Dekoracija stanovanja-barve sten

marjeta.vali  

član od: 21.1.2008

sporočila: 1

tema odprta - 24. jan 2008 21:27 | ogledi: 30.444 | odgovori: 93

Ojla.

Kakšne barve sten imate doma? Imate kaj porisane, popisane? Kakšne vzorce, slike?

Zanima me, ker imamo pri nas bele in sem jih že sita. Rabila bi kakšno idejo, nasvet.

marjeta.vali

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

24. jan 2008 21:32

mi imamo vse bele in na njih vse vrst slik- gobelini, sestavljanke, ... vse kar hočeš. Jaz sovražim imeti vse nekaj v stilu itd. Meni je všeč da postavim na steno kar hočem in mi ni treba paziti kakšne barve je, in če bo pasalo k ostalemu pohištvu itd.... Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

24. jan 2008 21:38

Jaz imam v Lj. bele, ker je stanovanje pač najemniško. Doma imam pa v moji sobi dve stene rumene, ostale pa oranžne (soba ni 4-kotna). In super paše. Vem tudi, ko bom imela svoje stanovannje stene ne bodo bele. Vsaj ena v sobi bo barvna, sigurno kakšna oranžna. Se mi zdi da nekako poživi. Je pa res, da nimam rada veliko slik. To je moje mnenje tamara

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

24. jan 2008 21:52

Jaz sem v svoji sobi (podstrešni) imela pobarvan strop v svetlo modro in po njem polepjene svetleče zvezdice. Zdaj imamo samo v hodniku na belih stenah 2 zeleni črti. Ena je širša in temnejša, druga pa ožja in svetlejša. Lahko povem, da hodnik, sedaj ko sva naredila te črte, izgleda bolj prostoren. Drugače pa imam bukovo pohištvo. V kuhinji sva pobarvala par elementov v živo plavo, dnevno v živo rumeno in spalnico v živo roza. Nama bolj odgovarja ta varjanta, kot pa barvane stene. V hiši pa nama je oblikovalec notranje opreme stene na osnutih pobarval in moram priznat, da izgleda zadeva zeloooooo dobro. Ampak niso pobarvane cele stene. Samo pasovi. Res dobro izgleda. In ko nama je dal izris z belimi stenami in temi barvnimi kombinacijami, sva se odločila barve. Po stenah pa imava po celem stanovanju puzzle v okvirjih. Razen v kuhinji Tu sem sama naredila slikice z gipsa. E.

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

24. jan 2008 21:52

Jaz sem se pa pri prenovi dnevne sobe odločila za bel strop in stene v pastelnih barvah, prostor je velik 8,5 x 3 m, stene nasproti oken (3 kom) sem zbelila z cigl - oranžno barvo, steni sta osvetljeni z dnevno svetlobo, tisti dve, ki sta manj osveljeni z dnevno svetlobo sem pa zbelila z rahlo roza. Barve so mi zmešali v mešalnici. Na stenah so slike, pohištvo je v barvi bukve, sedežna konjak usnje, parket jesen, nam je kombinacija OK. Kuhinjo sem zbelila v vanilij barvi, ker sem se bele naveličala, pa tudi vse se je na steni poznalo, stene okoli stolov-mize sem premazala z Domflokom, malce više kot pride stol. Z Domflokom sem pobarvala tudi okoli stikal in vtičnic zaradi lažjega čiščenja. Podobno sem zbelila tudi ostale prostore, meni so ljube pastelne barve, ne premočne, zgornji rob stene naredim bel, za širino krep traku, da malce optično povečam prostor. Poznam tudi izgled močnih barv, različnih ornamentov, menim da moraš v sebi razčistit kako se bi v takšnem prostoru počutila. lipa1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jan 2008 22:01

Sranovanje je dvosobno v 100 let stari hiši 5 minut iz centra Ljubljane. Stropi so visoki 2 metra 80 cm, vrata in "panti" starinski, prostori veliki in nefunkcionalni. Vhodna vrata zelena :) Predsoba v zelenih odtenkih, stene, vrata in tla. Dodatki oranžni, slike pop art v zelenih okvirjih. Kuhinja rumene stene, pohištvo modro, stoli modri, miza steklo, tla modri odtenki. Par manjši slik nad mizo na jedilne teme v modrih okvirjih. Dnevna soba je nadaljevanje kuhinje - regal moder-bukev, modra sedežna z rumenimi blazinami, tepih modro-rumeni kvadrati, zofa rumena, tla naraven parket. Samo ena abstraktna slika nad sedežno s temi barvami. Soba - stene marelica, pohištvo bukev, tla zeleni parket. Dodatki oranžni, samo ena velika slika z oranžno gerbero, Na tleh okrogli oranžni manjši tepihi v nizu. Sem živahna oseba, rabim barve. In modernejši dizajn. Vse skupaj pa mora imeti dušo, neko povezavo v celoto in tematsko rdečo nit. Vendar je res, da se tega naveličaš, ker je intenzivno. To imam sedaj 5 let in bi zamenjala. Verjetno se bi drugič odločila za bele stene, vse skupaj pa spreminjala z dodatki, ko bi se naveličala. Sicer pa je stanovanje baje zelo "toplo" in ljudje se v njem počutijo, kot na dopustu :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

24. jan 2008 22:08

Moja hiša izgleda kot čebeljnjak. Hodnik je v marelični barvi, dnevna je v rumeni, kuhinja je opečne barve, stopnišče je sicer belo, vendar so stopnice oranžne. Spalnica bo (ko bo) verjetno v zeleni, prav tako hodnik (vendar v drugačnem odtenku), otroka si bosta za sobi izbrala svoje barve. Ena otroška soba bo imela zelen strop (obloge), druga modre. Kopalnica bo verjetno v modrih odtenkih, čeprav me je danes v Merkurju zamikala vijolična barva, ker sem videla ene res lepe ploščice. Bele stene imam samo v začasni spalnici, ker je itison siv. Včasih sem prisegala na belo barvo sten, zdaj pa ugotavljam, da mi barve prav dobro denejo. Je pa res, da so prostori precej veliki. V manjših prostorih so bolj učinkovite bele ali vsaj zelo nežno pastelne barve, ki dajo občutek, da je prostor večji. Ampak to je samo moje skromno laično mnenje ...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2008 9:54

Predsoba v hiši oranžna tla, zelene stene, stiopnice so lesene.

Predsoba stanovanjskega dela - parket po tleh, oranžne stene.

 

Spalnica - nasprotni steni bordo rdeče barve, drugi dve enaka barva, le da s stilizirinami, zelo redko posejanimi cvetovi krem barve, strop je krem barve, po tleh parket.

 

Kopalnica: temno modre stene od vrha do tal, bela kad, bide, umivalniki, WC školjka, tla tudi bela.

 

Kuhinja - stene so v modro-umazano roza tapetah, strop je v tej umazano roza barvi.

 

Dnevna soba - svetlo zelen strop (strešne oblike, s preklado), stene so v vzorčastih tapetah, v katerih je poleg barve, kot je strop, še nekaj malega zlate in lila barve na temni modro-zeleni podlagi.

 

Obožujem tople barve, če bi imela stene ali tla bele, bi me nenehno zeblo.

 

Mamamia

 

mamamia

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

25. jan 2008 10:20

Mi smo ravnokar belili oz. barvali celo stanovanje. Veliko jih je bilo skeptičnih, ker so nama obema všeč močne barve. Midva imava v hodniku močno marelično, v spalnici kombinacijo umazano roza in umazano modre, v študijski sobi 1 steno opečnato, ostale 3 nežno travnato zelene, v kuhinji in dnevni (skupen prostor) pa kombinacijo sončne rumene in oranžne. Stropi so povsod beli. Bi pa predlagala naslednje: pri teh močnih barvah pride res lepo, če daš po vogalih sob 5 cm bele robove, na stropu po vogalih in po stenah. Midva jih imava povsod in je super! Jaz nikoli ne bi imela več belih sten. Pri fantu doma imajo vse belo - ne morem primerjati topline stanovanja z najinim, ki je ves v barvah. Vse se zdi bolj domače, prijetno, udobno ... Vsekakor pa je to stvar posameznika. jessy6

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jan 2008 10:50

nekega dne, ko bom velika in bom imela svoje stanovanje, bo vse v opečnatih barvah. Trenutno imam sobo v modrih odtenkih, prej je bila rumena. Sicer so mi rekli, da modra ni dobra izbira za spalne prostore, a meni je všeč. In pika. V službi smo pa v krem odtenkih. Samo, da ni belo. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. jan 2008 10:54

Knjiga Barvne sheme lepo prikazuje ujemanje barv sten, pohištva in ostale opreme. Jaz sem jo lani posodila sestri in je prebarvala spalnico v fuksija vijolično barvo, hodnik v sivo- rjavo... Skratka, izpadlo je super!!! lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti