Črna gora

slava  

član od: 17.9.2007

sporočila: 34

13. maj 2009 19:12

Tudi jaz bom nekaj dodala. Že pet let zapored hodimo na dopust v ČG. Moram povedati, da smo zelo zadovoljni, bili smo že v Budvi, Bečičih, zadnji dve leti pa v Petrovcu. Povsod je bilo lepo, tudi plaže so lepe, ljudje zelo prijazni in pošteni, tudi hrana je zelo dobra, ..in lahko bi še naštevala. Take strašne nehigiene in umazanije, pa jaz nisem nikjer zasledila. Vedno hodimo v največji špici (1.-15.8.). Lani ni bilo pretirane gužve (v Petrovcu), vedno smo dobili prostor v senci, pa nismo ravno zjutraj prihajali. Skratka mi smo zadovoljni, sploh ne premišljujemo o drugi destinaciji, z veseljem gremo v ČG in še bomo hodili. Definitivno je treba obiskat tudi druge turistične točke (za vernike manastir Ostrog, Lovčen, Skadar, Cetinje, rafting na Tari, Žabljak,...). Ne strinjam se z tistimi, ki menijo da je boljše iti v Istro kot pa v ČG. Pa saj tu sploh ni primerjave. Istra ima grde plaže, pa še zelo drago je, dočim v ČG so rajske plaže in voda, pa še ceneje je. Res je, da sem ter tja priplava kakšna umazanija po vodi, to pa spet ni tako hudo. O kanalizacijah speljanih čez cesto in mačkah v hotelih, pa jaz ne verjamem. Kaj takega (niti podobnega) mi nismo nikoli videli, pa smo sicer zelo "picajzlasti". Imajo zelo urejena sprehajališča, zvečer (tudi po dnevi) je živahno, za vsak okus se kaj najde. Skratka mi smo zadovoljni, letos gremo ponovno v Petrovac, komaj čakam. Lep pozdrav in lep dopust vsem skupaj. slava

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

13. maj 2009 19:29

Slava, nimam razloga, da bi delala antipropagando Črni Gori, pa da bi si zmišljevala- glede na to da ne verjameš kar sem napisala... Sploh pa sem govorila o Sutomoru in ne o Budvi, Petrovcu itd. Če vam je v ČG všeč- hvala bogu..nas pač ne vidi več. sa_ sha

Peca  

član od: 31.12.2004

sporočila: 38

13. maj 2009 19:34

Pred tremi leti sem bila v Sutomoru. Škoda besed- nečistoča, slaba hrana, mož je dobil drisko,... Moram pa pošteno povedati, da mi je kljub vsemu bilo všeč- narava, morje, vožnja z vlakom mimo Skadarskega jezera, Lovčen, Cetinje. Ljudje prijazni. Skratka, čez leta grem mogoče spet tja. LP Peca

selvi  

član od: 16.4.2008

sporočila: 69

14. maj 2009 0:03

Pozdravljeni.....Samo eno vprašanje,kdo pa naredi vso to svinjarijo kot pravite da je po Črni gori v času poletne sezone.Kdo drug kot naši dragi dopustovalci,če bi vsak vsaj mal pobral nebi bilo tako kot nekateri pravite.Komunalna služba pa ne dežura 24 ur.Zame je ČG.najlepša deželica,daj te no bodite realni,ni Črna gora kriva za svinjarijo katero pustijo osebno uni ki pridejo dol dopustovat.Lep pozdrav. selvi

selvi  

član od: 16.4.2008

sporočila: 69

14. maj 2009 0:18

Še dodam,leta 2004-2005 Evropa je razglasila Črno goro za najbolj ekološko razvito deželico.Če so smeti jih ne vrže Črna gora.Za nekatere še,mal denarja mal muzike. selvi

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

14. maj 2009 8:36

Oprosti, ampak vsepovsod letujejo turisti in v večini imajo dobro poskrbljeno za odnašanje smeti in podobno- za osnovno higieno. V našem primeru,ta dopust ni bil toliko poceni, da bi veljalo mal dnarja mal muzike, pa sta vseeno komaj čakala, da je tega dopusta konec. Okoli hotela in vse do plaže ni bilo niti enega koša za smeti!! Kdo je pol kriv? Turisti?No povedala sem le svoje mnenje, vi pa se zdaj toliko obešate nanj... Pohvalim tisto kar je dobro, če je pa tako, kot je v našem primeru bilo..pa žal ne morem.. Pa lep dan ;) sa_ sha

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. maj 2009 15:48

V razmislek - v Črni gori so cene hrane približno take kot pri nas. Presenečeni? Tako je. Lahko dobite kaj malo ceneje, bo pa druga reč malo dražje. Če torej razmišljate o dopustu in gledate cene, je treba biti realen. Izračunajte stroške s hrano, pijačo, elektriko, vodo, pralnimi praški..itd doma, povečajte vse skupaj vsaj za 50%, pametno bi bilo množiti z 2, dodajte stroške prevoza in dobite znesek, ki vam načeloma obljublja enak standard kot doma. Pred leti v Črni gori komunalne službe niso dobro delovale, zadnja 3 leta pa osebno nimam pripomb. Vsekakor je Črna gora načeloma bistveno bolj čista od Grčije. Vsaj od Rodosa, Krete, Krfa in Zakintosa, kjer sem bila zadnja leta. Če pa človek išče, bo na vsaki lokaciji našel kakšno sranje, na katerega se bo obesil. Lisa

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

14. maj 2009 19:35

še to moram povedati: lani sva šla z avtom po celi dalmaciji( imela sem namreč 3 tedne dop.)in cilj nama je bil seveda težko pričakovana čg.ko sva se pogovarjala v dubrovniku z enim domačinom nas je vprašal:"pa kdje idete, ostanite još malo kod nas"?! midva pa vsa navdušena : ne ne, jedva čekamo doči v čg. on nas gleda in reče : što južnije, to tužnije. Nikoli tega stavka ne bom pozabila.in prav je imel.razlika se je že na meji pokazala.ne gremo več tja. lp _kekec_

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

14. maj 2009 19:48

Midva sva tudi dve leti nazaj mislila del dopusta preživeti v Črni gori. Prišla sva do Petrovca, pa so naju zmotile nabito polne plaže v vseh krajih do tam. Saj se še do morja ni dalo priti. Sva se že prvi dan obrnila nazaj proti Dalmaciji.

Nena

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

16. maj 2009 10:55

nisem brala vseh odgovorov, predvidevam, da so bili vsi tam, ki so komentarje napisali. moja izkušnja je zelo negativna in ti črne gore ne priporočam, posebno ne kot družinski dopust in ODDIH. zato ker so umazani, južnjaško arogantni, flegmatično arogantni in predvsem podkupljivi - rusko podkupljivi. plaže so nabite, apartmaji v zasebnih hišah poleg postelje ne nudijo ničesar, za 100 eur na dan se mora zahtevati še marsikaj več! nam se je zgodilo celo, da nas je ustavil policaj, zaradi "prehitre" vožnje, izmerjene kar na oko, brez radarja in zahteval 50 eurov, pa lahko vse skupaj pozabi! črna gora - no way, nikoli več!!!!!!!!!!!! pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti