Pustni krofi pirina moka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 29. jan 2008 11:16 | ogledi: 7.589 | odgovori: 3

hojla!

Možu bi rada za pusta spekla krofe iz pirine moke ker je biabetik.Vem sliši se čudno diabetik pa krofi, letos bi jih naredila in jih spekla na rastlinski masti.Ima mogoče kdo kakšen nasvet ali idejo.

lp mija marija

mijamarija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. jan 2008 11:28

na netu sem našla Bio Krofke BIO KROFI sestavine: 0,5 kg polnozrnate ali pirine moke + 2 žlici rožičeve moke + po želji malo soli 3 dcl mleka (sojino, kravje…) v mlačno mleko zdrobi 3 dkg kvasa, dodaj 5 dkg rjavega sladkorja, 4 žlice kisle smetane, malo naribanega muškatnega oreščka, olup 1 bio limone (ali navadno limono za 20 min razstrupimo v okisani vodi), 1 žlička ruma (da ne vpije maščobo) sestavine premešaj in dodaj k moki, zgneti in pusti malo počivati… ko se testo malo dvigne, ga razvaljaj na cca 1 cm in s kozarcem ali modelom izreži krofe. položiš jih na pomokano osnovo, iz ostankov sproti delaj obliko flancatov (neko obliko z zarezo v sredi), nato vse pokrij da vzhaja (na dvojno debelino)… segrej maščobo (kokosova mast, sončično olje…), vzhajane krofe obrni in daj v vročo maščobo, pokrij za 1 min. in nato poglej, če je spodnji del že rumen, potem ga obrni z vilico in ko pečeš drugo polovico ne pokrivaj več posode… spečene krofe položi poševno na serviete, da odteče maščoba… (vir: http://www.pozitivke.net/index.php?topic=zdravaprehran) Stestirano iz moje strani še ni.

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

30. jan 2008 12:53

Hojla! Super! Kje pa so jajca jih ni? Bom počakala na odgovor potem pa se takoj lotim peke. LP mijamarija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

30. jan 2008 13:01

V original receptu jih ni videti, tole je bil itak samo copy paste. Sem pa že slišala da nekateri delajo krofke brez jajc (ko so otroci alergiki) - saj je recept za krofe v bistvu malce boljše kvašeno testo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti