Noni sok

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

30. jan 2008 12:01

ta sok bi naj pomagal tudi pri odpravljanju migrene. vsaj tako mi je rekla moja sorodnica, ki ga prodaja. neka gospa je imela migreno, niti inekcije ji niso pomagale. začela je piti sok in po nekaj časa je prišla k tej moji sorodnici in se ji zahvalila-glavoboli so izginili. tko da zdaj je še na preizkušnji pri moji prijateljici, ki ima tudi migreno. je pa tko, jst še vedno rečem da ni vse za vse ljudi. enim lahko pomaga, drugim pa ne. dascha

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 12:19

choco frito je napisal/a:
katjushka,iz katerega konca slo si? mogoče ti lahko pomagam pri nabavi noni soka oziroma pri dopolnilni prehrani lp choco frito
Sem iz celjskega konca. Kar se nabave tega soka tiče se pa v naprej zahvaljujem, ker nekoga, preko katerega bi dobila ta sok, že imam, saj me je ta gospa v bisvtu seznanila z njim, sedaj pa preverjam izkušnje drugih. katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 12:21

smejo je napisal/a:
katjushka je napisal/a:
Se je že kdo srečal s spodaj omenjenim sokom in kakšne so vaše izkušnje? http://www.mojnoni.si/ katjushka
Jaz ga pijem ta sok in sem ga tudi kupil na tej strani (nekje je telefonska številka). Potem, ko sem se res počutil bolje, sem ga kupil tudi babici, ki ima levkemijo in rezultati so odlični. Potem ga je še soseda kupila itd... Drugače so pa na MojNoni fajn, ker ti svetujejo kako piti sok glede na to kakšne težave oz. bolezni imaš. Je pa res tako kot piše, da ga moraš piti vsaj 2-3 mesece, ker pride do glavnih sprememb tam nekje po dveh mesecih. No ja.. spati začel bolje že po enem tednu. Sem tudi probal tiste v lekarni in niso v redu. Sem tudi po internetu gledal mal analize in so tisti v lekarni včasih čisti poden. smejo
Kateri sok pa uporabljate oz. bolje uživate? Tega iz omenjene strani? Ker saj veš, vsak hvali svoje............ katjushka

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

30. jan 2008 13:46

Upam, da ne bo kdo rekel da delamo reklamo; mi kupujemo v Caliviti v LJ.( 1 L stane cca. 40 €) Simona

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jan 2008 14:05

Moja prijateljica ima Independencevega, 1l stane 39€. Kyara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 14:24

Kyara je napisal/a:
Moja prijateljica ima Independencevega, 1l stane 39€. Kyara
Kje se pa ta nabavi? katjushka

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

30. jan 2008 14:30

Tudi jaz imam Calivitinega. jana 07

MojNoni.si  

član od: 31.1.2008

sporočila: 6

31. jan 2008 8:18

Pozdravljeni! Sem Dejan, urednik slovenske spletne strani o noniju http://www.mojnoni.si . Vidim, da je tu kar postalo kar malce vroče glede nonija, pa sem se odločil, da povem nekaj resnic in popravim zmote, ki so se tu pojavile. Najprej zmote: 1. Katjushka je omenila, da se je pri njej oglasila naša predstavnica. To seveda NI RES, saj deluje v MojNoni.si ena oseba in to sem jaz. 2. Noni se sme prodajati le v medicinski plastiki NI RES. Zaradi velike konkurence se različni proizvajalci dobesedni izmislijo male laži, s katerimi degradirajo konkurenco. Poleg medicinske plastike je primerno tudi temno (zeleno) steklo. Paziti je potrebno, da sok ne pride v stik s kovino (kovinske žlice). Ponavadi zato proizvajalci prevlečejo spodnjo stran kovinskega (če ga ima) zamaška z nekim drugim materialom. 3. Ne poznam nobene zgodbe, pri kateri je bil rak ozdravljen z alternativo… NI RES. Noni dokazano zavira nastajanje novih rakavih celic. So ljudje, ki so si ozdravili raka, pa tudi druge bolezni izključno z nonijem. Povzetke raznih raziskav najdete na zgornji spletni strani. Je pa res pravilno, da se posvetujete z zdravnikom, saj je prav da tudi on ve kakšno pot ste izbrali. 4. Sok mora biti 100%, BIO, … Deloma drži, vendar je tu potrebno biti pazljiv. Današnji dan že vsi izkoriščajo BIO oznako. Lahko, da je sok pridelan na bio način, vendar je pomembno tudi kje raste in kako se sadeže obira. Noni sadež je zelo občutljiv na podnebje, zato koncentracije prokseronina in ostalih elementov zelo variirajo. Določeni sadeži imajo tudi do 50-krat manjše koncentracije v enaki količini soka. Nekateri proizvajalci v sok dodajo določen odstotek drugih sokov. Pretežno je to zaradi okusa, saj je originalni sadež dobesedno negravžnega okusa in močno smrdi. Poleg tega pa v telo dobimo z drugimi sokovi še antioksidante. Ponavadi so 100% sokovom dodani "uravnalci" okusa. Resnice: 1. Sokovi v lekarnah so slabše kvalitete. Zaradi velikih stroškov zagotavljanja kvalitete bi bili najboljši sokovi v lekarnah predragi (marže), zato se prodajajo od vrat do vrat. 2. Pazite na ceno in količino. Cene se razlikujejo, razlikujejo pa se tudi pakiranja. 0,5l soka po 30€ je dražje od 1l soka za 50€. Veliko kupcev pade na to foro. Pri nas sem zasledil pakiranja po 0,5l, 0,75l, 0,9l, 0,975l in 1l. 3. Noben noni sok se ne sme oglaševati kot da zdravi nekaj, saj je registriran kot dodatek prehrani in ne zdravilo. Je pa res, da sinhrnoizira telo in posledično izginejo tudi bolezni. 4. Preverite če proizvajalec priporoča pitje soka tudi nosečnicam in otrokom. Zahtevajte potrdilo. Določeni proizvajalci ne priporočajo uporabe. 5. denar = kvaliteta. Ali kot pravi slovenski pregovor: Za malo denarja malo muzike. Mogoče boste nekateri imeli kritike na moj post, pa naj vam povem, da so vse stvari, ki sem jih napisal znanstveno raziskane in preverjene. Stran MojNoni.si je namenjena splošnim informacijam o noni soku. Meni je spremenil življenje in zato sem mu hvaležen. Tudi prodajamo ga (reklama mora bit). Naj samo omenim, da ima naš noni sok 80% tržni delež na svetu in najboljše rezultate pri neodvisnih raziskavah. Za kaj več pa najdete kontakte na spletni strani. MojNoni.si Sporočilo je spremenil(a) MojNoni.si dne 31. jan 2008 08:28:14

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. jan 2008 9:12

MojNoni.si je napisal/a:
3. Ne poznam nobene zgodbe, pri kateri je bil rak ozdravljen z alternativo… NI RES. Noni dokazano zavira nastajanje novih rakavih celic. So ljudje, ki so si ozdravili raka, pa tudi druge bolezni izključno z nonijem. Povzetke raznih raziskav najdete na zgornji spletni strani. Je pa res pravilno, da se posvetujete z zdravnikom, saj je prav da tudi on ve kakšno pot ste izbrali. 3. Noben noni sok se ne sme oglaševati kot da zdravi nekaj, saj je registriran kot dodatek prehrani in ne zdravilo. Je pa res, da sinhrnoizira telo in posledično izginejo tudi bolezni.
Malo kontradikcije, kajne?
MojNoni.si je napisal/a:
Mogoče boste nekateri imeli kritike na moj post, pa naj vam povem, da so vse stvari, ki sem jih napisal znanstveno raziskane in preverjene.
Kolikor se da izbrskati po internetu, je bila zaenkrat zakljucena, vendar se ne objavljena ena sama studija faze 1 na ljudeh. Med zaviranjem rasti rakavih celic in vitro ter med dejanskim terapevtskim ucinkom je se zelo velika razlika, ce vemo, da le priblizno 2 od milijona snovi, ki zavirajo raka in vitro, prideta uspesno cez vse faze klinicnih raziskav.
MojNoni.si je napisal/a:
Stran MojNoni.si je namenjena splošnim informacijam o noni soku. Meni je spremenil življenje in zato sem mu hvaležen.
Nedvomno, to je namrec standardna izjava vpletenih v mrezni marketing katerekoli vrste. lp, proxima

MojNoni.si  

član od: 31.1.2008

sporočila: 6

31. jan 2008 9:56

Da res je kontradiktorno. Eno je kaj se sme oglaševati (zdravijo lahko samo zdravila), eno pa kako noni res deluje. Jaz sem samo opozoril na pravni problem. Večina raziskav je bila narejena na miših in podganah. Jaz nisem zdravnik in o 2 izmed milijona ljudi, ki pridejo čez ne vem veliko. Vem pa, da je onkolog moji babici predpisal poleg kemoterapije tudi noni sok. Pa gospa z gomoljem na ščitnici? Kaj pa ona? A je slučajno padla v tiste 2 izmed milijona? Pila je samo Tahitian Noni sok. http://www.mojnoni.si/Izkusnja.aspx?ID=110 http://www.mojnoni.si/Raziskava.aspx?ID=14 Ta raziskava na 8000 pacientih definitivno potrjuje, da noni sok DELUJE. Meni je res spremenil življenje. Babica si levkemije še ni pozdravila, ima pa že super kri, očetu se je zmanjšala sladkorna, nosečnost brez težav, porod v 1,5 ure, boljši spanec,... Če to ni sprememba življenja, potem kaj je? MojNoni.si

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti