Mehki zrezki

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 28. jan 2008 15:01 | ogledi: 11.657 | odgovori: 15

Kakšne trike uporabljate, da so zrezki mehki?

Meni že tretjič ni ratalo, meso je bilo treba žvečit kot podplat (no, okus je bil pa dober) in zdaj sem se malo zamislila...

Meso je od domačega prašička.

tigris

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

28. jan 2008 15:04

Jaz jih fajn potolčem in na hitro popečem z obeh strani,pa so lepo mehki. tanya017

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

28. jan 2008 15:13

Odvisno je koliko je bil "star" prašiček. Če je bil že v letih, je bolj primeren za klobase.

Drugače pa ga daj drugič v olje in za 1 dan v hladilnik. To je preverjeno tudi pri govovedini in divjačini.

Lp/

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. jan 2008 15:16

Čao, zadnjič en dan sem delala goveje zrezke kot ponavadi - posolila, potolkla, marinirala v olju+začimbe, nato opekla ter dodala omako itd.... Slučajno je bil na kosilu tudi en kolega, kuhar po poklicu, in seveda je stekla debata o kuhanju. Rekel je, da so zrezki pretrdi, če prekmalu dodaš mezgo oz. karkoli kislega. Torej jih moraš skoraj skuhati preden dodaš kisle zadeve. Lep pozdravček, S.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. jan 2008 15:52

Tale o kislini velja za škrob, ne za meso (v kislem okolju se krompir ali riž ne skuhata dobro). Sicer pa surov ananas in kivi vsebujeta proteaze, encime, ki delno "prebavijo" beljakovine. Poskusi z marinado s sesekljanim kivijem ali ananasom, pa še okus bo odličen. lp, proxima

ALJA3  

član od: 14.7.2007

sporočila: 39

28. jan 2008 18:00

Zdravo! V trgovinah se kupi sol za mehčanje mesa. Meso posoliš s to soljo namesto z navadno soljo in so zrezki prej mehki. Lp ALJA3

hamza  

član od: 10.1.2008

sporočila: 16

29. jan 2008 13:44

meso zmariniraj v sveže naribanem ingverju+začimbe po želji...meso bo zelo mehko,tudi stara krava..odvisno za kako meso gre-ne pusti predolgo,saj se lahko zgodi da ti bo meso razpadlo. pa veselo mariniranje! hamza

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jan 2008 14:36

Zdaj bom izpadla pametna, vendar je to zabeležka, ki sem jo naredila po pisanje ene od vas, obiskovalk teh strani. Če se slučajno spozna - naj mi oprosti, da dalje prodajam njena dognanja:

 

"Za mehčanje mesa uporabljam vino ali kis. Ne boste verjele, ko jih popečem na vročem olju, malo pokrijem za cca 5 minut. Nato dodam recimo na vsak zrezek približno 3-4 kaplje kisa (vseeno katerega) ali vinčka (kakšnega bolj kislega) in hitro pokrijem. Po 10 minutah preizkusim, če je že kaj zmehčano sicer še malo pustim, po potrebi dolijem tudi kaj tekočine. Kislina (v kisu ali vinu) naredi ta svoje."

titta=

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

29. jan 2008 14:49

Uporabljam tole, ne rabim kladiva, zrezki za pečenje ali cvrenje so vedno mehki. Kristalka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2008 15:15

Nekaj je odvisno tudi od mesa, saj od belega krajca na primer nikdar ne bo mehak in sočen zrezek.

 

Kis ali vino gotovo prispevata k mehkejšemu mesu, navsezadnje ga vsebujejo tudi številne marinade za meso, prav iz teka razloga. Ali pa limonin sok.

Pa zacvrčati mora meso, ko ga spustimo v olje, da lepo zakrkne in sokovi ostanejo v njem, in ko je z obeh strani lepo zapečeno, začnemo z dolivanjem tekočine in počasnim dušenjem, čas je seveda odvsien od kosa mesa in debeline zrezka. Razen bifteka v kratkem času ne bo mehkega zrezka.

 

Odkrito pa priznam, da so moji goveji zrezki večkrat trening za zobe in čeljusti kot da so lepo mehki, da skorajda vilice ne potrebuješ, kot jih zna narediti kup žensk okoli mene.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti