Noni sok

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

31. jan 2008 10:12

MojNoni.si je napisal/a:
Pozdravljeni! 1. Katjushka je omenila, da se je pri njej oglasila naša predstavnica. To seveda NI RES, saj deluje v MojNoni.si ena oseba in to sem jaz.
Gospa, ki je meni ponudila noni sok, je omenila vašo stran kot tisto, na kateri si lahko preberem več o tem soku in sem avtomatično sklepala (očitno napačno), da zastopa sok, ki ga tudi na tej strani ponujate. Za nenamerno širjenje dezinformacij se opravičujem. Vseeno pa bi se zada prepričala o kvaliteti soka, ki mi ga je omenjena gospa ponudila, zato vam MojNoni.si na zasebno sporočilo pošiljam znamko noni soka, da ne bom delala nepotrebne reklame. katjushka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jan 2008 10:58

Od sredine 60 let prejsnjega stoletja tece pod okriljem NCI (National Cancer Institute) NCI Plant Program - screening bioucinkovin iz rastlin, morskih organizmov in mikrobov kot morebitnih zdravil za raka in AIDS. Do sedaj je bilo v okviru tega programa preizkuseno priblizno milijon snovi, od katerih sta do tega hipa do ucinkovite rabe v onkologiji prisli dve - taksani in kamptotekani, pri nekaterih pa klinicne studije se tecejo. Seznam tekocih raziskav si lahko ogledate na http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Therap . lp, proxima

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jan 2008 11:08

Aja, se glede tega, da je onkolog predpisal vasi babici noni sok poleg kemoterapije: globoko dvomim. Tudi mene pogosto bolnice sprasujejo, ce ga naj ali ce ga lahko pijejo in jaz vsaki povem isto - skodoval ji najbrz ne bo (razen financno), koristil v smislu ozdravljenja ali zazdravljenja bolezni po dosedaj znanih podatkih tudi ne, ampak ce bo imela zaradi tega obcutek, da je naredila nekaj zase, ji ga jaz ne bom odsvetovala. Ampak to je dalec od predpisovanja, kajne? lp, proxima

MojNoni.si  

član od: 31.1.2008

sporočila: 6

31. jan 2008 11:12

proxima je napisal/a:
Aja, se glede tega, da je onkolog predpisal vasi babici noni sok poleg kemoterapije: globoko dvomim.
Potem pa vprašajte dr. Majiča v Zdravilišču Šmarješke Toplice. MojNoni.si

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jan 2008 11:23

Ki ni niti onkolog niti hematolog, ampak kardiolog v Smarjeskih toplicah, ukvarja se med drugim tudi s tako zanimivimi stvarmi, kot je "Holistično obravnavanje zdravja in lepote - lepota od znotraj" (naslov njegovega predavanja). Da ne bom sla v smeri medijskega umora, bom na tem mestu zakljucila. Nedvomno vam kljub mojemu pisanju ne bo zmanjkalo povprasevanja - obupani ljudje poskusijo vse, o eticnosti vasega pocetja si pa seveda lahko mislim svoje. lp, proxima

MojNoni.si  

član od: 31.1.2008

sporočila: 6

31. jan 2008 11:34

Sem se zmotil, ko sem rekel, da je onkolog. Babica je rekla "dohtar", pa sem avtomatsko napisal onkolog. Pa tudi kardiolog šteje, a ne? Pa saj je vseeno. Lahko bi se res prerekala še dolgo časa. Pa naj še jaz zaključim: Obstajajo ti vrste ljudi: - Tisti, ki verjamejo v alternativno medicino - Tisti, ki ne verjamejo - Tisti, ki začnejo verjeti vanjo šele, ko moderna medicina odpove Jaz spadam v prvo, vi v drugo skupino, žal pa večina ljudi spada v tretjo skupino. Ponavadi je takrat tudi za alternativo prepozno. Pa moje početje ni manj etično od vašega. Tako kot vi, tudi jaz stojim za raziskavami. In izkušnjami ljudi. Recimo ultramaratonski kolesar Jure Robič pravi, da je zakon. lp, Dejan Sporočilo je spremenil(a) MojNoni.si dne 31. jan 2008 11:59:33

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. jan 2008 11:45

Mene pri tem noni soku zanima samo nekaj: glede na to, koliko ljudi ga pije po vsem svetu, bio seveda, bi kmalu moralo biti s to rastlino posajenega pol planeta, da bo vsaka steklenička, ki nam jo drago ponujate, ta prava, ne iz koncentrata.

enako je z algami in ne vem s čem še vse. Tako se mi vsaj dozdeva, ko razmišljam o območjih, kjer rastline rastejo (ali alge v morju uspevajo) in količinah, ki se prodajajo.

da o omega 3 iz naravnega ribjega olja ne govorim.

 

MojNoni, ti si lahko prepričan v svoje, si pa zelo neobjektiven, že zato ker propagiraš nekaj, v kar si vpleten in si od tega finančno odvisen.

Ti je pa že proxima vse lepo povedala. Mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

31. jan 2008 11:50

Seveda, saj vsi vemo, da je tudi mineralna voda zanesljivo kontracepcijsko sredstvo - če stiskaš plastenko med koleni in je nikakor ne spustiš...

Eno je stati za nekimi raziskavami, ker imaš od tega finančno korist, drugo pa je stati za raziskavami, če se s tem poklicno ukvarjaš (kot proxima).

In seveda se popolnoma strinjam z vsem, kar je navedla proxima.

Pa zanima me, če tudi naš urednik ponuja svoje storitve na vašem portalu? 

Ognjič

MojNoni.si  

član od: 31.1.2008

sporočila: 6

31. jan 2008 12:09

Ne. Vaš urednik ne ponuja svojih storitev na našem portalu. Sam nisem začel tega posta. Reklamo mi je naredila katjushka, sam sem se priključil nekje na sredini. A proxima nima finančne koristi? An ne predpiše zdravila glede na raziskave? Če tega nebi delala, kmalu nebi imela več finančne koristi. Sok je pač treba probat. Jaz in tudi podjetje, ki sok proizvaja verjameva v to s 100% garancijo, tako da probajte in če vam ni všeč vrnite prazno steklenico, jaz pa vam denar. Potem se pa pritožujte. Govorite o stvari s katero nimate nobenih izkušenj, potem pa mene napadate da sem neetičen. Noni pa pač ne raste po vsem svetu, ker je občutljiv in potrebuje specifično klimo, da lahko normalno raste. Enako je z algami :) Poizkusite gojiti ananas na Islandiji. Ali pa še bolje Kraški Teran na Obali. Ista trta, drugo vino. Na obali se mu reče Refošk. Pa tudi zelo različni sta. Toliko o podnebju in zemlji. Sporočilo je spremenil(a) MojNoni.si dne 31. jan 2008 12:12:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti