Cene v zdravstvu

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

tema odprta - 26. jan 2008 6:49 | ogledi: 2.643 | odgovori: 37

Glede na to, da smo se že veliko pogovarjali o cenah prehrane, bi vas prosila, če lahko podebatiramo tudi o cenah zdravstvenih uslug. Kakšno vlogo ima tu zavarovalnica?, kdo nadzira cene ? kako obračunavajo zdravniki s koncesijo?

Zelo so visoke cene v zobozdravstvu, kolikšen se vam zdi račun, ki ga prejmete v porodnišnici? Kako se obračuna, ko zdravnik s koncesijo napiše samo recepte za zdravila na vsake tri mesece? ( s pacientom ni imel stika).

Dobro je, da vemo o tem čim več.

Naj se vam danes kaj lepega zgodi.

fuksija

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

26. jan 2008 10:12

Glede zobozdravnika mi je groza.Jaz sem se lani po treh letih le zavzela za svoje zobe.Prijazen zobozdravnik mi je z veseljem odstranil stare zalivke in dal nove.Vsaka je deset evrov pa si zračunajte koliko me je stal moj beli nasmeh.Moti me pa to da zalivke sploh niso bile stare.Pred tremi leti je enako naredil. Moti me pa zelo to,ker pri pediatru vedno kupujem zdravila.Samo antibiotik dobim na recept.Jaz dobim pri svojem zdravniku lekadole, pri pediatru ne pomnim kdaj smo kaj dobili za zbijat razen za dojenčke svečke. Sem bila nekaj časa nazaj z vsemi tremi.Domov sem šla za dvajset evrov lažja-iz lekarne.Zato ker je samo govoril.Kupi ta sirup za kašelj,kupi te tablete za zbijat vročino,kupi te tablete proti driski, pa še kakšne vitamine, pa ta čajček in bojo zdravi. To me zelo moti,ker tam pa ima moja babi polne predale zdravil katerih polovice sploh ne poje ker ji ne odgovarjajo. balonka

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

26. jan 2008 11:44

Balonka kje pa dela ta prijazen zobozdravnik? Mene je namreč zeloooooo strah zobozdravnika. lep dan, korosica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

26. jan 2008 12:04

Mene pa čaka obisk doktorja za medicino dela,zaradi podaljšanja vozniške,ker vozim z očali.Upam da mi bodo podaljšali za več kot 4 leta,če mi že znajo fino zaračunat. Vesna Leben

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

26. jan 2008 12:09

Vesna držim pesti... korosica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jan 2008 12:22

Ob odpustu iz porodnišnice so mi dali tudi račun, seveda plačan s strani zavarovalnice. Porod in trije dnevi "polni penzion" so znesli pribl. 1000 eur. Pregled nuhalne svetline me je stal 14.000 sit, ampak mi ni bilo žal, ker se je otročka videlo na boljšem UZ dosti lepše, kot na uni mašini pri ginekologinji. Dobila sem tudi cd s slikicami in filmčkom otroka. K privat zobozdravniku pa bom verjetno kmalu začela hoditi, ker pri mojem "javnem" čakam po 9 mesecev... matilda

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

26. jan 2008 12:29

Hvala,korosica!!! Vesna Leben

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jan 2008 12:32

balonka je napisal/a:
Glede zobozdravnika mi je groza.Jaz sem se lani po treh letih le zavzela za svoje zobe.Prijazen zobozdravnik mi je z veseljem odstranil stare zalivke in dal nove.Vsaka je deset evrov pa si zračunajte koliko me je stal moj beli nasmeh.Moti me pa to da zalivke sploh niso bile stare.Pred tremi leti je enako naredil. Moti me pa zelo to,ker pri pediatru vedno kupujem zdravila.Samo antibiotik dobim na recept.Jaz dobim pri svojem zdravniku lekadole, pri pediatru ne pomnim kdaj smo kaj dobili za zbijat razen za dojenčke svečke. Sem bila nekaj časa nazaj z vsemi tremi.Domov sem šla za dvajset evrov lažja-iz lekarne.Zato ker je samo govoril.Kupi ta sirup za kašelj,kupi te tablete za zbijat vročino,kupi te tablete proti driski, pa še kakšne vitamine, pa ta čajček in bojo zdravi. To me zelo moti,ker tam pa ima moja babi polne predale zdravil katerih polovice sploh ne poje ker ji ne odgovarjajo. balonka
zalivke? a la plombe star ti je odstranil? amalgamske zamenjal z belimi? bannanna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jan 2008 12:39

balonka je napisal/a:
Vsaka je deset evrov pa si zračunajte koliko me je stal moj beli nasmeh.Moti me pa to da zalivke sploh niso bile stare.Pred tremi leti je enako naredil.
Mojega očeta vsak obisk pri zobozdravniku (popravilo enega zoba - zalivka) stane od 60 - 80 eur.
balonka je napisal/a:
Moti me pa zelo to,ker pri pediatru vedno kupujem zdravila. Samo antibiotik dobim na recept.Jaz dobim pri svojem zdravniku lekadole, pri pediatru ne pomnim kdaj smo kaj dobili za zbijat razen za dojenčke svečke. Sem bila nekaj časa nazaj z vsemi tremi.Domov sem šla za dvajset evrov lažja-iz lekarne.Zato ker je samo govoril.Kupi ta sirup za kašelj,kupi te tablete za zbijat vročino,kupi te tablete proti driski, pa še kakšne vitamine, pa ta čajček in bojo zdravi. To me zelo moti,ker tam pa ima moja babi polne predale zdravil katerih polovice sploh ne poje ker ji ne odgovarjajo. balonka
Tudi jaz nisem takih zdravil nikoli dobila na recept, niti lekadolov zase. Pa me niti ne moti. Nekaj se da pomagati tudi z domačo lekarno - delamo vršičkov sirup, jemo med z limono, pomaranče, kamilčev čaj, proti driski pomaga borovničev čaj, pa prepečenec in temna čokolada... V lekarno pa hodimo čim bolj poredko.
balonka je napisal/a:
To me zelo moti,ker tam pa ima moja babi polne predale zdravil katerih polovice sploh ne poje ker ji ne odgovarjajo. balonka
Ja, to pa je zelo žalostno. Na plakatu zzzs preberem, koliko operacij na odprtem srcu ali operacij sive mrene bi lahko vsako leto naredili več, če se zdravil nebi vrglo proč. Na žalost si številke nikoli ne zapomnim, je pa veliko. Včasih zdravnik predpiše celo škatlico tablet, kjer moraš vzeti le eno ali dve, ali pa je neustrezno in konča v predalu... matilda

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

26. jan 2008 17:09

Mene najbolj razkuri to, da nam vsi trobijo, kako pomembno je zgodnje odkrivanje raka in tudi drugih bolezni. Ko želiš kaj narediti preventivno za svoje zdravje, ti tako mastno zaračunajo ali pa predolgo čakaš, da prideš na vrsto. Takrat, ko dočakaš, ti pa rečejo, da si pravzaprav ujel zadnji vlak, ker imaš že raka v naprednem stadiju. Karikiram. Vsaj tako se mi zdi. Jaz sem morala h ginekologu in nikamor nisem prišla, ker imajo povsod polne knjige in so mi rekli, naj pokličem čez pol leta, da me bodo takrat naročili (za čez pol leta) ipd. Potem sem šla na hitro k privatniku in mi je za ultrazvok in pregled zaračunal 27.000 SIT. Skoraj me je kap, ko je izstavil račun. Podobno je bilo z UZ dojk. Ginekolog mi je rekel, da bi bilo fajn, da bi ga opravila. OK, sem šla po napotnico in mi je rekel, da je ne rabim. Zakaj? Zato ker sem morala plačati 7000 SIT. Katastrofa. Da ne govorim o tem, da si zdaj mrzlično iščem zobarja, ampak, glej ga zlomka, spet ne pridem nikamor oz. pridem čez 2 leti. Obup, tole naše zdravstvo je res obupno.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jan 2008 17:38

Bom povedala še jaz eno resnično zgodbo: Moški, star 32 let, se ga je zadnji dan v lanskem letu zelo napil. Pred domačo hišo se je skregal z dvema sosedoma, ta dva pa sta ga pretepla. Ko je skušal zbežat je padel in si zlomil še nos. Soseda je poklicala reševalno vozilo. Odpeljali so ga v bolnišnico, ugotovili smrtno dozo alkohola v krvi, ne vem kaj so potem delali z njim da so ga rešili in seveda so mu naravnali nos. V bolnišnici je bil torej od ponedeljka zvečer, do petka, ko so ga odpustili. Sam se ne spominja ničesar, kar vemo, je povedala soseda, ki je bila priča dogodku na ulici. Vas zanima koliko je plačal? NIČ vendar, saj je zdravstveno zavarovan. Ko grem jaz h ginekologu na redni letni pregled plačam kar precej čeprav grem v UKC in sem zavarovana na vse možne načine. Je že tako, da eni lahko vse, drugi pa nič, pa še to je treba plačat. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti