Mehki zrezki

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

29. jan 2008 18:50

Moja mami jih pa že od nekdaj pred kuho namaka v radenski in tako naredim tudi jaz. 1o min. pred kuho so v radenski in potem so zelo mehki. Poskusite ditka

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. jan 2008 20:39

Za zrezke v omaki se doda malo viskija ali konjaka, pa bodo res mehki. Preverjeno! ela

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

30. jan 2008 11:59

berny je napisal/a:
Kristalka, kje si pa tole kupila? berny
Mehčalec za meso- pozanimaj se če firma še obstoja. Drugih podatkov nimam. Telefon: 01 754 60 28 Email: romanmazi@gmail.com Kristalka Sporočilo je spremenil(a) Kristalka dne 30. jan 2008 12:00:53

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

30. jan 2008 18:19

Juhu, koliko predlogov. Sem naredila kratek povzetek, upam da nimate nič proti. Za mehčanje zrezkov so torej naslednji prijemi: -marinade (vsaj dve uri, najboljše čez noč ali pa še več) -kis, vino ali limonin sok (dati v marinado ali na že popečene zrezke) -marinada s kivijem ali ananasom -ingver -oljčno olje -sol za mehčanje -radenska -viski ali konjak -kuhat vsaj dve uri (na šibkem ognju), zalivat z vrelo vodo -popečene kuhat v ekonom loncu Danes sem zopet delala zrezke (od istega kosa mesa) naredila sem marinado iz sestavin, ki sem jih imela pri roki: oljčno olje, česen, gorčica, limonin sok (par kapljic), kis (par kapljic, ker je močan), sol (navadna). Vse skupaj se je en dan pajsalo v hladilniku in rezultat je odličen! tigris

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2008 19:07

Naj pristavim svoj lonček: pred nekaj dnevi so me v trgovini prislili, da sem kupila ( precej drag , kovinski) tolkač za meso. Zgleda ful fajn, ni tako hladno oržje ko šniclklofer, bolj ko nobel žig. Pa me zanima, če ima katera izkušnje s tem pripomočkom. F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti