Dekoracija stanovanja-barve sten

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

23. nov 2009 22:10

K modri bi jaz izbrala komplementarno barvo (tisto, ki je nasproti v barvnem krogu)... torej oranžno, opečnato nekaj takega. Kjer imaš pa samo naraven les in rjavo pa imaš veliko izbire, meni osebno se sicer zelo lepo zdi, če je prostor ves v bež-rjavih tonih. Ni nujno, da izpade dolgočasno, saj se lahko igraš s teksturami in vzorci, sploh zdaj ko se dobi toliko lepih "natur" dekoracij. Joj kako sem vam fouš, vsem ki si prenavljate domek... jaz pa v najemu še omare skoraj ne smem prestavit. :)))))) Veliko sreče z beljenjem, pa da se boste v novih barvah dobro počutili. LP mala zelena

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

23. nov 2009 23:33

vsem, ki razmišljate o novih barvah sten toplo priporočam knjigo Color scheme bible od avtorice Anna Starmer. Jaz sem si jo najprej izposodila v knjižnici, kasneje pa sem jo naročila preko Amazona.V knjigi so navedene osnovne barve - npr.oranžna poleg pa so navedene vse barve, ki pašejo zraven. Letošnje poletje smo prenavljali predsobo. Na osnovi predloga te knjige sem se odločila za tirkizno barvo sten, svetlo bež ploščice. Dve mali steni imam preoblečeni s temno rjavimi tapetami in tirkiznimi vzorci, z rjavim sedežem iz ratana, rjavo vgradno omaro in kubussom. Tudi v dnevni sobi smo eno steno obložili z temno rdečimi tapetami, ker imamo fronte od regala temno rdeče barve in bež sedežna pride zelo dobro do izraza. Za tapete so me navdušili naši pleskarji, ko greš v njihovo Hišo idej, te zastrupijo s tapetami, ko vidiš vse možne kombinacije. Dovolj je samo ena stena in prostor je popolnoma drugačen. Imajo super vzorce, tudi za otroške sobe, pa tudi cene niso visoke. Že nekaj let nimamo več belih sten, saj ti barve popolnoma spremenijo bivalni prostor in se splača razmisliti, če pa eno steno ali del stene preoblečete s tapeto, pa se prostor popolnoma spremeni. atic

kozamurnik

sporočila: 2311

24. nov 2009 6:03

Glede na opisano bi za osnovo kar v vseh prostorih vzela sivomodro, bolj ali manj svetlo, odvisno od prostora. Lepa in umirjena barva, ki se je zlepa ne boste naveličali. Eno ali le del stene potem lahko v posamezni sobi prebarvaš z bolj intenzivno barvo, tudi s črtami osnovne, to je sivomodre in barve prevladujočega elementa v sobi.(sivomodra-t.rdeča, sivomodra t.rjava- sivo modra-svetlo rjava ali sivomodra-temno modra, so odlične in zelo elegantne kombinacije). Izogibala bi se kričečih, močnih barv! Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 24.nov 2009 06:05

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

25. nov 2009 9:49

Mene pa zanima,kaj bi pasalo k jabolčno zeleni? V predsobi smo pobarvali eno steno zeleno, vendar je predsoba temna, ker pać ni oken, ostale stene so bele. Sedaj me mika, da bi tole steno popestrila s kakšno črto (vodoravno ali navpično) v beli barvi pa še v kakšni drugi. Svetujte v kateri! buča

kozamurnik

sporočila: 2311

25. nov 2009 23:05

K jabolčno zeleni se najbolje ujema roza barva, pa odtenki od pervinke in glicinije do lila. Pa tudi rjava in zelo temno modra. murnik

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. jan 2010 0:34

Potrebujem nasvet nekoga, ki se spozna na barve. Katere barve se ujemajo s turkizno (angl. teal) in belo? Hvala :) RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jan 2010 2:02

Upam, da se ne boste spravile na mene, ampak vsaj v vsakdanji ameriški angleščini Teal in Torquoise nista ena in ista barva. Kako se reče teal po slovensko ne vem, torquoise je pa turkizna barva, tako kot poldrag kamen. Teal je precej temnejša, obstajata pa teal zelena in teal modra.

Ker je slika vredna 1000 besed, pobrskaj na temle portalu, kjer lako najdeš marsikakšno inspiracijo. Barvne kombinacije so res krasne.

 

http://www.zalidasilk.com/galerije/slike/galerijaNEW.ht

 

Veliko veselja z dekoriranjem ti želim!

Vanja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

26. jan 2010 2:20

Prav imaš, Vanja. Se opravičujem za površnost. Slovenske besede za teal nimamo (mogoče zelenomodra?), zato sem napisala kar turkizna, čeprav me pravzaprav zanima, katera barva se lepo kombinira s teal - takšno, kot je tu na prvi sličici: http://en.wikipedia.org/wiki/Teal_%28color%29 Zanimajo me predvsem tople barve, razmišljala sem o opečnati ali bež. RadaJem

kozamurnik

sporočila: 2311

26. jan 2010 4:49

Od toplih barv definitivno roza, umazano roza, tudi opečnata, bež ne preveč. Sicer pa ne moreš zgrešiti z belo, s črno in svetlomodro z dodatkom sive. murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti