Jutranji ali večerni?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jan 2008 18:13

kadar grem spat ob polnoči, sem večerni tip, kadar pa vstanem ob petih, sem jutranji tip.

LP

cervus

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

29. jan 2008 18:16

Zase ne morem rečt, da sem jutranji tip. Če vstanem pred 6.00 sem cel dan na glavo. To sicer drži pozimi. Poleti, pa rada vstanem z ptički, ker mi ni lepšega, kot zjutraj poslušati ptičke. In to me drži cel dan in nič ne padam na glavo. Najbolj efektivna pa sem popoldan, učila sem se pa vedno zvečer. Aja, pa bog ne daj, da mi zjutraj kdo kaj narobe reče... najbolj da kar teče od mene. Zjutarj rabim mir, vsaj pol ure vstanem pred vsemi. Da imam mir v kopalnici, tišino v kuhinji, dozo kave in mir pri jutranjem časopisu. Res pa komaj čakam poletje in morje, tam pa itak vstanem prva in si poiščem moj jutranji mir. 

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. jan 2008 18:48

stara je napisal/a:

Naslednje vprašanje Gospekatje bo: ali raje seksate zvečer ali zjutraj?[srecen][srecen][zmesan][klepetulja].

Mi pa vse lepo pridno odgovarjat!!

[kava] stara
To je to vprašanje. Kdor spi ali počiva do 10 je "petelinji zajtrk" davno zamudil. Kogar pa spanec v posteljo položi že po dnevniku pa tudi ni več najbolj poskočen in ne miga več po nepotrebnem. Dobro skrito vprašanje je bilo postavljeno. ati zlati

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

29. jan 2008 19:54

Nočni tip-zjutraj obožujem dolgo spanje, zvečer pa se razno početje zavleče dolgo v noč :) NaturensGalleri

neznan uporabnik

29. jan 2008 20:00

oboje...nočni in jutranji... rada dolgo spim zvečer pa tudi rada kaj počnem. lovebeyba

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. jan 2008 22:05

V eni nadaljevanki sem enkrat slišala življenjsko resnico: "Pravijo, da zgodnja ptica ujame črva (Early bird catches a worm). Že v redu, a nihče ne gleda na to z žrtvinega stališča: Če ta črv zjutraj ne bi zgodaj vstal, bi bil še vedno živ!!!" Jaz se tega držim, če se da. Atina

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

30. jan 2008 0:02

Absolutno nočni ptič... Pod prisilo sicer vstajam okrog 6.30 (in če se le da, nekajkrat podaljšam po 9min), grem sicer v službo, ampak zares zafunkcioniram šele po 11. uri; potem je en padec produktivnosti med 16. in 20. uro, nato gre pa samo še navzgor. Ob vsakem dopustu padem v moj prirojeni ritem: spat med 3. in 4. ponoči, vstat okrog 11h... In se tega držim, če le gre - mi enostavno delo več vrže.

Bi pa postavila dodatno vprašanje, preden se gospakatja spomni  :  v katerem delu dneva ste bili rojeni? Sama sem prepričana, da se takrat sproži naša notranja ura in da celo življenje funkcioniramo tako. Ja, jaz sem bila rojena zvečer okrog 21h.

Sicer pa mi je Atinina življenjska resnica nadvse všeč. Zakaj moramo vedno gledati na stvar z vidika  večine? Zakaj smo vedno v zobeh kot lenuhi tisti, ki dolgo spimo, drugi, ki jih zvečer zmanjka ob osmih, pa lahko spijo spanje pravičnega? Bo treba enkrat organizirat Društvo za pravico do enakopravnega spanja...

Eh, ni lepšega kot  noč, ko vse utihne in se umiri...zvezde migljajo nad tabo in mesečina obliva svet...

Nasja Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 30. jan 2008 00:03:14

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

30. jan 2008 0:23

Tudi jaz sem večernica (pa še priimek imam tak). Vam povem,ni lepšega kot pa da lahko zjutraj spim do kakih 9 h, potem pa še malo poležim in potem se začne dan. In najlepši so mi večeri, takrat se vse umiri in pride na vrsto moja duša...... Desire

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. jan 2008 3:54

Jaz sem bolj nočni ptič. Ko sem morala ob 3 vstati -v mladosti- sem skoraj umrla. Dan danes pa sem se navadila in ni težko. Njraje pa bi dolgo poležala, zvečer pa ne v posteljo.

Po sili razmer pa zgodaj vstajam, spat pa grem tam okoli 11 ali 12 ure. Če pa ni treba vstati, pa spim do 8 ure.

Kyara

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. jan 2008 3:59

Totalno jutranji- zdajle sem namreč že 2 urici pokonci Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti