Torta philadelphia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 9. sep 2002 15:39 | ogledi: 8.036 | odgovori: 2

Že večkrat sem v tujini poskusila torto philadelphia, vendar mi do sedaj še ni uspelo dobiti dobrega recepta. Na ameriških serverjih je sicer precej tort, ki vsebujejo sir philadelphia, vendar niso podobne "moji". Spodnji del je iz piškotnih drobtin in masla (recept za tako tortno podlago je nedavno opisal Peter v enem izmed forumov), sledi krema, ki je ključni del torte. Kot neka skutna krema(rumena, rahla, nadvse okusna) in po vrhu je potresena s sladkorjem v prahu.

Če kdo ve za dober recept, mu bom zanj nadvse hvaležna.

Mimika

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

9. sep 2002 18:44

Ta recept za Torto Philadelphia sem dobila v knjižici receptov, ki je bila priložena Kraftovi Philadelphii (akcijski paket). Upam da je ta tista, ki ste jo iskali. Gre pa takole: Sestavine so za model premera cca 24 cm. 150g piškotov (čim bolj enostavnih, ne smejo biti iz biskvitnega testa) 125g stopljenega masla 3 lončki kremnega sira Philadalphia 350g jogurta (1 1/2 lončka) 3 žlice limoninega soka 1 vrečko preliva za torte (brezbarvnega) 75 g sladkorja 150 ml vode Piškote zdrobite v grobe drobtine in jih zmešajte z stopljenim maslom. Maso razporedite in stisnite na dno tortnega modela,ki je obložen s peki papirjem. Kremni sir, jogurt in limonin sok zmešajte z električnim mešalnikom. Vodo, sladkor in preliv za torte segrej v lončku in prekuhaj (upoštevaj recept na vrečki). Ne preveč vročo mešanico vlij v kremo, premešaj in vlij v model. Torto postavi v hladilnik vsaj za tri ure. LP Tina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. sep 2002 17:20

Tina, najlepša hvala za trud. Bom takoj poskusila. Ne vem točno, če je to prava torta. Tista krema se mi je zdela precej rumena, tako da bi lahko vsebovala jajca. Seveda pa nisem prepričana. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti