Meso školjk pokrivač

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 27. jan 2008 13:32 | ogledi: 3.002 | odgovori: 4

Kupila sem samo meso školjlk pokrivač. Kaj menite oz. jih je mogoče kdo že poskusil peči skupaj pokrito v pečici s krompirjem, hobotnico ali sipami. Nisem še nikoli delala školjk vendar po receptih sodeč se bolj dušijo in kuhajo.

Hobotka

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

27. jan 2008 14:53

Raje jih ne peči v pečici, ker so pokrovače zelo delikatne. V kolikor se predolgo pečejo postanejo žilave (bolj podobne žvečilnemu gumiju). Najbolje jih je prej opeči v teflonski ponvi z malo olivnega olja, ali pa se na kratko zgratinirajo v pečici. Drugače pa sem zelo dober recept pred kratkim prebrala mislim da v Lisi čarovnija okusa. LP Levinjav Levinjav

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jan 2008 14:57

pokrovače se le na hitro opeče v ponvi ali gratinira, jih je tudi škoda za krompir. Mene pa zanima kje si jih dobila - povej, no! Lisa

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

27. jan 2008 16:38

Dobila sem jih v Leclarku Mb. Ima morda kdo kakšen recept, mogoče tega ki ga omenja Levinjav. Hobotka

loli  

član od: 12.1.2008

sporočila: 13

27. jan 2008 16:56

To sem našla tu na kulinariki, velja sicer za sveže školjke, mislim pa, da se da naredit vseeno 8 svežih školjk z lupino malo limone 1 dl belega suhega vina 1 dl olivnega olja peteršilj česen 10 dkg poltrdega sira Školjke pazljivo odpremo, tako da ne strgamo mišice, ki jo ločimo od pokrovov z nožem. Vbočen del školjke temeljito operemo. Mišico (belo meso)prerežemo vodoravno po polovici in nato zlatorumeno opečemo na olivnem olju (najbolje na marmorni plošči). Med peko jih enkrat malenkost polijemo z belim suhim vinom. Ko je meso popečeno, ga damo v oprano školjko, potresemo s stisnjenim česnom in nasekljanim peteršiljem, dodamo kapljico limone in pokrijemo s tanko narezanim sirom. Tako pripravljeno školjko damo na žar ali v pečico za cca 10 min. oziroma, da se sir stopi. Zraven postrežemo svež bel kruh in kozarec polsladkega belega vina. Pa dober tek Loli loli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti