Črna gora

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. jan 2008 15:30

Niti nisem mislila smeti na plaži ampak v vodi. Le zjutraj je bila voda OK. Kasneje pa je naneslo veliko svinjarije. Pa gužva je...

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

28. jan 2008 16:29

Bili lani v Budvi.Letovali smo v hotelu vendar smo bili zelo razočarani.Hrana je bila vse dni popolnoma enaka,imeli smo vse obroke(kosilo in večerja se nista v ničemer razlikovala).V hotel nebi šla nikoli več,saj da vse dni jem eno in isto pa tudi ni vredno denarja.Veliko bolje bi bilo,da smo šli v lasni režiji v apartma,saj so zunaj cene nižje kot pri nas.Sodelavka,ki je šla dol popolnoma na slepo in najdla apartma je bila zelo zadovoljna.Po besedah predstavnice agencije pa se na Sv. Štefan ne da več priti,možen je ogled iz ladjice kaj več pa ne.Baje so ga Singapurci vzeli v najem.Če nam je ona posredovala napačne informacije sem jih sedaj tudi jaz vam zakar se opravičujem.Glede čistoče morja pa to to je le odraz naše kulture,saj smeti vendar na pridejo same v vodo.Res je da jih je kar precej,a dokler jih bomo puščali kjer koli tako pač bo.Motile so tudi nas.Plaže pa so res precej natrpane.Pazi moraš,ko si sposojaš ležalnike imajo zelo različne cene.Eni so ime komplet(2+1) za deset eur le malo naprej pa za pet eur. chappy

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

28. jan 2008 16:54

midva sva bila lani sredi sezone v črni gori. šla sva v lastni režiji. odločila sva se ,d a greva v sutomore in moram reči, da sem bila presenečena. res je, da ne moreš pričakovati tako kot je v dalmaciji, vendar so ljudje super. šla sva na pivo, ko sva prispela, povprašala za kak apartma ali sobo in so nama našli skoraj tisto kar sva pričakovala. na plaže sva hodila malo stran, ker na gradski plaži je bila res gužva, vendar zvečer sva na priporočilo domačinov našla super gostilnice z glasbo in res sem bila navdušena. kar se tiče cen je tako, da so tam tam kot pri nas ali pa še ceneje, sploh prenočišča. v budvi nama ni bilo všeč, zato sva bila v sutomoru. se mi pa zdi, da se kljub vsem splača it v ČG, saj je ceneje kot na hrvaškem in tud bolj prijazni so. v glavnem midva bova šla tudi letos v ČG. če te pa kaj konkretno zanima pa kar vprašaj! lp tanjaj

čiribučiriba  

član od: 23.10.2007

sporočila: 15

28. jan 2008 16:55

Pozdravljeni, vidim, da imate različne izkušnje s Črno Goro - mi smo bili zadovoljni, sredi sezone. Svetujem, da si rezervirate preko agencije, ki pozna ČG (Globtour), bodite precizni v svojih zahtevah, pa mislim, da bi moralo steči. Škoda je, je ne videti (ČG)!!!! čiribučiriba

nives*  

član od: 12.5.2009

sporočila: 1

12. maj 2009 23:39

Hej! Zanima me, če ima kdo kakršne koli kontakte za apartmaje v Črni Gori za dve osebi, seveda čimbolj ugodno. S fantom sva najprej nameralala iti na blef, pač v lastni režiji, sam on nekako ni preveč za to.. Tako da če ima kdo kakšne informacije glede poceni apartmajev ali pa če je že kdo šel v lastni režiji, kako je to zgledalo, če se res da dobit apartma, ne da bi cel dan iskal in iskal..dopust planirava konec avgusta. V glavnem, vesela bom kakršnih koli informacij. Hvala :D nives*

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. maj 2009 23:50

Midva z mojim sva bila pred 3 leti v Budvi in je bilo kar solidno. Lani pa sta moja starša bila v Sutomoru in je bila ena velika katastrofa. Po njunih besedah je bilo en kup svinjarije- kanalizacija je tekla kar čez cesto, košev za smeti takorekoč ne poznajo, mačke jedo ostanke jedi z miz in krožnikov, ki jih gostje pustijo, ati pa je prišel s tega dopusta zastrupljen s hrano in direkt k dežurnemu.. Po njunih besedah v Črno Goro nikoli več. sa_ sha

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. maj 2009 8:32

Je imel ati pač smolo, mami pa ne...če se je le on zastrupil. Saj ne gre soditi cele dežele po eni izkušnji, a ne? In en kup svinjarije najdeš tudi po LJ ulicah, pa še kje drugje..v Parizu npr. en kup pasjih iztrebkov (pred leti, zdaj so se menda že poboljšali). Sem bila pred kratkim namreč spet v Črni gori in se mi ni nič v smislu grozne svinjarije in teh reči zgodilo. Za živčne je velika ovira gradnja cest in s tem povezani zastoji, luknje na cesti... Če greš na dopust, pa se itak prilagodiš, "legneš i ideš". Tudi ni glavni faktor na dopustu hrana in ni pri all inclusive variantah, ki so ponavadi poceni, pričakovati neke super kulinarike. Sv. Štefan je seveda zaprt že 3 leta, v najem so ga za 90 let dobili Rusi in se tam ne dogaja nič...lepo propada, everčki so pa oprani. Ta isti bratski narod ima v lasti tudi večino parcel, ki še niso bile pozidane in zdaj tam rastejo novi hoteli. So pa čudovito uredili sprehajalno pot iz Budve proti Bečićem, vendar pa se le-ta konča pri tistem tunelčku pod cesto (ki se je zaradi gradnje hotela nad njim zasipal....). Ampak...morje se pa tam še vedno pogovaja in to je to, kar meni na dopustu nekaj pomeni. Ognjič

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

13. maj 2009 11:26

Nista zahtevna gosta, da bi prišakovala oh in sploh, ampak nek higienski minimum pa vseen mora bit. Da so mačke kar sredi obroka v hotelu skakale po mizah, pa kanalizacija kar čez cesto? V morju pa so se lahko kopali le zjutraj, ker je kasneje voda bila tako umazana, da ni bilo užitka plavati v njej... Nobenega ne prepričujemali odvračam od dopusta v Črni Gori, povedala sem le naše izkušnje. Moja dva sta prišla tako razočarana s tega dopusta, da sta šla direkt v agencijo in si rezervirala nove počitnice, da sta vsaj nekaj imela od lanskega poletja... Aja pa še to- niti slučajno ta ponudba ni bila takooo poceni. Za isto ceno sta kasneje dobila Tunizijo, kjer sta imela plačan tudi letalski prevoz in vse ostalo... sa_ sha

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. maj 2009 12:12

Prav posrečeno kakšne izkušnje imajo nekateri. V Črno goro grem pogosto, na morje nikoli v špici sezone, ker se takrat hodi na Žabljak in uživa Jasno da naletiš na svinjarijo, ampak na tako, da mačke hodijo po mizah in kanalizacija teče čez cesto - tega pa nisem videla nikoli in nikjer. Je pa res, da sem že ravno prav stara, da me "blazno ugodne cene" ne pritegnejo, ker vem da bo potem vse "blazno". Strinjam se pa, da v sezoni na obalo pridrvijo Srbi (v cenejše lokacije) in Rusi (v vse drago). In takrat je "gužvanac", za ljudi moje sorte neprebavljiv. Lani so mi padli v oči eni apartmaji v Meljinah - krasna reč, blizu plaže, plaža čista, na njej bife, senca. Morje na jugu je neprimerljivo z Istro, četudi slednja sicer nudi morda več (kar pa nekaj pomeni le če več tudi iščeš). Lisa

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

13. maj 2009 18:23

lani sem bila po celi čg in če mi kdo plača dopust, nikoli več tja.škoda je časa in seveda dnarja tudi. niti v enem kraju nama ni bilo ok.v budvi pa taka gužva, da je bil folk kot sardele. o higieni pa ne bom komentirala. lepe počitnice želim; _kekec_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti