2006/11/b00004rfpj01_aa280_sc in mi dela guzvo. Uporabila sem jo samo dvakrat v treh letih. Ce je katera se zainteresirana zanj, naj mi poslje zasebno sporocilo.

LP, R.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. jan 2008 14:55

Tole je slo pa hitro. Sporocam, ni vec na voljo. LP, R.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

29. jan 2008 19:50

Katka, hvala za linke. Jaz to zadevo imam doma že dalj časa. Nabavila sem pri Neckermanu, ne vem pa, kam sem založila recepte in navodila za uporabo. Če boš še našla kakšen link v nemščini, se priporočam. Lep pozdrav! regina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jan 2008 22:30

Regina, tudi jaz ga imam od neckermanna že nekaj let, pa sem spet čisto nanj pozabila. Imeli smo ga že v mojem otroštvu, ga je nek stric prodajal na Tromostovju (bil je češki), potem pa se je pri selitvi izgubil. Nekaj let nazaj sem ga opazila v katalogu in je bil takoj moj, pač nostalgija, spomini na babico in na čas, ko so nas rozete čakale po prihodu iz šole. Lahko pa pobrskam in najdem original recepte v slovenščini ter poskeniram, mislim, da sem jih celo zadnjič videla v omari, ko sem iskala nekaj drugega Samo tisti niso tako fajn . Tele rozete pa so tudi bavarska specialiteta, tako da probaj poiskati malo na internetu, sama sem slaba v nemščini. Bom pa pogledala in javim. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

29. jan 2008 23:58

Tole reč imam pa jaz doma že ohoho let, pa sem čisto pozabila uporabljat. A mi prosim napiše katera kakšen recept v slovenščini. Bom hvaležna, zelo. Hvala. seherezada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jan 2008 8:32

Seherezada, v slovenščini nisem zasledila nič, tudi na internetu ne. Tudi ta priložen recept iz neckermanna je le v nemščini in angleščini. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jan 2008 11:07

se vidi, da bom morala bolj redno spremljat kulinarko:) Veri

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jan 2008 11:15

Jaz sem dobila recepte z neckermana v slovenscini - ampak jih nimam pri sebi. prevedeni (ne dobesedno) s prve katkie strani, in se ene od mojih pa so: 1. Rosete brez sladkorja so lahko priloga k piščancu, ribi, sladke ponudimo s kompotom ali kar tako h kavi. 2 jajci dobro zmesamo, dodamo 1/4 zlicke soli, 1 zlico sladkorja, 1 skodelico moke, 2 zlici stopljenega masla (v tem receptu po moje manjka 1 skodelica mleka!!!, glej recept 3). Model rosete potopimo v vroco mascobo (v majhni posodi, ne dosti vecji kot je modelcek, visina cca 5 cm), nato v testo, pazimo da ne gre cez zgornji rob, ponovno v mascobo dokler rozete niso pecene. Odcedimo in potresemo s sladkorjem v vprahu. 2. rozete 5 dag skroba, 5 dag moke, sol, 3 dag sladkorja, vanilijev sladkor, 2 jajci, 1/8 L mleka v testo lahko vmesamo tudi parmezan 3. Rozete (okrog 40) 2 jajci, zlica sladkorja, scep soli, 1 skodelica moke, 1 skodelica mleka Zmesaj jajci, sladkor in sol, dodaj ostale sestavine. Model segrej v vrocem olju za dve minuti, potopi v testo, ne do vrha, in takoj nazaj v vroce olje. Cvri do zlate barve, 10 do 30 sekund. Vzemi ven, obrni na glavo da se odcedi in z vilico odstrani rozeto z modela, daj na papirnato brisaco. Ce rozete niso krhke, dodaj se malo mleka. Lahko pa po 10 s streses model, tako da rozeta pade dol in jo ocvres do konca. 4. Cokoladne rozete (cca 20) 1/2 skodelice skroba, 2 zlici moke, 1 zlicka kakava, 2 zlicki sladkorja, scep soli, 1 jajce, 1/4 skodelice mleka zmesaj skrob, moko, sladkor, kakav in sol. Posebej zmesaj jajce in mleko, dodaj zmes moke in dobro premesaj. Ostalo kot prej. Nasveti. Ce se testo ne prime modela je le-ta ali prevroc ali prehladen. Da so res hrustljave, naredi testo vsaj 2 uri vnaprej. Ko so ocvrte jih zlagaj v eni plasti na papirnato brisaco, imej na toplem v pecici. LP, R.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

30. jan 2008 15:54

Katka, hvala lepa za linke. Super, tudi ko si fotografirala se da kar lepo prebrat. Nekje imam tudi še ta stare modele, ki sem jih kupila na tržnici, pa ko sem se selila so se recepti nekam zgubili. Verjetno jih bom že našla, ko bom kaj drugega iskala. Rebecca, tudi tebi hvala za trud. Kljub oblakom vam želim še naprej lep dan. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti