Objava fotografije na forumu

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

tema odprta - 29. jan 2008 11:34 | ogledi: 4.016 | odgovori: 27

Poskušala sem objaviti fotografijo na forumu, pa ni šlo. Nimam plus paketa, morda zato? Prosim za pomoč.

Hvala,

Sonja

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

29. jan 2008 11:56

Najprej si slike shrani v nek spletni album npr. mojalbum.com in od tam jih lahko potem naložiš sem.

 

Saša

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

29. jan 2008 12:09

če maš slikce na računalniku, jih lahko objaviš zraven vsakega recepta ob receptu imaš ikonco - dodaj receptu slikco - in to je to ..... sej bo šlo maserka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2008 12:29

Pravzaprav ne rabis pluska, gre tudi okrog ovinka. Najprej si odpri enega od brezplacnih albumov na webu in tja pospravi fotografije, ki bi jih rada objavila. Potem pa iz teksta linkas na album s pomocjo ukaza *a href="naslov_strani_s_fotografijo"**, le da moras znak * nadomestiti s <, znaka ** pa s >. Takoj za > napises ime fotografije (na primer moj_pes), takoj za imenom pa */a** (in spet nadomestis zvezdici tako kot zgoraj). V tekstu boš dobila obarvan hiperlink, ki bo bralca s klikom pripeljal na stran s fotoalbumom. Pred oddajo seveda obvezno preveri s pomočjo okvirčka "Predogled", če se nisi kaj zatipkala. lp, proxima

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jan 2008 12:29

SonjaB, tako kot pravi basti, le da boš brez pluska na forumu lahko objavila le povezavo do slike, ki jo moraš nujno imeti na spletu. Če pa želiš fotografijo direktno prikazati na forumu, pa moraš poznati specifičen stavek za to. Prvi pogoj pa je, da je fotografija na internetu... uf, me prehitevate :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. jan 2008 12:30:34

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2008 12:41

Direktna objava: *img src=naslov_strani_s_fotografijo** (ne vem na pamet, ali mora biti link med navednicami, sama se ponavadi posluzujem prvega nacina, drugega pa preizkusi sama. lp, proxima

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2008 12:43

Jernej/Rimljanka, ce je tole vmesavanje v pravice pluskotov, me kar brisite (se posipam s pepelom...:))))))) lp, proxima

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. jan 2008 13:00

Pluskoti lažje delajo nekatere stvari to je vse. To kar razlagate so osnove HTML spletnega jezika, kar je na prvi strani vsake knjige, nič tajnega ;-) Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

29. jan 2008 13:24

Najprej, hvala vsem, ki ste mi odgovorili. Sem mislila, da gre hitreje, copy-paste pač. Bom naredila tako, kot ste napisali: najprej internetni album, potem pa vstavim link ( A HREF...) ali pa direkt sliko (IMG SRC..). Če sem prav razumela, HTML ukaz napišem kar v prostor za sporočilo Najbrž se je o tem že kdaj govorilo, a me kar nekaj časa ni bilo tukaj, zato sem čisto out. Hvala še enkrat za prijazne nasvete, pa držite pesti, da mi uspe. Pozdravček, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti