Cene v zdravstvu

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

26. jan 2008 20:40

Ligonja jaz imam tudi napisano v izpitni izkaznici vozi s kontaktnimi leči ali očali.Pa nikjer nobeden ne zahteva pregledov.To je samo ožemanje tvoje denarnice in nič drugega. Sem bila tako radovedna, da sem šla gledat na svojo izkaznico do kdaj imam podaljšano izpitno dovoljenje (do mojega 80 leta).Bom lepa starka pa mislim da z veliko slabšim vidom kot sedaj. Tako da se res pozanimaj zakaj moraš ti to delat tako pogosto. balonka

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

26. jan 2008 20:41

Na medicini dela vas testirajo ( preverijo kako vidite "avto na daljavo, ali prehiteva ali je v koloni") in še par drugih stvari. Če niste dobro opravili potem bodo še kontrole in stroški (tu smo v neenakopravnem položaju glede na ostale, ki se jim vid poslabša kasneje). fuksija

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. jan 2008 20:47

ally82 je napisal/a:
No tole s podaljševanjem izpita je po moje sam lep način zaslužka, razen če maš res take probleme z očmi, res drastično povečanje dioptrije, sicer ne vidim razloga.
Problem je v tem, da če nosiš očala že pri prvi pridobitvi VD, si obsojen na preglede na 5 let (vsaj po dosedanjih izkušnjah). Sedaj iščem zakonodajo, če obstaja vsaj na 10 let, ampak še vedno mi ni jasno zakaj ti mora to ugotovit na medicini dela. Razumem za psihološko, na začetku, ampak za oči... Če pa se ti vid poslabša šele čez 10 let, pa to ni nikjer zabeleženo...
ally82 je napisal/a:
In glede na izvid PAP II, si pa veliko upa te naročit na 3 leta. Ne morš da verjameš. Kolikor jaz vem, ma čist dober argument, da si tam vsako leto. Čuj meni, ko sem nazadnje imela PAP II (se je nazadnje pokazalo, da zaradi vnetja) sem bila naročena na pol leta, kaj tri.
Pri meni so tudi (po mojem) brisi II zaradi vnetij, pa nisem zaradi tega imela nobene "posebne" obravnave... Očitno je res povsod drugače. Sedaj itak skrbim za preventivo, tako da se mi že meša.

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

26. jan 2008 20:47

Naredila sem vozniški izpit,ko sem bila stara 19 let.Nosim očala ali kontaktne leče,vozniški izpit sem dobila za 5 let,nato je sledil zdravniški pregled-samoplačniški seveda.Zdravnik mi je podaljšal izpit do mojega 55 leta,češ da takrat bodo itak že zakon spremenili.... Moj mož ima tudi očala,po prvi petletki mu je drug zdravnik podaljšal vozniško dovoljenje do 80 leta. Res se pozanimaj. Lp tejka77

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. jan 2008 20:48

balonka je napisal/a:
Ligonja jaz imam tudi napisano v izpitni izkaznici vozi s kontaktnimi leči ali očali.Pa nikjer nobeden ne zahteva pregledov.To je samo ožemanje tvoje denarnice in nič drugega. Sem bila tako radovedna, da sem šla gledat na svojo izkaznico do kdaj imam podaljšano izpitno dovoljenje (do mojega 80 leta).Bom lepa starka pa mislim da z veliko slabšim vidom kot sedaj. Tako da se res pozanimaj zakaj moraš ti to delat tako pogosto. balonka
Balonka, a veš mogoče kakšno diptrijo imaš? Ker me zanima, če je to samo pri "slepih", npr. -6 ali tudi pri tistih, ki imajo recimo 0.75.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. jan 2008 21:24

Zgleda, da je veliko odvisno od tega, s kje si, h ginekologinji hodim v Kranj. Zadnjič sem malo zakrvavela (sem že v tistih lepih letih in sem  dve leti brez m.), pokličem in me naročijo takoj drugi dan. Pri pregledu mi da napotnico za porodnišnico v Kr. in sem takoj  drugi dan   na vrsti. Dobila sem anastezijo, vzeli so mi tkivo za pregled, eno noč sem prespala.  Ob pol dvanajstih sem šla v operacijsko, deset do dvanajstih sem bila že zbujena. Račun: 700€, za crknit dobro zaslužijo, še dobro, da plača zavarovalnica. G. mi je dala še napotnico za mamografijo, naročila sem se po telefonu in bila v caa dveh tednih na vrsti. Nekako imam v glavi, da dobiš napotnico za preventivni pregled dojk po petdesetem letu.

 Zobarji so pa  oderuški že od nekdaj. Od uvedbe evra so cene iz DEM šle v €. Pred štirimi  leti  me je šest oblečenih keramičnih zob stalo  180000SIT, 250 mark eden, zdaj so pa kar naenkrat ratali evri. Zalivke so bile 6000 SIT, torej 25€. Za tak denar ti danes niti zob ne pregleda.

Lijana Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 27. jan 2008 09:06:47

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

26. jan 2008 21:37

galyka je napisal/a:
Problem je v tem, da če nosiš očala že pri prvi pridobitvi VD, si obsojen na preglede na 5 let (vsaj po dosedanjih izkušnjah)..
Ma saj pri meni je blo tud tak, že na začetku, sam sem imela izbiro. Kolegica pa ni hotela iti k okolistu in je dobila celo le za tri leta. Lijana ja zobarji lepo zaslužijo, sam saj skrbijo za naš lep nasmeh in učinkovito grizenje. Pred enim tednom sem bla na čiščenju zob. kamna in ob tem bila olajšana za 40 evrov. Ma kaj češ, če je treba je treba. ally

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. jan 2008 21:56

[citat=--balonka--]Ligonja jaz imam tudi napisano v izpitni izkaznici vozi s kontaktnimi leči ali očali.Pa nikjer nobeden ne zahteva pregledov.To je samo ožemanje tvoje denarnice in nič drugega. Sem bila tako radovedna, da sem šla gledat na svojo izkaznico do kdaj imam podaljšano izpitno dovoljenje (do mojega 80 leta).Bom lepa starka pa mislim da z veliko slabšim vidom kot sedaj. Tako da se res pozanimaj zakaj moraš ti to delat tako pogosto. No, jaz sem pa take sreče ,da sem očala dobila po porodu -sicer nizko dioprijo(-1 in -1,25) pa moram na vsakih 6 let podalševati vozniško in seved zraven "častit" še na medicini dela in okulista.Sem pa že prej imela vozniško 5 let!

Lijana, hvala bogu za zavarovalnice! Moj račun za odstranitev krčnih žil na eni nogi in ena noč preživeta v bolnici-skoraj 1200 eur.

 

 

 

Za nove zobe pa še zbiram denar!

Bernarda

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

26. jan 2008 22:09

Kot je ena napisala,da ji ni žal za 25 eurov dat za svoje zdravje ,saj to je res,vendar jaz ponekod že opažam,da so se kar lepo na to navadili in ,če narod plača naj plača in tako nam bodo vedno manj nudili iz naslova obveznega in dodatnega zavarovanja.Ker je veliko primerov,kjer bi morala pokriti zavarovalnica,vendar ljudje plačujejo in zavarovalnicam lepo ostane dobiček.Kar pa sploh ni etično in humano. Recimo moj ginekolog ,opazila sem spremembo na dojki.On pač ni otipal pri pregledu nič,a je rekel vam verjamem in mi dal napotnico,čeprav je rekel,da dvomi,da me bodo vzeli itd.Seveda mi je povedal za njegovo kolegico,ki ima privat za plačat tam okrog 80 eurov.Jaz sem poklicala v bolnico in ni bilo nobenega problema bila sem naročena osmi dam po menstruaciji.Ker mamografija ni bila čisto sigurna sem morala še na UZ.Sestra me je vprašala kako redno imam menst. in kdaj bo naslednja ,ker imam redno me je kar ona naročila na UZ .Res vse pohvale vredno.In tudi prijaznost v obeh ordinacijah zelo pohvalno.Sicer ni nekaj hudega ampak so mi poslali pošto za kontrolo čez 6 mesecev z vsemi podatki kam poklicat,kdaj poklicat.To je moja zelo dobra izkušnja. Zobozdravstvo-ne vem kako, delali so mi mostičke nekaj so krili,dva sem morala plačat.Pred 2 letoma en zob 20.000sit. Plombe enka in dvojka se ne plačata ostali,če so bele plombe se plačajo. dari

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

26. jan 2008 23:04

Moja dioptrija je -1.Upam vsaj da še je,ker že dve leti nisem bila pri okulistu.Moja kolegica ima -7,pa ima tudi dovoljenje do 80 leta. Jaz sem dala za en zob pred petimi leti 45.000 sit.Seveda brez računa. balonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti