Portugalska

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 21. jan 2008 12:37 | ogledi: 4.480 | odgovori: 14

No, ko je že toliko enih tem o dopustovanju, bi tudi jaz lepo poprosila kako besedo o najini izbrani destinaciji. Lani sem tu dobila zelo veliko koristnih nasvetov, zato se vračam s prošnjo tudi tokrat.

Proti koncu aprila se odpravljava proti Portugalski (okivrno za 10 dni), z avionom, prenočevala naj bi v hotelu v Lizboni. Cene sva že kar nekaj pregledovala, ampak se vseeno priporočam za vaše izkušnje, kater letalski prevoznik je najugodnejši (odhod lahko iz severa It, J Nemčije ali Avstrije), fino bi bilo brez prestopov, hoteli, ogledi itd...

Hvala za vsako mnenje, idejo, izkušnjo...

Lep dan in naj vam čas čim hitreje mine do dopusta:)

Majamarko

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

21. jan 2008 14:02

Jaz sem bila v Španiji in na Portugalskem pred dvema letoma. Letela sem iz Benetk v Madrid z letalsko družbo Myair (http://www.myair.com/docs/cust/it/index.shtml). Cene so bile zelo ugodne, ampak sem si karto zrihtala 3 mesece prej. Karta je stala 1 cent, letališke takse pa 64 evrov (za v obe smeri!!). Tako da se zelo splača malo prej pogledat. No iz Madrida sem šla potem v Lizbono z ultra dobrim avtobusom, za katerega sem odštela 25 evrov. V Lizboni je bilo življenje takrat bolj poceni kot v našem glavnem mestu (verjamem da je tako tudi zdaj). V Lizboni je treba it obvezno na grad Sao Jorge, ki je zelo lep in z njega je čudovit pogled na mesto in reko Tejo. zelo lepa je četrt Alfama, ki je najstarejša v mestu in ima ozke uličice. Ponoči je lahko tam tudi nevarno. veliko barov in zabave najdeš na bairro alto. Bari in restavracije se vrstijo eden za drugim in ponoči je tam divje in zelo žurersko vzdušje.lepa je tudi četrt Baixa (spodnje mesto). Meni je bil zelo všeč tudi trg Rossio. vredno si je ogledat tudi novi del mesta, kjer je bil expo 98 in so nardili nove kongresne cente, nakupovalna središča in druge hude moderne stavbe. Tam je tudi oceanario ki ga je treba videt, meni je bil čudovit! evo link: http://www.oceanario.pt/site/ol_home_00.asp?popup=1 Malo ven iz mesta je četrt Belem, kjer je čudovit stolp Belem, posvečen pomorščakom, treba je videt tudi ogromen in zelo lep samostan Jeronimos. Pa v belemu moraš it na njihovo posebno sladico Pasteis de Belem.....najbolje jo je pojesti v zelooo stari slaščičarni v centru Belema, blizu jardim (vrt) de Ultramar. Ko si že blizu Lizbone je treba it obvezno na cabo da Roca, to je najbolj zahodni rt Evrope in je zelo zelo lep. In na poti do tam je Sintra, mesto zaščiteno pod UNESCOm s full lepim gradom. Jaz sem se po mestu vozila s podzemno železnico (kupiš karto za npr 10 voženj in raziskuješ mesto). http://www.metrolisboa.pt/ - lahko že zdaj malo pogledaš kako zgleda lahko pa greš še s tramvajem, ki pa je precej počasen, ampak je pa doživetje zase. V belem in Sintro greš z vlakom, cene pa niso tako visoke. Pa lahko greš pogledat v Cascais, tam kjer živi Lizbonska elita in so lepe plaže (tam je živel tudi naš Zahovič :)) Aja muzeji: meni je bil zelo všeč muzej Museu Calouste Gulbenkian, tak odbit je, moderna umetnost pač.... Joj sem naložila vem, samo nosim Lizbono v srčku ker je res res lepa, pa njihov jezik je božanski.......pozabila sem opisat še kako stvar, npr. nogometni stadioni so tud kul.... če pa greš na jug, Algarve, je pa spet fuuuuuuul za videt in obala je božanska....... če te zanima lahko še kaj napišem lp saš Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 21. jan 2008 15:24:58

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

21. jan 2008 14:44

Točno tako, kot je napisala spagon. Tudi jaz bi ti priporočila te oglede, mogoče še ogled Ocenariuma, kjer imaš ribe iz vseh treh oceanov in sredozemskega morja. Pa tudi muzej kočij je zanimiv, mogoče nogometni stadion. Ob nedeljah dopoldne imajo muzeji prost vstop, tako, da se to splača izkoristiti. Jaz sem tja letela iz Brnika in presedla v Parizu. Cena vozovnice je bila precej višja, kot pri spagon, vendar je bila sponzorirana, tako, da je nisem jaz plačala, zato tudi en bi vedela, koliko stane prevoz. Vsekakor bosta pa verjetno morala presedati, ker mislim, da ni direktnega leta iz Slovenije ali neposredne okolice(razen Nemčija). Je pa zanimivo mesto, tudi hrana mi je bila všeč. Pa tudi način življenja je popolnoma drugačen, kot pri nas - večerja ob desetih zvečer in podobno. Glede voznikov pa ne bi izgobljala besed. Priskrbita si lahko vodič po Lizboni in se sama odločita, kaj vaju zanima (Lonley planet-po mojem ni prav napisano). teacher

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

21. jan 2008 17:09

Midva z možem sva bila po Portugalski za 1.maja lansko leto, vendar z agencijo.Ker smo imeli v skupini tudi našega simpatičnega politika, smo dobili tudi super vodičko, ki ima Portugalsko v malem prstu. Poleg vsega, kar ti priporoča Spagon, smo si ogledali še Nazaret, Fatimo in Porto z eno od njihovih kleti. Bilo je res uživaško lepo.

Mi smo poleteli iz Benetk do Lisbone, do Benetk pa z avtobusom. Direktnega leta iz Slovenije ni.

LP

kača Sporočilo je spremenil(a) kača dne 21. jan 2008 17:12:08

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

21. jan 2008 17:38

Baje da je let iz Zagreba, za ceno pa ne vem. sissi

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. jan 2008 17:41

U, si že kopiram in shranjujem...najlepša hvala vsem trem! Sladice definitivno ne zamudiva:))))pa na kak fado večer bova šla tudi, me mika sicer po mestu bolj tramvaj... Lonly planet je na listi za nakup, poleg tega še fraze in kak zemljevid. Res thanx, se pa vse kakor priporočam še za kak info - cene itd...

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

21. jan 2008 19:22

predhodnice so ti že vse povedale,edino kar lahko rečem ne izpustita sintre. cene:pripravi denarnico,nič ni poceni.kosilo v sintri za 4 in pijača 80€(kosilo nič posebnega),pazi ker ti vsako olivo zaračunajo.tudi v trgovinah je dražje kot pri nas. choco frito

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

21. jan 2008 19:23

majamarko,  ali ti lahko malo privoščjivo zavidam. Bila sem 2x tam, ogledala vse to kar so opisale predhodnice, uživala v čudovitih parkih in občudovala relijefno tlakovane ulice in pločnike. Le nekaj me je zmotilo prvič. Da bomo pristali na strehi kakega nebotičnika. Da ne pozabim na palme in (orjaške) fikuse ...

Bi še kdaj ponovila ...

kobra 1

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. jan 2008 19:45

kobra1 ti kar zavidaj (drugič bom pa jaz tebi), jaz pa ta čas odštevam dneve, bo letošnje praznovanje v tuji deželi, jupi... Hvala tudi vama!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. jan 2008 20:29

Iz Trevisa imaš prav poceni polete z Ryanairom čez London, vendar za Porto, kar ni nič hudega, saj so vlaki pogosti, poceni in udobni. Če se boš odločila za to varianto, se v eno smer ustavi v Coimbri, starem univerzitetnem mestu. Deset dni ni tako malo, splača se ti naprej na Jug do Sagresa, najbolj jugozahodnega rta, ki je bil stoletja smatran za konec sveta in kjer je Henrik Navigator ustanovil navtično šolo. Nazaj grede v Lisbono se pa ustavi in magari prenoči v Evori, obzidanem mestu muzeju. Slikovita pot v Lisbono vodi skozi gaje plutovcev v pokrajini Alentejo. V Lisboni si takoj nabavi karto Lisboa - mislim, da jo lahko kupiš za različno število dni in se z njo voziš s tramvaji (obvezno se polji s številko 28, ki pelje do Alfame in mourarie), metroji in avtobusi, prav tako pa z njihovimi žičnicami in dvigali, ki jih ne smeš zamuditi. Odličnega bakalaja na nešteto načinov, okusnih sardel in morske hrane take in drugačne se boš najedla, če se boš držala okolice pristanišča in Alfame. V Belemu pa ne zgrešiš slavnih pasteis, toplih kolačkov z vanilijevo kremo. Nostalgični fado je zgodba zase, izogni se turističnim pastem v Chiadu, rajši splezaj gor na Barrio Alto in se malo izgubi v uličicah okrog rue Misericordia. Drugače pa, staro portugalsko reklo se glasi: Braga moli, Porto dela, Lisbona se pa zabava. nola

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. jan 2008 10:02

Nola hvala tudi za tvoje mnenje, nama se zdi sicer povezava čez London malce preveč, bo najverjetneje kar iz Benetk preko airone ali pa kakega drugega nižje cenovnega prevoznika, skoraj vsak dan preverjam cene prek Cruise & Ferry pa STA, Odklop itd...Hotel je tudi že ugledan, tako da samo še datum čakamo:)) Tile kolački so mi že pridišali, ko sem gledala slikce...znajo pa skrivat recept:))))

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti