Murter

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

tema odprta - 28. jan 2008 7:37 | ogledi: 9.249 | odgovori: 12

Letos smo se odločili, da bi zavili na naš zasluženi dopust proti Murterju, zanima me, če je kdo tam že bil, kakšna je plaža, je morje še čisto, kako je z nastanitvami. Apartmajev, ki oglašajo po internetu je kar nekaj, niso pa poceni, od 70 eur za apartma 5 oseb. Kaj pa kamp Jezera, je v senci ali se cel dan pražiš na soncu. Hvala za vse informacije.

Konec junija pa bomo prvo zavili tudi prvič na Kolpo šotorit, to bo šele hec, ker bomo prvič spali pod milim nebom. Kaj vse me ne prepričajo ti otroc.

Lep dan še naprej

Malčica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2008 8:46

Malčica, toliko kot je denarja, toliko je muzike. Velja tudi za Murter, dasiravno ekstra luksuzne muzike na Murterju ni. Je pa čisto korektno. O kampih ne znam nič povedati, kampi niso my cup of tea. Dasiravno, če greste na Murter (in če greste prej že na Kolpo in boste nekaj kondicije za dvije že imeli), zakaj potem raje ne rezervirate robinsonskih počitnic na Kornatih, ker trabakula itak pelje z Murterja na Kornate - pa cena je približno enaka kot v apartmajih, ampak je pa vredno vsakega evra. Vendelina jr.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. jan 2008 9:20

Malčica, na Murterju imaš več kampov. Mi smo bili v Slanici, ki je sicer res ocenjen z eno zvezdico, vendar je to zeloooooooo simpatičen in čist kamp v senci tik ob morju. Tudi do mesta in trgovin imaš blizu - en tak simpatičen jutranji ali večerni sprehod ;). Mi kampiramo že vrsto let in ne bi zamenjali za hotel ali apartma za nič na svetu. Prednost tovrstnega dopustovanja je tudi v tem, da če ti kamp ni všeč, spakiraš in greš raziskovat nove kraje. Kar pogumno!

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

28. jan 2008 9:30

Jaz Murterja nimam v lepem spominu. Pred nekaj leti smo tam preživeli en dan. Šli smo na obisk k prijeteljem od prijateljev. In ta "prijatelj" nas je peljal na plažo, boljše rečeno plažico (zraven je bil kamp), katera bi naj v Jugi dobila neko nagrado za najlepšo plažo oz. nekaj podobnega. Zadeva je zgledala tako, da so se na peščeni plaži ljudje stiskali kot sardelice. Ni bilo šanse kam razgrnit brisačo. Mož je dan preživel sede na zidu s časopisom v roki. Jaz sem, hočeš nočeš, morala z otrokom v tisto motno mlakužo. V glavem, dan je bil katastrofa. Zato Murter toplo odsvetujem. Zato pa ti toliko bolj priporočam Kolpo. Kje boste taborili? Mi se bomo za nekja dni odravili h Kovaču v Osilnico.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. jan 2008 9:55

V kampu Jezera sem bila pred par leti in je bil kar soliden, takrat je bilo možno najeti hladilnik, sanitarije so bile OK, v tisti restavraciji v sklopu kampa so imeli solidno hrano, plaža je tudi "kar nekak" (kar pomeni, da je bilo meni za 5 dni zadovoljivo, cel dopust pa tam nebi bila), sence je nekaj (ampak bi rekla, da si jo "zakupijo" stalno abonirani gosti), obrnjen je pa proti kopnem. Slanico sem si ogledala in mi ni bila všeč, nobenega reda, sanitarije obupne...Je pa tam morje čudovite barve in seveda je od tam čudovit pogled na Kornate. Ognjič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jan 2008 9:56

Murter kar dobro poznam. Sicer je vse stvar okusa in tega, koliko te moti gneča. Na Murterju je narava vsekakor prečudovita, domačiti pa si investicije v turizem predstavljajo predvsem kot zidanje dvonadstropnih apartmajev in tu se stvar bolj ali manj tudi konča. Proti odprtemu morju in Kornatom sta tik pred Murterjem dva kampa. Slanica je načeloma zelo simpatičen kamp, narava prečudovita (skalnata plaža, morje kar čisto, če odmisliš difuzor na ne ravno najbolj posrečenem mestu), pa zelo natlačen v glavni sezoni. Je pa lokacija vetrovna, tako da če greš bolj zgodaj (maja ali v začetku junija) ali proti koncu septembra, se kar debelo oblecite. Peščena plaža v zalivu Slanica ni daleč, tako da z majhnimi otroki lahko hodite tudi tja (Karmina ima povsem prav). Mnogo bolj zavetrna je Kosirina, ki je pa zadnjih par let vsako poletje za kak teden ali dva zavita v dim s smetišča, kjer očitno divja večni požar. Sence je nekaj, vendar so najboljši prostori konstantno zasedeni, ker se tam že marca ali aprila naselijo kampisti s prikolicami, ki potem tam stojijo celo poletje in so dejansko v uporabi vsega skupaj dva ali tri tedne. Na notranjo stran proti kopnemu pa je nasproti Kosirine manjši kamp - Plitka vala (mislim, ali nekaj podobnega), kjer pa je s senco bolj kriza, že blizu Tisna pa je apartmajsko naselje in kamp Lovišća s kar precej sence. Tu je plaža bolj za otroke, ampak morje pač ni tako, kot je na drugi strani otoka. Z apartmaji je pa tako kot povsod drugod: za veliko denarja že kar nekaj dobiš, vendar o kakšnih samotnih hišicah v miru in tišini raje ne razmišljaj. Lep pozdrav, Sonja

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

28. jan 2008 9:59

Mi smo tudi bili v Slanici in sicer 14dni preden ga je tisti famozni "orkan" izbrisal iz zemljevida. Naslednje leto so ga pa obnovili in je baje prav lepo urejen. Sicer sva bila mi2 septembra, kamp je bil že prazen (razen nekaj poljakov in čehov), je pa res krasna pozicija: tik ob morju v gosti senci pinij, plaža je sicer skalnata vzdolž kampa, pred kampom (pri gostilni) pa je ena taka prijetna prodnata plažica. Voda je kristalno čista. Do trgovin imaš res lep sprehodek do "mesta", kjer se lahko preko agencij odločiš za celodnevni izlet po Kornatih. Midva sva šla in nama ni bilo žal. Odločila sva se, da bova šla enkrat na Kornate na dopust. Res lepo.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

28. jan 2008 10:42

Hvala vsem. Karmina, ogledujemo si kamp Podzemelj. Tudi v službi jih je že kar nekaj prestavilo svoje kamp priko,ice iz Savudrije v ta kamp in so zelo zadovoljni. Pravijo, da tudi v največji sezoni ni prenatrpano, je pa kar velik ljudi, ampak je tudi velik plac. Bomo šli prvo v maju na dnevno ekskurzijo ob Kolpi in si bomo mal ogledali. Lep pozdrav Malčica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

28. jan 2008 10:53

Murter je super. Mi hodimo tja že 25 let, s krajšimi premori... vedno smo v Slanici, ki je super kamp, odvisno no, koliko si zahteven. Meni ni panika če se stuširam z mrzlo vodo, potem ko je že pozno in tople ni več. Tudi ne potrebujemo kake hude gostinske ponudbe, ker si vse skuhamo sami in niti ne iščemo zabave, ampak predvsem mir. Všeč mi je ker je ker je kamp v senci. In ko se zjutraj zbudiš, imaš morje 10 metrov od šotora, pogled na kornate in škržate ki se derejo. Meni ni nič lepšega. In še pred zajtrkom se lahko naplavaš, ko je morje še čisto mirno in ni nikjer žive duše. res je da je poleti zelo zaseden, ampak ker je vzdolž celotnega kampa plaža, se malo porazdeli in ni gneče. razen v 2 zalivčkih, kjer je mivka in je veliko ljudi, predvsem ker je plitva voda in je primerno za otroke. V enem zalivu (Slanici) je tudi tobogan, tako da je bolj zabavno za otroke. Janja512 tud mi smo bili takrat tam, ko je bil orkan....neprijetno doživetje...milo rečeno. Ampak lani sem bla spet tam in kamp je spet lepo urejen. lp saš

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

28. jan 2008 13:03

Vendelina jr., poznate kako robinzonsko hišo na Kornatih, ki bi jo priporočili? Mi sicer že nekaj let hodimo na robinzonske počitnice na Kornate in gremo letos tudi, a je lastnik že prav nemarno navil cene, tako da bo treba malo razmisliti. lp, Zdenka ZdenkaG

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

28. jan 2008 18:37

ZdenkaG a mi lahko pošlješ kakšno sliko na ZS o teh počitnicah ali pa kontakt. hvala že v naprej. Sicer so pa na Murterju v Kampu Jezera zeloooooooo dobri app. So v senci in do vode ni niti 30 m. Servis imaš popoln od gostilne, trgovine, bara, plaže z majhnimi kamenčki, možnost do mesta kar peš... Zelo ti ga priporočam. Mi smo se imeli v tem kampu več kot odlično. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti