Dekoracija stanovanja-barve sten

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

25. jan 2008 11:18

Predsoba: opečnate ploščice na tleh, močno oranžne stene

Hodnik: siva ploščice na tleh, stene pastelno marelične

Kuhinja: umazano roza ploščice na tleh, umazano roza stene

Jedilnica: ploščice po tleh, kot v kuhinji, stene močno rumene.

Dnevna: parket, stene belo-listnato zelena kombinacija

Spalnica: parket, stene bodo kmalu prebarvane višnjevo rdeče.

stara

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

25. jan 2008 12:18

HOJLA! Mi imamo vse belo. Spomladi bo trebe prebeliti. Prosim povejte mi, kako veste koliko barve potrebujete za eno steno. Kaj če je zmešam premalo? LP Mihaela miha-ela

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jan 2008 12:32

Pojma nimam. Vem pa, da je v tolarski časih pri pleskarjih veljala tale matematika - za pleskanje v belo je pleskanje sobe stalo toliko jurjev, kot je imela soba kvadratov. In ko je človek to matematiko soočil z maloprodajnimi cenami barve, čopičev, rešetk za odcejanje, zaščitnih trakov itd itd in s časom, ko se vse tole nakupuje, je ugotovil, da je pleskar še vedno cenejši. In je pleskar prišel, se elegantno sprehodil s svojim orodjem po prostoru, počistil za sabo in v enem dnevu tudi odšel in za sabo pustil enakomerno pobeljene stene. Vendelina jr.

koki21  

član od: 6.11.2007

sporočila: 6

25. jan 2008 12:43

Najbolje, je če prostor prenese, eno steno pobarvati v močni barvi, ki jo zmešajo v trgovini, ker Dipi, pa kaj pofobnega se sploh ne uporablja več. Količino barve tudi vedo povedat glede na m2, ki jih poveš. V Merkurju imajo super mešalnice, lahko prineseš vzorec barve, pa ti točno tako zmešajo. Mi imamo v dnevni sobi eno steno močno melona oranžne barve, oatale bele, pohištvo, bela+ javor, zofa mal temnejši odtenek kot stena. Dodatki pa so sveži travnato zeleni. Dnevna je prijazna sijoča in se vsi dober počutimo v njej. Je pa tudi odvisno kakšne barve komu ležijo, da se v njih dober počuti. lp koki21

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. jan 2008 12:47

strop mora po mojem biti vedno bel, ne glede na barvo stene. Mi smo se odločili za več odtenkov peščene barve, ki res dobro izgleda, čeprav si najprej ne znaš predtstavljati bannanna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2008 13:03

"strop mora po mojem biti vedno bel, ne glede na barvo stene."  - Ne vem no, kakšen bi bil videti  grobo ometan strop strešne oblike v beli barvi, ko pa je soba vsa v modro zelenih odtenkih, pohištvo pa iz temnejšega lesa?  Po moje bi bil to prevelik kontrast, bi preveč bodlo v oči.

Je pa druga zgodba, če so stene v peščenih odtenkih, potem je bel strop lahko prava rešitev.

 

sicer je pa vse odvisno od samega prostora - tlorisa, velikosti, razporeditve oken in vrat, pohištva v njem in navsezadnje tudi od okusa tistega, ki v njem biva. Kajti najbolj pomembno je, da se MI v prostoru dobro počutimo, četudi komu naša izbira ni najbolj všeč.

 

Imam srečo, da je svakinja arhitektka, s poudarkom na notranji opremi, in da v njen okus neomajno zapuam. Že zato, ker ve, kaj imamo radi, in to vedno spravi v sklad s pravili stroke.

 

Sem nedvano dobila kompliment, ki mi je zelo veliko pomenil - ena družba je bila prvič pri meni in ko so si izza jedilniške mize ogledovali preostalo dnevno sobo, so ugotovili, da je tako zelo "pozitivno, predvsem se pa vidi, da je veliko veselja in življenja v njej." Saj zato pa imamo dnevne sobe, kajne - da se v njih dobro počutimo in uživamo.

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2008 13:06

Aja, kot pravi vendy, malar je res cenejši. Mi sicer ravne stene in strope barvamo sami in tudi lepimo tapete, ker smo pač spretni in to obvladamo. Le naša dnevna soba je prevelik zalogaj za amaterje - tudi do tri in pol, štiri  metre visoke stene, poševnine, preklada, robovi . Hvala lepa, harmonike in papirnatih spiral iz tapet ne bi delala, za to so pa res mojstri.

 

mamamia

mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

25. jan 2008 13:11

Morska medvedka, pri slikah v obliki puzla koščke lepiš, ali kako? Zaenkrat je pri nas še vse belo, tla pa pluta, parket, granit (zeleni), ena kopalnica sončna, s tlemi v rumeni barvi, bele ploščice po stenah, z zaključno borduro s sončki in lunicami, druga pa bolj klasična v beli in azurni barvi, razmišljam pa o barvah in se odločam na katero steno kaj. Dolores

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

25. jan 2008 14:03

bannana sploh ni potrebno da je strop popolnoma bel, je tako kot je napisala mamamia - odvisno je od drugih barv in kontrastov. mi imamo tako: predsoba marelično oranžna z belimi robovi in temno oranž črto vmes, omara češnjeva. spodnja kopalnica rdeče bela kombinacija ploščic in opreme. dnevna je vijolična, strop za odtenek nežnejši kot stene.parket jedilnica je marelične barve, pohištvo je svetlo.parket kuhinja je nežno rumena in malo oker, pohištvo je svetel les in malce vanilijeve barve vmes, parket, plošice na steni vanilijeve barve. na hodniku so tapete, malce lesketajoče da poživijo prostor. zgornja kopalnica je morda, strop je bel, oprema bela. moja soba je polovico oranžna, druga polovica je modra, parket, vse ostalo je v modro oranžni kombinaciji. spalnica je zelena, strop svetlo zelen. soba za goste je pa pisana, ker v njej večinoma spijo otroci in podloga je oranžna zgoraj v robu so neki vzorci, potem pa je po celi sobi po stenah mnogo raznobarvnih trikotnikov. naša hiša je barvita, tudi fasa hiše je rumena, svetleča. na stenah je nekaj slik, predvsem v moji sobi sestavljanke. je pa nam naš dom všeč ker mi deluje topel in vesel, sploh ko v njem slišiš otroški smeh. nektarina

polonika  

član od: 24.1.2008

sporočila: 14

25. jan 2008 17:57

Z možem in hčerkico smo zaenkrat še pri njegovih in ker o barvah sten ne moreva odločati, so večinoma bele. Razen spalnice/otroške sobe in kuhinje, kjer je mož poslikal stene z motivi junakov iz risank. Izpadlo je ful dobr, ful hudo ,je pa res, da je ostali del stanovanja pust in turoben-kljub obešenim slikam. V bistvu komaj čakava, da greva na svoje (upam, da bova sploh kdaj dočakala) in da si urediva po svojih željah. Marelična, vanilija, oranžna, rumena,... pa še bi lahko naštevala, sam prou jih morava skombinirat, pa na steno obvezno kakšno slikico/poslikavo kot jih imava zdaj ter mogoče še kakšno bolj abstraktno, grafično (krogi,elipse,ravne in krive črte,...). Glede na to, da je mož pravi maher pa da sva oba bolj umetniške sorte, sploh nau problema. Belih sten pa nikoli več-razen mogoče stropa. Pa nobenih slik in okvirjev. polonika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti