Kruh brez kvasa

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

22. sep 2008 19:58

Poizkusi tudi recept, ki je v bazi :Zdrav pirin kruh dr. Nine. Kruh je res dober. linolina

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. sep 2008 8:20

tole sem slucajno nasla na http://www.harmony.hr/kuhanjeslo.html prvi je s pecilnim praskom, drugi pa tudi brez tega. Mogoce ti bo to kaj pomagalo. VE-kruh 3 kozarce integralne moke, 1 kozarec otrobov, 1 kozarec ovsenih kosmičev, 1/2 kozarca lanenega semena, 1 pecilni prašak, 1/2 kozarca sezamovih, bučnih ali sončničnih semen, 2 žlici kumine, 4 kozarce toplega čaja, 2 žlici soli. Zmešamo vse sestavine, razen čaja. Postopno dodajamo čaj in dobro premesimo. Premažemo z oljem, pokrijemo s krpo in pustimo stati na toplem 2 uri. Zamesimo, damo v naoljen pekač, pokrijemo s krpo in pustimo stati še 1 uro. Pečemo 1 uro v predhodno ogreti pečici na 1700. Še topel kruh damo ven iz pečice, ga pokrijemo z mokro krpo in pustimo, da se ohladi. Režemo še topel kruh in ga postrežemo k slani jedi ali kot sendvič. Zmesni kruh 10 kozarcev koruzne moke, 1 kozarec pšenične moke, 0.5 kozarca prosene moke, 0.5 kozarca ječmenove moke, 0.5 kozarca ržene moke, žlica soli, žlica medu. Če nimamo katere od vrst moke, zmeljemo žitarice v kavnem mlinčku. Zavremo 1 l vode, v katero smo dali žlico soli in žlico medu. Premešamo zmes moke in jo prelijemo z vročo vodo ter mešamo s kuhalnico, dokler ne dobimo kompaktne celote. Z roko oblikujemo kroglo, mesimo z vodo in z malo olja. Še toplo damo v naoljen pekač in pečemo 90 minut na 1700. Pokrijemo z vlažno krpo. Opomba: To je star liški recept. LP, R.

NAJDI ME  

član od: 25.6.2010

sporočila: 16

6. sep 2010 20:42

Prosim povejte mi kje kupite bio pecilni prašek. NAJDI ME

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

6. sep 2010 20:59

V Kalčku, Drogerie Marktu ali v kakšni od večjih veleblagovnic na policah z zdravo hrano. Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti