Črna gora

Sonja37  

član od: 26.7.2007

sporočila: 20

tema odprta - 28. jan 2008 10:42 | ogledi: 6.844 | odgovori: 30

Lep pozdrav vsem, ki že ali pa še boste razmišljali o dopustu. Letos se odločamo o dopustu v Črni Gori, pa me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje s črnogorsko obalo. Zanimajo nas predvsem apartmaji tik ob morju, predvsem pa taki, ki imajo možnost priveza čolna (gumenjaka).

Lep dan vsem skupaj

Sonja37

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. jan 2008 10:51

Bila predlani v Črni Gori in me ni navdušila. Gužva, umazana voda... Sva imela apartma v Bečičih. Notri naj bi imela klimo, vendar je bila le ena velika reč, ki je predvsem ropotala in ne hladila. Največje presenečenje pa sva doživela ob ugotovitvi, da v kuhinji ni nobene posode razen džezve.

Lani pa sva bila na Lefkasu. To pa je dopust. Tja bom še šla.

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

28. jan 2008 11:16

Črna gora..., če planiraš dopust v špici sezone, raje ne hodi tja, ker je takrat cela Srbija na morju, ker oni ne gredo na hrvaško ali albansko obalo, so skoncentrirani na črnogorski. Pa bolj greš na jug, več je smeti. Dobro je premislit, če se res splača tako daleč vozit pa tam dobiš apartma in bedno plažo, ko je vsaka v Istri lepša? Pred leti sva bila z možem tam na poročnem potovanju - varianta rukzak, javni prevoz, nobenih rezervacij nikjer in ker je bilo tisto leto vroče 40+, sva kljub planu, da bova na morju, večino časa preživela v njihovih božanskih hribih, hladnih gorskih jezerih in med pristnimi domorodci. Obalo sva povohala usput, ob odhodu domov in tisti del, ki sem ga videla me ni pritegnil, da bi tam kdaj preživela dopust na morju (gužva, betonske plaže). tigris

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

28. jan 2008 11:56

Lansko leto sem bila v Herceg Novem. Bilo je že skoraj konec sezone, a še vedno zelo živahno. Stanovali smo privat. Morje je bilo precej umazano ob obali, zato smo se hodili kopat z ladjico nekam drugam, ker je bilo sicer prekrasno, a vseeno je to vsak dan stalo 5 Evrov. Cene niso bile nič kaj nižje kot doma, če si pa našel kako restavracijo, kamor hodijo domačini, so bile cene nižje. Ne vem, kaj naj rečem: vredno obiska, a ne bi mogla reči, da me je ravno navdušilo kot kraj letovanja. Črna Gora je lepa in ima nogo krajev kamor je obvezno treba iti, bojim pa se, da je v glavni sezoni tam prometni kaos. Sweetie

Sonja37  

član od: 26.7.2007

sporočila: 20

28. jan 2008 12:27

Hvala vam vsem, ki ste se že danes potrudili in mi kaj napisali. Sama pa sem ugotovila, da sem še malo nespretna, saj je že bilo kar nekaj govora o tej temi - hmm, vidim pa, da so občutki različni - no v glavnem sem gledala en apartma v Lepetanih, ki je čisto blizu morju, kar mi je všeč, pa tudi sobe ne izgledajo slabo - upam samo, da tako res tudi je ;) - lahko mi kdo še pošlje prav naslov kakega apartmaja, kjer je preživljal dopust, da si ga malo ogledam. Lep začetek tedna vam želim Sonja Sonja37

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2008 13:27

Sveti Stefan in Miločer. Tam se ne da "falit" - so pa cene zelo evropske - in imaš mir in pogled na Mila Đukanovića in njegove ljudi žabe, ki gredo v vodo vselej, kadar gre on v vodo....Pa še Vujanović pride zraven... Drugače pa pravilo, da je za malo denarja tudi malo muzike, velja tudi v ČG. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. jan 2008 13:31

Meni je bilo v ČG zelo lepo. Če bi imela možnost iti izven špice sezone, bi bilo pa čudovito, najbrž. Ni pa noben problem se iz Rafailovićev z ladjico zapeljati na Sv. Stefan in tam uživati v miru, pa morda združiti vse to z obiskom Albanije, kjer imajo tudi čudovito morje (in niso poceni). Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jan 2008 13:36

Sem bila v ČG tik pred začetkom turistične sezone, tako da imam od tam same pozitivne izkušnje. Šli pa smo ob obali do Skadrskega jezera, no, Lovčen in Cetinje smo dali tudi skozi, samo za rafting po Tari je zmanjkalo časa. Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

28. jan 2008 14:49

Lani, glavna sezona: gužva in svinjarija. Sva se raje obrnila in preživela dopust v južni Dalmaciji. Na srečo nisva imela nič rezervirano. Nena

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. jan 2008 15:01

Ko govorite o svinjariji, sem prav presenečena in težko verjamem, da se je v par letih vse tako poslabšalo. Jaz na celi plaži od Bečićev do Rafailovićev nisem videla papirčkov in ostalih smeti, tudi čikov ne, prav tako ne na sprehajalni poti, ki vodi od Rafailovićev proti Budvi. Tudi ponoči so "smetarji pešaki" pobirali smeti.  V sami Budvi je bilo sicer res malo drugače, ne pa spet tako, da bi lahko govorila o neki strašni svinjariji. Pa sem bila v "špici sezone", torej zadnji teden julija in prvi avgusta. Gužva na glavnih plažah je pa bila, seveda. Kot je tudi na podobnih plažah povsod na Jadranu. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti