Dekoracija stanovanja-barve sten

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. jan 2008 18:09

Po večini vse belo, ker imava fuul malo stanovanje in je bela še najboljša. Pa še bolj svetlo se mi zdi, ker nimava fuul svetlo po stanovanju. Jelenckova

neznan uporabnik

25. jan 2008 19:53

Mi smo imeli v otroški sobi modro barvo... pa se je barva luščla od sten z kitom vred... potem smo pa vse na novo pobarvali z belo. naša predsoba je cela v rumeni barvi kar se zelo sklada z pohištvom. v predsobi v spalnico je pa na majhnem hodniku na steni romen trikotnik v obliki puščice... lovebeyba

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

25. jan 2008 20:03

Čao, Kuhunja močno marelična, pohištvo temna bukev, slike pa moje fotke sončnih zahodov, spalnica/dnevna pa limonino rumena in nekaj mandarina oranžne, pohištvo pa češnja, na stenah dve ogromne slike v oranžni in ena v rumenih barvah. Dodatki in posteljnina, pregrinjala, luči, okrasni lončki rastlin in ostalo v toplih barvah. Meni je ful všeč, poživi prostore. Je pa res, da sta oba prostora precej velika, tako da ni tko grozno barvasto in nakičeno kot se sliši. Na sploh nimam rada preveč zadev razstavljenih okoli. Ko oz. bolj če bom imela kdaj npr. svojo hišico, bo tudi barvasto po stenah in pohištvo temnejših barv in enobarvno. Se mi zdi, da če imaš enobarvno pohištvo, potem tudi bolj pašejo intenzivne barve sten, kot če imaš npr. omare wenge/bela ali češnja/vanilija..... Sem pa te dni videla v enem lokalu strop pobarvan olivno zeleno - špica. super je izgledalo, prav ne predstavlja si šlovek, če en vidi. Meni je barvanje sten v stanovanjih pravzaprav kar umetnost. Z raznimi barvnimi kombinaciji res lahko daš poseben čar prostorom. Že če samo primerjam moje stanovanje prej, ko je bilo belo in sedaj, ko je vse v toplih, zemeljskih barvah...uau...barve! Čeprav mi je všeč tudi kakšna črno-bela varianta, ki jo lahko vidimo v reviha, pa lila/belo/črna se mi tudi dopade. Ah, nakladam...ampak ko si pa tako v živo predstavljam vse te barve in prostore... Lep pozdravček, S.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

25. jan 2008 20:13

Čao, ja, pa še tisto o belih stropih - tudi jaz sem bila vsa presenečena, ko je sestra, ki ravno opremlja hišo (beli, izbira ploščice...), rekla, da jim je malar svetoval, naj imata strope bele, ker bosta tudi imela vse barvaste stene, ker če bodo še stropi močnih barv, to preceč zmanjša prostor. Zanimivo, res nisem nikoli tako razmišljala, sem pa sedaj pozorna na to in po večini primerov imajo res tako. No, saj imam tudi jaz bele strope po stanovanju, ampak to pa zato, ker je bil laminat položen že pred mojo "naselitvijo" in nisem imela ravno veliko izbire... Sicer pa, kakor komu paše, samo je pa res težko, ker v bistvu si težko predstavljaš, kakšen bo prostor videti v celoti, s pohištvom vred, če si barve izbiraš na podlagi barvnih kart. Pa tudi, če sam mešaš farbe, težko zadaneš željeni odtenek, ker so suhe barve na steni totalno drugačne kot tista zmešana v vedru. Tako je tudi meni ratala čudno marelična v kuhinji, ko sem namešala vse živo, od marelične, rjave, rumene in rdeče. Čist neki drugega kot sem si predstavljala, ampak sedaj mi je pa kar všeč. Paše sem notri. Lep pozdravček, S.

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

25. jan 2008 20:20

pri nama pa je prvi hodniček močno roza, drudi nežno zeleno, spodnja kopalnica je v rdečem stilu... kuhinja:ena stena rumena, druga marelična dnevna:vijolična delovna soba: zaenkrat bela spalnico in sobo pa letos čaka prenova oz. sprememba barve. tudi midva imava rada čim več barv, res pa je, da se tega lotim kar sama. zmešam barve in barvam in na koncu je super izpadlo. tanjaj

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

26. mar 2009 20:07

pleskati nameravamo stanovanje, pa kar nimam prave ideje, enkrat sem že gledala nek link, o barvnih kombinacijah in idejah sedaj ga pa ne najdem. A mi ga pomagate najti. anitram1

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

26. mar 2009 20:12

Najine stene so bele ali svetlo sive, vsi oboki (ker nimava vrat povsod med prostori), tudi pri oknih, so olivno (limeta) zeleni. Tako, da so prostori še vedno svetli, razgibani zaradi zelene in nikakor ni preveč. Lp, Sara slovinkita

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. mar 2009 20:19

Vse je oker in beige v različnih odtenkih, tudi strop. Vrata pa antične (krem) bele barve. Kakršnekoli temne barve pohištva lepo pašejo zraven...

Vanja

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. mar 2009 20:31

Moram pohvalit kako paše v kopalnico oranžna barva! ko se zjutraj prebudim, cela "zalimana" in stopim v oranžno kopalnico, sem takoj budna in boljše volje, ne vem kako to, ampak je sigurno kriva močno oranžna barva. Dnevna soba pa je zeleno/bela kombinacija, moram povdariti travnato zelen tepih, super je :) Zelena barva nekako osveži. nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti