Noni sok

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2008 14:07

Noni pa pač ne raste po vsem svetu, ker je občutljiv in potrebuje specifično klimo, da lahko normalno raste. Enako je z algami :) Poizkusite gojiti ananas na Islandiji. Ali pa še bolje Kraški Teran na Obali. Ista trta, drugo vino. Na obali se mu reče Refošk. Pa tudi zelo različni sta. Toliko o podnebju in zemlji. Ja, noni, srčece, točno sem hotela: rastline rastejo na omejenem območju, kjer to omogoča priemrna klima. Jih pa je toliko, da ga lahko prodajaš vedno več in več in več? Sam sebe negiraa, sončece zlato. Ker če nekaj raste samo na točno določenem območju, tudi nemojene količine niso na voljo? ali pač?

 

Kako pa ti veš, da jaz soka nisem porobala?

Mimogrede, kaj pa tablete? Tu jih ponujajo po ne vem kakšni ceni, je pa najti vir, da je škatla dvanajstih zavitkov krat sto tablet za ceno ene, ki se prodaja v Sloveniji. In so te tablete ravno tako bio on eko in kaj vem kaj še vse kot tisti sok.

Ne učit ptiča pet, no.

 

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. jan 2008 14:42

Ja, smo se enkrat pri debati o koralnem kalciju spraševali, zakaj jesti apnenec iz koral od tam nekje, iz eksotičenega morja za drag denar, ko je ves svet po NAŠEM Krasu pobral pojme v zvezi z niim in pojavi na njem. In tam je taistega apnenca na tone, desetine ton,......... Zakaj potem apnenec kupovati? Zdaj smo pri tem soku, potem bomo,........ Mamamia, morda je z algami malo drugače, več je kozmopolitskih vrst, ali pa vsaj prcej razširjenih, mnoge je enostavno gojiti, ne potrebuješ veliko, ker hitro rastejo,....... Je pa vprašanje, ali imajo gojene res vse in v enakih deležih kot tiste iz narave. Sicer se pa 100% strinjam s tabo. Vedno pač privlači nekja, kar je malo skrivnostno, od daleč,......včasih španske muhe, poper, cimet,.....danes pač noni,.... jutri bogvekaj. Ne se bati, se bodo zanesljivo spomnili In še mimogrede: teran ne raste, trta je sorte refošk (teranovka). Vino pač je teran. rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2008 15:23

 

Saj, meni je vseeno, kdo kaj pije in kakšne tablete jemlje, moj mož tudi je nonijeve tablete, tako da meni te zadeve niso tuje. Jemlje še kaj drugega, jaz pa od teh preparatov nič. Pa sem bolj zdrava kot on.

Ne maram pa, če me kdo fopa z nečim kar tako, kot to počno nekateri vneti zagovrniki in še bolj vneti prodajalci.

Tisti, ki verjame v nekaj, naj jemlje, tisti, ki ne, pač jejmo kivi, limone in jabolka, vmes izmenjajmo kakšno mnenje, samo prihranite mi, lepo prosim, variante nekih kvazi raziskav.

Zdravnikov pa tudi dovolj poznam, da vem, da tudi marsikdo od njih kaj prodaja (ne govorim o predpisovanju zdravil na recept, to je druga zgodba) in nič čudnega, če komu dovzetemu kdaj tudi kaj svetuje.

 

Meni je uradna medicina doslej zelo pomagala in mi res ni bilo treba k alternativncem, čeprav mi je življenje viselo na nitki. Če bo pa kdaj tako hudo, da se na uradno več ne bom zanesla, morda poskusim, 

a razni Mojnoni tipi me s svojim načinom komuniciranja od tega prej odvračajo kot prepričajo.   

Pač moje mnenje in prepričanje, kdo drug pa je seveda prepričan drugače. Meni je prav.

Mamamia 

 

mamamia

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

29. feb 2008 21:45

Bom pa še jaz opisala svojo izkušnjo s sirupom Noni. Jaz sem zelo redko bolna (ok, kak prehlad že, pa tudi to ne prehudo), letos pa sem bila v roku dveh mesecev dvakrat in to sem imela dvakrat angino in še par hudih prehladov vmes. Zdravnik mi je rekel, da se mi je imunski sistem totalno porušil in ni pomagalo nič, ne antibiotiki, ne vitamini, nič. Potem pa je mami, ki je včlanjena v eno organizacijo (oz. ne vem kako bi rekla), kjer se da kupiti razne dodatke k prehrani (vitamine, minerale,....), tam naročila sirup Noni. Sicer je zelo drag, ampak smo rekli bomo probali. In sem ga začela pit, zdaj ga pijem že tretji liter (vsak dan zjutraj na tešče dve žlici - plastični). Takoj ko sem ga začela uživat seveda ni bilo še učinka in sem bila še enkrat prehlajena, nato pa niti enkrat več. Naj še dodam, da sem imela velike probleme z mozolji (oz. aknami, ali kakorkoli že). Obraz, hrbet, roke so bili obupni, zdaj pa se je vse skupaj zboljšalo za 80 % najmanj. Obraz je že skoraj čist, hrbet prav tako. Tudi moje počutje je veliko veliko bolje, imam več energije, prebava je bolj urejena. Glede zdravljenja raka pa... to po mojem mnenju nikakor ni zdravilo za raka, ampak v kombinaciji s kemoterapijo pa vsekakor. Poznam primer, ko je sam zdravnik (z onkološkega) priporočil pitje sirupa oz. soka nonija. Sicer pa....vsak ima svoje mnenje...in kakor komu paše. lp Se bom popravila...vidim da ne bom edina "reklame delala"....tudi pri nas kupujemo Calivitinega. lp Follow your dreams.... Sporočilo je spremenil(a) tresk dne 29. feb 2008 21:48:42

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. mar 2008 22:18

Tresk, nonija lahko tudi naneseš na obraz, mozoljasta koža se ti bo hitro popravila. tumpika

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

2. mar 2008 19:12

Hja, čudno da pri tolikšni dobrosrčnosti in entuziazmu takšnih prodajalcev sploh še kdo zboli in rabi pomoč uradne medicine.

Čudno je tudi to, da nihče ne omeni, da Noni sok povezujejo z nekaterimi primeri hude okvare jeter. Ni 100% dokazano, da je kriv; ampak to, da zdravi raka, je dokazano še manj oz. je čista izmišljotina. Tudi zgodba o uspehu pri zdravljenju raka ščitnice, ki jo zasledimo na navedeni spletni strani, sploh ne govori o raku, ampak o drugih težavah s ščitnico, za katere vemo, da se včasih prehodno umirijo same od sebe.

 

MojNoni.si je napisal/a:

A proxima nima finančne koristi? An ne predpiše zdravila glede na raziskave? Če tega nebi delala, kmalu nebi imela več finančne koristi.

 

Kar se tiče finančnih učinkov, pa... je ena rekla, da si je z njim ozdravila slabokrvnost. Pa izračunajmo:

Noni sok : 3 mesece ... 0,3 dl/dan ... 39€/l  = 105 €

železove tbl. : 1 tbl./ dan ... Hematopan 2,50 € za 20tbl ali Ferrum 4,60 € za 30 tbl = 11-13 €

Ali pa npr. hormonsko zdravilo za raka na dojki, Nolvadex: 4,60 € na mesec.

Kdo ima torej zdaj tu finančni interes? zdravniki ali prodajalci megle?

 

Sicer pa proxima

Nasja

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 02. mar 2008 19:20:26

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

5. mar 2008 10:40

Nisem sicer prebrala vseh mnenj, ker jih je kar veliko, odgovorim pa lahko na prvo vprašanje mnenja, saj pijem Noni sok od 12.12.07, prav tako moj mož, še mesec dni prej. Glede zdravilnih učinkov, pa ne morem trditi, da ni izboljšanja in ne obratno- poslabšanja, sva pa oba zelo bolna, z prav veliko bolezenskimi diagnozami, vendar stremim tudi za tem, da v nekaj moraš verjeti, če želiš, da ti pomaga. Je pa tudi resnično in se popolnoma strinjam z Nasjo, tudi sama sem prebrala zadeve povezane s stranskimi učinki pitja Nonija v zvezi z jetri. Kaj naj rečem, vsak dela, po svoji glavi, dodam lahko samo, da ga pijem, čeprav z muko- glede okusa, a se vsak dan znova silim z njim, in se tolažim, da bo pa morda nekoč pomagal. Lep pozdrav jaša

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

5. mar 2008 22:08

Tresk je napisala: Takoj ko sem ga začela uživat seveda ni bilo še učinka in sem bila še enkrat prehlajena, nato pa niti enkrat več. Naj še dodam, da sem imela velike probleme z mozolji (oz. aknami, ali kakorkoli že). Obraz, hrbet, roke so bili obupni, zdaj pa se je vse skupaj zboljšalo za 80 % najmanj. Obraz je že skoraj čist, hrbet prav tako. Tudi moje počutje je veliko veliko bolje, imam več energije, prebava je bolj urejena. Jaz pa sprašujem: Pa lahko dokažeš da zaradi Nonija LENČA

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. mar 2008 23:03

LENČA je napisal/a:
Tresk je napisala: Takoj ko sem ga začela uživat seveda ni bilo še učinka in sem bila še enkrat prehlajena, nato pa niti enkrat več. Naj še dodam, da sem imela velike probleme z mozolji (oz. aknami, ali kakorkoli že). Obraz, hrbet, roke so bili obupni, zdaj pa se je vse skupaj zboljšalo za 80 % najmanj. Obraz je že skoraj čist, hrbet prav tako. Tudi moje počutje je veliko veliko bolje, imam več energije, prebava je bolj urejena. Jaz pa sprašujem: Pa lahko dokažeš da zaradi Nonija LENČA
V redu, vsem naprotnikom nonija: kako pa bi vi dokazali, da vse te čudežne ozdravitve NISO posledica noni soka??? Pri tem bi poudarila, da nisem ne za in ne proti, zato ker vsak trdi svoje, noben pa nima nobenih konkretnih dokazov. katjushka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. mar 2008 23:22

@katjushka: jaz nisem nikakrsna nasprotnica nonija - samo nepreverjenih dejstev, ki jih prodajajo kot suho zlato. Ti bom pa vseeno povedala, kako bi dokazala, da so cudezne ozdravitve posledica noni soka: vzela bi dve skupini, na primer po 500 mozoljastih pubertetnic. Eni skupini bi dala za pit noni sok, drugi pa z borovnicevim sirupom zmesano bikovo scalnico (okus je priblizno podoben). In poskrbela bi, da bi bili v obeh skupinah punce v povprecju priblizno enako stare, iz podobnega socialnega okolja, da bi se v povprecju podobno prehranjevale, ob tem bi pa se izlocila vse, ki se ze kakorkoli drugace zdravijo proti aknam (s hormoni, antibioticnimi pastami, etc). In ce bi se pokazala statisticno znacilna razlika (na primer, da bi v 6 mesecih skupini z nonijem izginile akne pri 50 najstnicah, v skupini z bikovo scalnico pa le pri 17), bi sklenila, da utegne biti nekaj pri tem in bi raziskovala dalje - katera snov ali skupina snovi v noniju bi utegnila povzrocati tak ucinek. V vseh ostalih primerih imamo pa porocilo tipa "povodom jednog slucaja", ki je sicer anekdoticno zanimivo in lahko namigne na potencialno uporabno substanco, ne da se pa s pomocjo tega dokazati prav nicesar. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti