Noni sok

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jan 2008 7:07

Tako, da je čakala na kemo in med tem redno pila. Ko je prišla na vrsto, se je aparat pokvaril in je čakala, čakala....skupaj nekaj manj kot 3 mesece čakanja in pitja na litre nonija. Ko je končno prišla, so rekli, da so izvidi stari in naredili nove...in glej ga zlomka, rak za pol  manjši. Pa so rekli, da ni potrebna kemo, ampak samo neke tablete. Pa je pila noni še naprej (skoraj 4 litre na mesec) in danes, eno leto po, nima več raka. Pa še brokolijeve kapsule je zraven jedla.

Za količine se opravičujem, sem se zatipkala. Mislila eno, napisala drugo.

 

Kyara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 8:06

Kyara, mi lahko zaupaš kateri sok je pila? Našemu alergiku bi ga pa dala zaradi zdravljenja alergije, sama pa bi ga poskusila zaradi preventive oz. zaradi vit. B12, ki ga kot vegetarijanka verjetno premalo uživam. Noni naj bi bila ena redkih sadežev oz. živil neživalskega sveta, ki vsebuje B12. Z novim letom sem se tudi odpovedla (vsaj začasno) ribam, zato me zanima, če mleko in jajca vsebujejo B12. Rimljanka,............ katjushka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. jan 2008 8:21

Tipicno se pri takih zgodbah izkaze eno od naslednjega: bodisi ljudje, ki se razglasajo za cudezno ozdravljene, sploh niso imeli raka; bodisi so pili noni sok in zraven prejemali se kaksno drugo zdravljenje (dolocene vrste kemoterapevtikov se na primer dobijo v obliki tablet), ali pa rak v resnici ni izginil. Dokler ne vidim histoloskega izvida prej in potem, na zalost ne verjamem. Namrec ne poznam nobene zgodbe, pri kateri je bil rak ozdravljen z alternativo, kar nekaj pa takih, pri katerih je bil zaradi zatekanja k izkljucno alternativi pravi cas za zdravljenje zamujen. Odlocitve so seveda vedno bolnikove, ampak naj se odlocajo na podlagi dejstev. lp, proxima

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

30. jan 2008 9:21

Moja izkušnja z Nonijem pa je naslednja: pred leti se mi je po pazduho naredila bulica. Bila sem že prei zdravnici in že skoraj dogovorjena za pregeld in punkcijo, ker bulica ni izginila dva meseca, pa sem se odločila za Noni sirup, ga spila celo plastenko (1L), pa je potem bulica tudi izginila. Sedaj ga vedno pijemo dvakrat na dan ob prehladih, tudi otroci, (vendar priporočajo da moraš jemati iz plastične žličke ali steklenega kozarčka - NE iz kovinske žlice), pa se kar hitro pozdravimo. Vem pa za kar tri ženske, ki so si s tem sokom po kemoterapijah zelo hitro opomogle in si tudi na presenečenje zdravnikov zelooo popravile krvne slike ( ena je spila tudi 3 L na mesec). Vsak pa ve zase kaj bo zaužil. Pa veliko zdravja, Simona

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 10:03

Rimljanka sem že preverila: mleko in jajca vsebujejo B12, tako da ni prehude panike, vendar kakšen dodatek ne bi škodoval. katjushka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jan 2008 10:22

Proxima, izvidi od moje prijateljice ne lažejo, pred in po pitju nonija. Tablete, ki jih je dobila, pa so hormonske, niso kemo. Tudi CT in ultrazvok vključno s krvno sliko ne lažeta. ni pa prijateljica kriva, če ni dobila nič in si je pač sama pomagala po najboljših močeh in to uspešno.

Z alternativo in dopolnilno prehrano sem tudi jaz ozdravela, pa zdravniki ne vedo, kako brez njihovih tabletk.

Kyara

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. jan 2008 10:33

Evo, smo ze tukaj - nekatere vrste napredovalega raka se zmanjsajo ali celo zazdravijo s hormoni ali hormonskimi analogi (hormonsko odvisen rak dojke pri starejsih zenskah, nekatere oblike razsirjenega raka maternicne sluznice, ki se razsiri v pljuca, nekatere vrste raka prostate pri moskih so samo najbolj znani primeri). Ne mislim a priori pljuvat cez alternativo, ker ima svoje mesto, zlasti kar se tice podpore pri zdravljenju, vendar je treba biti pazljiv in sodelovati z lececim onkologom (nekatere oblike alternative so ne samo nekoristne, ampak celo hudo skodljive, na primer zdravljenje raka z izstradanjem). lp, proxima

smejo  

član od: 30.1.2008

sporočila: 2

30. jan 2008 11:12

katjushka je napisal/a:
Se je že kdo srečal s spodaj omenjenim sokom in kakšne so vaše izkušnje? http://www.mojnoni.si/ katjushka
Jaz ga pijem ta sok in sem ga tudi kupil na tej strani (nekje je telefonska številka). Potem, ko sem se res počutil bolje, sem ga kupil tudi babici, ki ima levkemijo in rezultati so odlični. Potem ga je še soseda kupila itd... Drugače so pa na MojNoni fajn, ker ti svetujejo kako piti sok glede na to kakšne težave oz. bolezni imaš. Je pa res tako kot piše, da ga moraš piti vsaj 2-3 mesece, ker pride do glavnih sprememb tam nekje po dveh mesecih. No ja.. spati začel bolje že po enem tednu. Sem tudi probal tiste v lekarni in niso v redu. Sem tudi po internetu gledal mal analize in so tisti v lekarni včasih čisti poden. smejo

smejo  

član od: 30.1.2008

sporočila: 2

30. jan 2008 11:20

proxima je napisal/a:
Namrec ne poznam nobene zgodbe, pri kateri je bil rak ozdravljen z alternativo, kar nekaj pa takih, pri katerih je bil zaradi zatekanja k izkljucno alternativi pravi cas za zdravljenje zamujen.
Proxima. Tvoj problem je, če slepo zaupaš samo moderni medicini. Dejstvo je, da je alternativna medicina vse bolj priznana in uspešna. Jaz pa poznam gospo, ki si je izključno samo z nonijem ozdravila raka na ščitnici. Njena zgodba je tudi na spletni stani, ki jo je omenila katjushka. Sem se potem bolj poglobil v to iskaje zaradi levkemije moje babice in je dokazano z znanstvenimi raziskavami, da se rak z nonijem da zaustaviti. Problem je le v tem, da se ljudje odločijo za alternativo šele potem, ko zdravniki obupajo. Takrat pa je ponavadi tudi za alternativo prepozno. smejo

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

30. jan 2008 11:58

katjushka,iz katerega konca slo si? mogoče ti lahko pomagam pri nabavi noni soka oziroma pri dopolnilni prehrani lp choco frito

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti