Cena večerje na maturantskem plesu...in vse ostalo

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. jan 2008 17:47

Moške obleke so zelo drage, zato je jaz nebi kupovala, da bo pašala gospodični. Jaz mislim, da bi vsaka nevtralna barva (temnosiva, črna...) ravno tako šla skupaj z oranžno, vsaj za tisti čas, ko odplešeta... Ko se bo ženil pa... ja, takrat bo pa moral svojo ženko poslušat matilda

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

23. jan 2008 18:53

Pri nas pa sta se naša maturanta odločila,da ne gresta na ples.Pač vsak po svoji volji.Dobita ta denar,ki bi bil namenjen za ples in ostalo in ga bosta porabila za tisto kar ju veseli.Hčera za potovanje sin za tehnične zadeve.Sama sta se tako odločila in njuno voljo spoštujemo.Res so to kar veliki izdatki izlet je bil za vsakega 600Eurov. Je pa res,da je ponekod zelo dobro organizirano ponekod ne. No ko je bila že beseda o Habakuku mi smo imeli tam valeto.Starši so se pač odločili zato,ampak potem pa je bilo kar nekaj kritik.V bistvu je kar drago ,hrane pa bolj malo.Je pa bil moj mož edini na sestanku proti,da je valeta v Habaku. Vendar mislim,da bodo valete počasi spet malo manj razkošne.Kajti na šoli,ki sta jo obiskovala naša dva ,naslednej leto niso šli v kak hotel.Uradni del v telovadnici potem pa z autobusom v diskoteko in malo plesa in je bilo ok. dari

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

23. jan 2008 19:01

Pri nas je bil prvi maturantski ples pred 6 leti. Cena vstopnice je bila 8500 sit, za ta denar je bil na mizi skromni narezek in piškoti. Pijačo smo plačali posebej. V ceno je bilo vključeno tudi vodenje in ansambel. Hčerkina obleka je stala 45000sit, plus čevlji pa frizer tako, da je bilo vse skupaj kar precej zasoljeno. Seveda sem že kakšne pol leta prej dajala na stran kakšen tolar, da takrat ko je do tega prišlo ni bilo zadrege glede denarja. Sedaj aprila nas čaka drugi maturantski ples. Cena vstopnice bo 40eur, nas bo 5, potem je tu še obleka za hčerko pa razne druge malenkosti, ki v končni fazi kar precej nanesejo. Upam, da bo vsaj prostor in pogostitev boljša kot prvič. Res pa je, da je vse ostalo drugotnega pomena, ker so takrat važni samo maturantje in pomembno je samo to, da se oni zabavajo . Dipsi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. jan 2008 20:43

Četvorka se itak pleše v 4, a ne? Zakaj torej neko hudo usklajevanje? rimljanka - zasebno mnenje

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. jan 2008 20:51

Pri nas je bilo tako kot pri dari. Pri mlajšem, se je cel razred odločil tako.

kobra 1

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. jan 2008 21:41

Na maturantskih plesih sedim vsako leto po službeni dolžnosti. Menim, da je maturantski ples zelo lep zaključek šolanja, in da bo prav vsakemu ostal v spominu - tako ali drugače.

Glede organizacije plesa imam pač svoje mnenje. Vsak organizator plesa to počne, seveda!, zaradi zaslužka. Velikega zaslužka. Sicer to ne bi že vrsto let počeli eni in isti ljudje. Nobena organizacija plesa me še ni impresionirala v tolikšni meri, da bi mi prav tisti ples ostal posebej v spominu. Vedno in povsod plesi potekajo po enem in istem kopitu.

Precej dijakov na naši šoli prihaja in socialno ogroženih družin. Maturanstki ples pomeni zanje zelo velik finančni zalogaj in veliko odrekanja, če se ga želi udeležiti vsa družina. Zato popolnoma razumem vsakega, ki se plesa ne udeleži. Prav tako razumem tudi tiste, ki morajo mesece stiskati za nakup dragih kart zaradi velikih zaslužkov posameznikov organizatorjev teh plesov. Zagovarjam mnenje, da je maturantski ples lahko zelo lep tudi na bolj preprost način brez vseh tistih fancy zadevščin, ki vrtoglavo dvignejo ceno kart.

Krasno bi bilo, če bi nam kdo pokazal kaj novega!

Anja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. jan 2008 22:39

Pri nas je navada, da sami organiziramo maturantski ples, ponavadi trije razredi skupaj (60 - 70 dijakov). Pri nas sta organizirala skupni maturantski ples samo dva razreda (okrog 40 dijakov) Pred desetimi leti nas je tako prišel strošek vsega skupaj 3.500 sit na osebo za menu in okrog 5.000 sit za plesno šolo. Najeli smo dvorano v dvorcu (najemnina je bila v bistvu plačilo večerje, nobene vstopnine), skupino nam je plačal sponzor (študentski klub), voditelji smo bili mi sami ob pomoči banda in gospe iz plesne šole, avtobus, ki nas je peljal popoldne na generalko in prišel iskat ob 5ih zjutraj smo plačali iz razredne blagajne, najeli smo fotografa, videokaseto in slike si je naročil vsak sam, neobvezno, cvetje za dekoracijo smo nabrali sami, če se prav spomnim, smo celo vino kupili sami na kmetiji, ostalo pijačo pa smo plačali sproti... Kljub temu, da smo imeli kar nekaj dela z organizacijo, smo se imeli lepo in smo se še zadnjič skupaj poveselili pred maturitetnimi izpiti. matilda

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

23. jan 2008 22:57

tudi mi imamo letos maturantko. Ali mi lahko poveste, kje ste kupile obleko? Hčerka bi rada, da ji obleko izdela šivilja, jaz pa mislim, da je boljše, če jo kupimo v trgovini. Glede na to, da je zelo zahtevna in neodločna, bova za izbiro porabili kar nekaj časa, predvsem pa veliko kilometrov in živcev. atic

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

24. jan 2008 0:05

Hmm najbolje je najti lokalno šiviljo z referencami,še posebej če gledamo po ceni. Ponavadi pri teh ¨hobby¨ šiviljah plačaš le blago in kakih 10€ za delo. Če izberete kupljeno obleko pa da punca ni idealnih mer, vas bo popravilo stalo ravno toliko ali še več kot izdelava obleke pri lokalni šivilji. Emm mislim pa, da če nimate globoke denarnice nikar ne hodite k raznim znanim oblikovalkam, ki računajo ime. Sama sem na svojem maturancu sicer nosila obleko neke ljubljanske oblikovalke, bila mi je neznansko ušeč, še zdaj mi je, a bi jo takrat dobila tudi za desetkrat manj pri lokalnih šiviljah. Po mojem je bolje, da hčerke ne silite v nakup izdelane obleke,če si ona želi nekaj drugega. Pa obilo užitkov in smeha na maturantskem plesu. dorothy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. jan 2008 5:52

matilda, za 40 ali 60 maturantov je organizacija, kot si jo opisala, možna. In vam kar zavidam, da ste jo lahko imeli, s tem pa tak maturantski ples, ukrijen vam na kožo.

Kaj pa,če ima šola 300 maturantov? V tem primeru pa vsakršna organizacija v lastni režiji (ob še toliki dobri volji in pripravljenosti za delo) odpade. Tristo maturantov pomeni mimogrede 1500 ljudi na maturantskem plesu, če ne še več.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti