Sadje kako drugače

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2008 8:42

Jerča, dragica, če se bojiš slišati odgovore, potem ne vprašuj. Če tvoj partner ne mara sadja, ga pač ne mara. Človek je polnoleten, opravilno sposoben in konec koncev sam razpolaga s svojim telesom, tako kot vsi ostali. Spoštuj to. Ko bo ugotovil, da potrebuje vitamine, si jih bo že na nek način vnašal. Če mu boš ti težila za vsak sadež posebej - potem bo pač jemal vitamine v kakšni drugi kombinaciji in to tako s hrano kot tudi z družbo - ker babnice, ki vsak dan gleda človeku v usta, tega nihče, ki da kaj nase, dolgo ne prenaša. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

28. jan 2008 8:51

Jaz ga tudi ne bi silila. Jelenckova

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

28. jan 2008 9:27

daga: poglej enkrat kaj piše na teh fructalovih smoothijih. V njih ni prav nič naravnega sadja. Piše samo iz zgoščenega soka tega in tega, kako je narejen ta zgoščen sok, pa sploh ne vemo. Aha, pa če piše gor, da je iz borovnic in recimo malin, ni potem malo čudno, da na zadnji strani piše, da je narejen med drugim iz zgoščenega soka banan? Taki sokovi so po moje zelo zelo slab nadomestek za sadje. Raje jem vitamine iz lekarne! Urša

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

28. jan 2008 9:31

S prisilo ne boš storila nič,lahko le poslabšaš zadevo. Naj bo sadje vedno na razpolago.Mu bo že kdaj zadišalo. Vesna Leben

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

28. jan 2008 9:39

Jerča, tisto kar je napisala iversonka, je presneto dober nasvet - pa brez zamere.

 

rrr

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

28. jan 2008 9:43

Poskusi sadje narezati na koščke na krožnik - zvečer med gledanjem TV. Moj oče za vraga ne bo sam od sebe vzel v roke nič od sadja, ampak tako na zobotrebec mu pa paše bucat. Hruške in jabolka najbolj, morda z malo cimeta in sladkorja. Meni so tako zelo dobra in si jih večkrat tako naredim, potem pa vedno še koga "potegne" zraven vsaj za košček ali dva. Škoda zgubljat živce in ga silit, če mu to ne paše. Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 28. jan 2008 09:44:33

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

28. jan 2008 9:57

Ker sem tudi sama odvisna od sadja in si dneva brez tega ne morem predstavljati, prijateljem (družbi) med drugim vedno ponudim tudi krožnik narezanega raznovrstnega sadja, potresenega s cimetom (in limoninim sokom, včasih dodam tudi kupček stepene smetane). Tak krožnik je običajno spraznjen v par minutah. Z navdušenjem se ga lotijo tudi "sovražniki" sadja. Sicer ga pa ni čez sadni napitek - zmiksaš npr. banane, pomaranče, kivi, jabolko, kakšno limono, po želji dodaš jogurt, skuto, cimet... njami! In ja, se strinjam s predhodnicami, prisila in stalno opozarjanje ne pripeljeta nikamor, le še bolj se mu lahko upre... Živi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jan 2008 11:03

Pred mano je že Vedndy napisala svoj prispevek, za katerega bi prisegla, da sem ga  že napisala.

Naključje za  ne preveč všečno stališče ?

F r i n a

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. jan 2008 11:26

Menda telo že ve, kaj mu paše. Če nečesa res ne maraš, pa je lahko še tako zdravo, je velika verjetnost, da skozi napačno luknjo pristane v školjki. Če pije sokove iz svežega sadja, sadja pa noče jest, se mu pa mogoče ne da žvečit petkica

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

28. jan 2008 11:39

Mogoče lahko narediš čokoladni fondi, v katerega bosta namakala narezano sadje. Zraven bo čokolada, tako da bo morda šlo skozi. Kaj pa suho sadje? Tako za grickat. Jaz obožujem dateljne oblite s čokolado. Za zajtrk recimo lahko jesta tople francoske rogljičke in sveže stisnjen pomarančni sok. Drugače pa se strinjam z vsemi, ki so napisale, da če ne je, ga ne sili. Verjetno tudi tebi ne bi bilo všeč, če bi ti silili v usta nekaj, česar ne maraš. Pa če bi bilo še tako koristno za tvoje zdravje. Itak mora pa vsak sam pri sebi priti do takega sklepa. Še nekaj: ko bo prehlajen in bo potreboval vitamin C, ga bo največ dobil s tabletami. V nobenem sadežu namreč ni toliko vitaminov, kot jih telo potrebuje. vsaj takrat, ko je povečana potrea organizma po njih.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti