Noni sok

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. jul 2008 12:33

Kruhy, odgovor bi bil, kakor ti paše. Škodil ti verjetno ne bo, če bo pa kaka korist, toliko bolje. Jaz mislim, da so tele stvari nekako dodatek k rednemu zdravljenju, nikakor pa ne osnova. To me spominja na glavobol moje tašče. Trdila je, kako je tisto slavno olje ene firme Ju.. dobro proti glavobolu, kako pomaga, če si kakšno kapljico vtreš na sence. Sem jo vprašala, če je samo olje pomagalo. Rekla je, no, hkrati sem vzela še eno tableto, ampak olje je res pomagalo. Atina

sol 63  

član od: 11.2.2008

sporočila: 39

6. avg 2008 19:50

Zasrbeli so me prsti, že takrat, ko se je tema pojavila na forumu, ne zato, da bi zelo "pametnila", ampak, da predam družinsko izkušnjo z Nonijem. Na šamanskem tečaju sem spoznala gospo, ki je nekaj malega o Noniju razlagala svoji vis-a-vis. Ne me obsojati, vedno slišim več kot je treba. Ja, prisluškujem, nehote! Moj ljubi oči, je že bil na operaciji, so mu odstranili ledvico, prej je, boga duša, neštetokrat šel na izžiganje papilomov v mehurju, na izpiranje z nevem čim, njegov GOSPOD zdravnik mu je rekel, da bi se, če ne bi bil tako vitalen, sploh ne tako ukvarjali z njim - beri: ne bi trošili denarja za nekoga, ki je pravzaprav za odpad. No ja, pred smrtjo, en teden prej, so mu uspeli postaviti tudi diagnozo:metastaze po jetrih, po kosteh... kje hudiča je bil pa primarni???? Ampak doma je ostala velika količina Noni soka, ki sem ga kupila, tisti hip, ko je medicina dala diagnozo. In nato ga je moja mati začela piti. Brez antibiotikov verjetno ne bi preživela, ker je staknila zelo hud bronhitis, takoj po očijevi smrti, oslabela kot je bila, psihično in fizično. Brez klasične medicine ne gre, ampak, gospa danes še vedno zjutraj popije 0.3 Nonija in pri osemdesetih zgleda boljše kot pri šestdesetih. In samo še čakam, da naju bodo imeli za sestri... Summa summarum, Noni ni čudežno zdravilo, ampak zelo dober dodatek kot vsi antioksidanti. Hudiča zakaj nihče nič ne piše o ČESNU in ČEBULI? Samo zato, ker smrdita???!!! Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!

vladkaa  

član od: 24.3.2010

sporočila: 4

24. mar 2010 23:06

katjushka je napisal/a:
Se je že kdo srečal s spodaj omenjenim sokom in kakšne so vaše izkušnje?

http://www.mojnoni.si/

katjushka
Jaz sem ta sok kupila triletni hčerki, ki jo je mučilo hudo zaprtje. Popila je dve steklenici in od tega je sedaj že eno leto, prebava pa se ji je uredila. Edina stvar, ki je zares pomagala. Pred tem smo probali nešteto stvari, pa ni nič delovalo! lp, vladkaa vladkaa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. mar 2010 9:32

Če bi uradna medicina imela dobra zdravila za vse bolezni, ljudje nikoli ne bi posegali po alternativi! zakaj pa bi? Zdravila, kolikor pač plačaš iz svojega žepa so vendar cenejša. In ker nima, ljudje pač posegajo po alternativi. Nekomu pomaga, drugim pač ne. Ljudje nismo samo skupek celic, če bi bili, bi na vseh ljudeh enake substance enako odreagirale. Smo veliko bolj komplesni in poleg tega samo zdravilo težko pomaga, če nimaš zaupanja vanj. Vsi in vsak pa moramo biti toliko odgovorni zase, da skušamo živeti čim bolj zdravo, jesti/uživati zdravo hrano in pijačo, razmišljati pozitivno. Reči, da nekaj škoditi pač ne more je malo prehudo za nekoga, ki se ima za zdravnika ali celo zdravilca, kakorkoli že . Če je sok Noni res to, kar pišete, je sigurno, da lahko le pomaga, koliko, pa nihče ne more vedeti ali predvideti. In da sok Noni lahko pozdravi raka? Nemogoče je to trditi in enako nemogoče popolnoma zavreči..vsekakor pa gre za skupek vsega, kar človek v sebi in pri sebi spremeni. Je pa koristno, da v vsej tej zgodbi vendarle sodeluje tudi uradna medicina.

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

25. mar 2010 13:16

Ja tile sokovi so res zanimivi, ker se vsakih toliko let v svetu pojavi novi in boljši. So precej zdravilni za osebe ki jih prodajajo. Najboljši in tudi najbolj dobičkonosni je Mona Vie http://www.monavie.com/Web/AU/en/index.dhtml?r=1 ali tudi http://en.wikipedia.org/wiki/Monavie. Glede soka Noni piše v vikipediji, da ima kar veliko količino vitamina C, vendar samo polovico toliko, kot sveža pomaranča. Tudi pravi, da raziskave niso dokazale nobenega zdravilnega učinka. Na žalost nekateri izrabljajo stisko bolnih ljudi in služijo mastne denarce za laži. Medicina je še vedno pozdravila več bolezni, kot pa šarlatani. Oh, pa lepo prosim ne mi zamerit, to je samo moje osebno mišlenje po kar obsežnih raziskavah na internetu in o zgodovini zdravilnih in čudežnih sokov. Dragan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti