Kokosova torta !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 24. jan 2008 7:54 | ogledi: 13.061 | odgovori: 13

Izkušene slaščičarke rabim en nasvet. Spekla bom pecivo, ki nikoli ne pade dol in bom zamenjala 5 dag moke z 10 dag kokosa. A mislite da bo to šlo? Z lešniki to gre.

Lp,

Klavdija

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

24. jan 2008 8:53

Čao, ne vem, jaz sem ponavadi menjala 1:1, karkoli pač sem - kakakv, čokolado, kokos.... Lep pozdravček, S.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2008 9:29

Jaz nikoli ne tehtam, pač pa pogledam, kaj nastanja. Če so v testu lepo vidni sledovi metlic, potem je masa okej, če pa so še vidni mehurčki od jajčne pene, potem pa še ni dosti veziva notri. In nikoli nič ne pade dol...ma što god to značilo. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2008 11:04

Jaz bi tudi dala malo več - sicer pa kot pravi Vendy - poglej, kako ratuje, pa sproti dodajaj. Veri

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

1. jun 2012 22:41

Iščem kakšen recept/idejo za kokosov naden, ki bi bil SOČEN. Večina, ki sem jih gledala v bazi, izgleda bolj suhih, rada pa bi nekaj v tem smislu. Mogoče bi ga kombinirala s tem biskvitom.

jgirl

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

1. jun 2012 23:11

Priporočam nadev za potico in sicer pol litra sladke smetane (živalaska je meni boljša, ker je nesladkana) zavreš, potem vanjo usuješ nekje 40-50 dag kokosa, toliko, da pride zadeva lepo mazava oz. konsistence, ki jo želiš.

 

Kokos se, logično, močno občuti, nadev je bogat in kremast, skratka super. Priporočam edino, da tak nadev z nečim oplemenitiš, ker je nekoliko enodimenzionalen - sama sem dodala med, rozine, suhe marelice in liker, od tega je bila zmaga z marelicami ali rozinami. Pa ne pretiravaj z bogastvom v biskvitu, ker bo, sploh če daš kokosa nekih 5 centimetrov, veliko preveč informacij in teže, ki bosta ubili jedce

 

 

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. jun 2012 23:48

Svež sočen nadev dobiš, če zmešaš kokos in kislo smetano, sladkorja pa po okusu.

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. jun 2012 7:31

Kokosov nadev je suh, če daš preveč kokosa. Priporočam ti da skuhaš kremo z 2 dl kokosovega mleka in 3 dl navadnega mleka. Uporabi škrob, da ne bo rumene barve od vanilin pudinga. Sladkaj po okusu( okrog 100g). Nato dodaj malo kokosovega likerja(0.3-0.5) in kokos(max. 100g). Pusti da se malo ohladi in namaži. In res ne pretiravaj s kokosom, ker je tudi zelo nasiten.

Pravzaprav se bojim, da bo kombinacija Hersheys biskvita in kokos nadeva kar malo preveč...

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jun 2012 10:46

Vesnuska je napisal/a:

Kokosov nadev je suh, če daš preveč kokosa. Priporočam ti da skuhaš kremo z 2 dl kokosovega mleka in 3 dl navadnega mleka. Uporabi škrob, da ne bo rumene barve od vanilin pudinga. Sladkaj po okusu( okrog 100g). Nato dodaj malo kokosovega likerja(0.3-0.5) in kokos(max. 100g). Pusti da se malo ohladi in namaži. In res ne pretiravaj s kokosom, ker je tudi zelo nasiten.

Pravzaprav se bojim, da bo kombinacija Hersheys biskvita in kokos nadeva kar malo preveč...



Vesnuska

 

Tule spodaj bi se tudi jaz podpisala, morda lahko v mleko dodaš še malo bele čokolade, se lepo skalda s kokosom.

mamamia

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

2. jun 2012 20:31

Hm, potem pa res ne vem, kaj naj. V mislih sem imela čokoladno-kokosovo torto ... za biskvit mi ni tako pomembno, kakšen je, a kokosov nadev pa bi želela, da je sočen. S peko tort pa nimam ravno veliko izkušenj, zato ne bi rada nekaj poskušala na slepo, temveč točno po receptu.

jgirl

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. jun 2012 20:48

Pa ne bodi tako toga no, saj ne gre za življenje ali smrt. Kokos-čokolada kombinacija je silno všeč veliki skupini ljudi, z njo težko fališ, torej imaš dobro izhodišče. Na tej točki smo ti dodale samo eno malo opombo, to je, da ne delaj pretežkega in oh in sploh biskvita, ki je že na meji ultra čokoladnih brownijev, ker bo v kombinaciji s kokosom preveč. Torej vzameš recimo biskvit za torto, ki ne pade dol (iz baze) in ga narediš v temni varianti.

Glede kreme je pa tako: dobila si ene 5 sugestij, tudi čisto tehničnih, da pač nadev postane suh, če je notri preveč kokosa, torej ko boš kuhala nadev si pozorna na teksturo tega. Sicer greš pa k Sosedu oz. k njegovi konkurenci, kupiš pol kile kokosa, malo sladke smetane, malo kisle, eno belo čokolado (izdatek ~5e, kar ti upam da, ne predstavlja prevelikega dela mesečnega proračuna) in lepo narediš zgoraj omenjene nadeve v mini izvedbi. Najprej jih preizkusiš ti, če ne zaupaš lastni presoji, daš po žlico nadeva še dvema članoma družine in potem zadevo pokomentirate/ocenite. Boš točno vedela, kateri nadev je dovolj sočen pa morda pust, kateri je pregost, a ima odličen okus, kateri je skoraj zadetek pa bi potreboval še kako mini modifikacijo... Na tej točki bi ti pa potem moglo biti precej jasno kako bo torta izgledala.

 

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti