Sadje kako drugače

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 27. jan 2008 9:26 | ogledi: 4.145 | odgovori: 27

Živjo.

Nujno rabim nasvet. Moj dragi ne mara jesti sadja. Skregava se za vsako pomarančo, grozdje,... Kako ga naj pripravim, da bo jedel sadje? Saj delam frapeje, ampak bi vseeno poskusila še drugače.

Lp z Gorenjske

Jerča

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

27. jan 2008 10:34

Pečene jabolke, ocvrte, štrudel z različnimi nadevi. Midva velikokrat zajtrkujeva zmiksano sadje: vzamem eno banano, kivi, pomarančo in jabolko, zmiksam in postrežem zraven zajtrka. Lahko daš v navaden jogurt sveže sadje. To sem se zdajle na hitrco spomnila. Upam, da je kaj pomagalo. lp tamara

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

27. jan 2008 10:35

Kompoti? Sadne kupe? Zmiksano sadje s skuto (+ malo sladkorja, cimeta)? Banana split s sladoledom in smetano? Pečena jabolka? LP, Stanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2008 12:09

Srobeti, sadni sladoledi, palačinke s prelivom iz gozdnih sadežev, sadna torta (v moji je sveže tudi sadje), karamelizirana jabolka, sadne sladice s skuto,... Veri

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

27. jan 2008 13:37

oprosti ker bom to rekla, ampak a ni že dovolj star da se bo sam odločal kaj bo jedel? če ne mara sadja naj si pač kupi vitamine. vem da to ni tako dobro, ampak nekaj pa je le. iversonka

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

27. jan 2008 14:05

iversonka je napisal/a:
oprosti ker bom to rekla, ampak a ni že dovolj star da se bo sam odločal kaj bo jedel? če ne mara sadja naj si pač kupi vitamine. vem da to ni tako dobro, ampak nekaj pa je le. iversonka
se strinjam....žena ali mama??? zuzek

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

27. jan 2008 14:36

Prosila sem za nasvet, ne za komentarje... Hvala. Jerča

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

27. jan 2008 15:08

Popolnoma vas razumem Jerča, ker imam tudi sama kdaj podoben problem. Menim,da ste skrbni in vas na dolgi rok skrbi kakšen minus bo imelo telo zaradi odklanjanja sadja (v celoti se ne da z ničemer nadomestiti vitaminov in mineralov). Predlagam vam, da mu poleg pršuta postrežete melono in ga vzpodbudite k razvijanju okusa takšnih kombinacij. Poiskusite jagode-čokolada, pri govejih zrezkih naj razvije kombinacijo okusa zrezek-pomaranča, zrezek-ananas, itd. Zame zelo zanimivi okusi pa tudi na krožniku je lepo za oči. Z leti se velikokrat pokaže kje smo grešili in oglasijo se zdravstvene težave. Želim vam vse lepo in vztrajajte lepo počasi fuksija

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

27. jan 2008 15:09

Moj sin tudi ne mara sadja, pa je snaha rešila problem tako, da je kupila nove sokove od Fructala, to so sokovi SMOOTHIE, ki vsebujejo dnevni obrok sadja.Sin popije en sok zjutraj in pravi, da se počuti zelo dobro po njem. Poskusi tudi ti! Želim ti uspeha in lep dan! daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 28. jan 2008 01:20:32

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

28. jan 2008 8:38

Nabavi sokovnik. Moj mož tudi ni bil navajen jesti sadja, ker ga doma pač niso jedli. Jaz pa brez sadja ne morem, še posebej imam rada jabolka sorte carjevič in to neškropljena. Počasi jih je začel jesti tudi sam, nato pa je videl reklamo za Power juicer in se je navdušil. Sedaj si veselo stiska sokove iz sadja in korenja. Je pa tako, da sveže sadje ali sok iz svežega sadja je nekaj povsem drugega kot vitamini iz lekarne ali Fructalov sok.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti