Noni sok

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. mar 2008 23:48

proxima, kar si napisala mi je jasno, čeprav ne odgovarja direktno na moje vprašanje. Po drugi strani pa tudi drži, da prodajalci nonija propagirajo le primere, ki so z nonijem zadovoljni, kakšna je pa statistika na drugi strani pa.... Tako da smo spet na začetku........... Zame je aktualen predvsem zaradi vsebnosti B12, ki bi mi ga znalo kot vegetarianki primanjkovati. katjushka

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

6. mar 2008 16:19

Jaz nisem nasprotnica Nonija, mi gre pa na živce, da nekdo trdi, da se mu je izboljšalo zaradi takih in drugačnih sokov...., da je ozdravel samo zato..., da je shujšal zaradi teh tablet... Super, da se mu je izboljšalo, lahko pa ,da bi se mu tudi brez teh dodatkov. Še zmeraj raje zagovarjam zdrav način življenja. LENČA

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

6. mar 2008 19:50

LENČA je napisal/a:
Tresk je napisala: Takoj ko sem ga začela uživat seveda ni bilo še učinka in sem bila še enkrat prehlajena, nato pa niti enkrat več. Naj še dodam, da sem imela velike probleme z mozolji (oz. aknami, ali kakorkoli že). Obraz, hrbet, roke so bili obupni, zdaj pa se je vse skupaj zboljšalo za 80 % najmanj. Obraz je že skoraj čist, hrbet prav tako. Tudi moje počutje je veliko veliko bolje, imam več energije, prebava je bolj urejena. Jaz pa sprašujem: Pa lahko dokažeš da zaradi Nonija LENČA
ja, ne nisem znanstvenik in ti ne morm dokazat, zato ti nekih znanstvenih dokazov in tez ne bom govorila. Ampak, če mi prej ni nič pomagalo, potem ko sem pa noni začela pit je blo pa bolje, verjetno da ni blo vse od zraka, ali pač? pa še to...pa naj kdo meni dokaže da zdravila uradne medicine in razne kremice in ne vem kaj še vse pomagajo.....ker jst sm sprobala že malo morje vsega, denarja sem vrgla stran že preveč, pa mi ni nič, čisto nič pomagalo. sedaj pa vidim izboljšanje in to konkretno izboljšanje in nič in nihče me ne bo prepričal da mi ne pomaga. ni pa seveda nujno da vsem pomaga. tako kot vsem ne pomagajo lekadoli proti glavobolu, nekaterim pa....ali pa kemoterapija v boju proti raku, nekaterim pa.... Follow your dreams.... Sporočilo je spremenil(a) tresk dne 06. mar 2008 19:55:46

EdeN  

član od: 23.7.2008

sporočila: 2

23. jul 2008 13:54

Zanimiva tema o Noniju! Sem na hitro preletel vaše komentarje in so prav smešni! Sam poznam sok noni zelooo dobro in vem kateri je najboljsi! ne bom pa delal nobene reklame, ker se ne mislim po forumih kregat! Je pa zanimivo da pravite da je najboljsi noni v medicinski plastiki in da zivite zdravo življenje, po drugi strani pa pljuvate po taksni dobri stvari, kot je noni, omenjate clanke v mladini, ki niso nikaksni strokovnjaki, le od tega, da je en novinar njihov bil na eni (verjamem da malo smesni predstavitvi), in si je pač na podlagi svojih "slabih" izkušenj ustvaril svoje mnenje. Do tega ali bo nonija zmanjkalo? Jabolčni sok se dobi tudi v vsaki trgovini, in ga pijejo ljudje po vsem svetu... pa se vedno imamo jabolka, ki rodijo 1 krat na leto - ali jih ne bo zmanjkalo??? Nonija ne bo nikoli zmanjkalo, za tiste ljudi, ki vemo kaj nam daje, kolikokrat na leto rodi in koliko tega je po celotni francoski Polineziji! Sam prisegam na original in tiste stvari, ki so kvalitetne... Ker se po dobri stvari vedno pojavijo podjetja, ki kopirajo in hvalijo svojega konjal. Obstaja dobra spletna stran v slovenščini, od tega, kateri je najboljši, do vseh argumentov zakaj je tako... Poglejte si film od drevesa do steklenice pa boste videli ali je medicinska plastika boljša od originala, ki je v steklenici. Živim zdravo življenje in v prehrano sem zato vključil tudi noni - (vendart ne bilo kateri noni), ker mi da substance, ki jih s hrano, ki jo jemo danes nebi dobil. Ker mi zagotavlja, da je produkt varen, iz najboljših rastlin in pridelan ne iz praha ampak iz postopka, ki je nekoliko drazji, ohrani ap vse pomembne substance v noniju. Ker vnašam redno te substance v telo se se počutim odlično! Uzivajte in se se dalje kregajte kateri noni je boljši in ali je sploh noni dober. Smešni ste, ker 1+1 ni 2,1 ali 1,9 ampak je 2. ps. zanima me razlika med medicinsko in navadno plastiko? A medicinska se prodaja v lekarni, navadna pa na placu? :)) EdeN

EdeN  

član od: 23.7.2008

sporočila: 2

23. jul 2008 14:07

proxima je napisal/a:
@katjushka: jaz nisem nikakrsna nasprotnica nonija - samo nepreverjenih dejstev, ki jih prodajajo kot suho zlato. Ti bom pa vseeno povedala, kako bi dokazala, da so cudezne ozdravitve posledica noni soka: vzela bi dve skupini, na primer po 500 mozoljastih pubertetnic. Eni skupini bi dala za pit noni sok, drugi pa z borovnicevim sirupom zmesano bikovo scalnico (okus je priblizno podoben). In poskrbela bi, da bi bili v obeh skupinah punce v povprecju priblizno enako stare, iz podobnega socialnega okolja, da bi se v povprecju podobno prehranjevale, ob tem bi pa se izlocila vse, ki se ze kakorkoli drugace zdravijo proti aknam (s hormoni, antibioticnimi pastami, etc). In ce bi se pokazala statisticno znacilna razlika (na primer, da bi v 6 mesecih skupini z nonijem izginile akne pri 50 najstnicah, v skupini z bikovo scalnico pa le pri 17), bi sklenila, da utegne biti nekaj pri tem in bi raziskovala dalje - katera snov ali skupina snovi v noniju bi utegnila povzrocati tak ucinek. V vseh ostalih primerih imamo pa porocilo tipa "povodom jednog slucaja", ki je sicer anekdoticno zanimivo in lahko namigne na potencialno uporabno substanco, ne da se pa s pomocjo tega dokazati prav nicesar. lp, proxima
Morem se na to odgovorit! Prvo kot prvo, verjetno niste pili originalnega noni soka, glede okusa. In drugo, če bi to naredili naredite!!! Dokazite nam da statistično značilno noni res vpliva na to! Ampak eno je govoriti, drugo pa narediti... Na podlagi tvojega primera močno dvomim, da bi bila taksna raziskava smiselna, kajti statistične značilnosti delovanja neke substance, ali poskusa se delajo v ponovitvah... na podlagi nekega vzorca, da se izključijo morebitni stranski vplivi ali vprašanje: "kaj pa če je bilo kaj drugega...". kako bi določila osebe, bi izbrali za scalnico tiste z manj aknami ali bi odločil žreb, katera bo v kateri skupini, v kateri ponovitvi, kakšno dozo nonija bo prejemala itd? Ok, tak primer z aknami res ni narejen, ker akne niso največje težave, je pa bilo dosti narejenih primerov na holesterolu, trigliceridih, stesu, kjer so znanstveno dokazali, da noni pomaga pri tem! Ampak spet omenjam ne bilokateri noni! Ne bom pa povedal kateri je original in kateri ima te raziskave, da ne bo kakšne "reklame" da ne bo kdo rekel, da skačem v zelje. Ljudje ki bodo pili noni se bodo sami odločili pri kom in kakšnega bodo kupili. Jaz zase vem in sem prepričan, da pijem najboljšega! Koga pa zanimajo rezultati raziskav, razno raznih poskusov, kjer znanstveno dokazujejo pozitivne učinke nonija bo moral najti najprej original. Če bo iskal, bo dobil tudi informacijo o tem! EdeN

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

23. jul 2008 14:14

Dobro no, ni zdaj potrebno pljuvat po tistih, ki niso nabirali sadja in ga pod drevesom stiskali v usta...Kupimo to, kar je v ponudbi, verjamemo ali ne verjamemo v pročevanja in dokaze in na koncu vsak vztraja ob zadevah, ki so njemu ljube.

Tu se samo pogovarjamo in izmenjujemo mnenja.

Titta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jul 2008 14:53

Lenča, kaj pa je daves zdravo življenje? Pred več kot 20 leti so jabolka imele še vitamine in minerale, danes pa imajo še vedno isti samo sladkor, vitamini in minerali pa so se zmanjšali za 20-30%! To je znanstveno dokazano. Tudi kiviji, limone in ne vem še kakšno sadje ima vse manj vitaminov in mineralov, zato je smiselno bolanim dodajati ne samo sintetična zdravila, ampak kot podporo organizmu tudi prehranske dodatke, kamor spada tudi Noni. Noni je res čudežni sadež, pomaga in podpira organizem pri skoraj vsaki bolezni. Glede raka pa je tako, noni dokazano zmanjšuje limfne vozličke, ki imajo rakaste zasevke. Zanimivo je to, da ga po celem svetu častijo, samo naša trmasta medicina ne (slovenska) Zato se naj vsak odloči, kaj bo počel s svojim zdravjem,z zdravili in dopolnili. Če pa koga še kaj zanima o noniju, pa naj mi na zs piše, ker o tem ogromno vem, saj sem naredila strokovni izpit, seveda v tujini iz nonija. Kyara

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

24. jul 2008 11:32

Prebrala sem cel forum in imam samo eno vprašanje: PITI ALI NE PITI NONI SOK????? kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti