Vikend v londonu

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

tema odprta - 20. jan 2008 23:34 | ogledi: 5.803 | odgovori: 25

Pozdravljene/i!

Jaz pa imam eno vprašanje, vem da se je o tem že govorilo vendar ne najdem teme.

S fantom bi rada konec februarja obiskala London za en vikend.

Gledala sem malo na agencijah pa so cene zelo visoke in vem, da če bi to sama organizirala bi prišli precej ceneje skozi.

Zanima me kako je, ker sem našla poceni karte (180€ - povratna za dva z vsemi pristojbinami) vendar se letališče nahaja v bistvu 50km od centra...a je to dosti? so cene prevozov drage?? poznate kak hotel ali hostel poceni vendar vseeno čist pa da je blizu centra?

Dejte mi prosim pomagat, zelo vam bom hvaležna!

ycrna

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

21. jan 2008 1:01

Dejansko z letališča do centra precej pogosto vozi vlak in pa tudi busi. Glede hostla je pa tako: odvisno kaj bi želela. Če želita zasebnost pa svojo kopalnico je mal dražje, k pa če imata posteljo v skupnih spalnicah in skupno kopalnico(z več folka ¨spiš¨,ceneje je). Cene se razlikujejo tudi glede na oddaljenost hostla od centra mesta... Za cene in zasedenost je najbolje pogledati prej... recimo na tem linku http://www.hostellondon.com/ dorothy

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

21. jan 2008 1:03

Jaz sem na londontown.com, visitlondon.com pa še kje poiskala nekaj B&B variant, poslala mail in so mi pomagali. V mestu je precej hotelov/hostlov, malo po spletu pobrskaj, je tega ogromno. Odvisno, kje bi rada bila, v strogem centru, malo ven,... Je pa v Londonu samem tudi kar nekaj točk, kjer so na voljo turistom in pomagajo tudi pri nočitvah. Po moje se vama, glede na to, da gresta samo za vikend, splača parkirat nekje v centru (1.ali 2.cona), ker že tako ali tako ne bosta imela časa za kaj več kot nekaj glavnih znamenitosti (ampak jaz jih ne bi imela preveč v planu, je škoda it v London samo laufat od ene točke do druge - sama bi šla na ulico, med ljudi) Prevozi s podzemno oz. busi so dražji kot pri nas (podzemna je pri nas itak zastonj ) Če letita na Stansted, lahko že na avionu kupiš karto za vlak do centra. Dol te vrže na Liverpool Street. V vsakem primeru imej s seboj denar. London ni ravno poceni, za vstopnine se pa splača imet študentsko izkaznico, se kar pozna razlika. petkica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2008 8:31

Stvar gre takole: Od letališča (pa je vseeno, Heatrow, Stansteda, Gatwick) gredo hitri vlaki naravnost v center, ker so postaje na letališčih, vendar to uporabljajo ljudje, ki vedo, kam nameravajo iti. Če ne obvladaš geografije Londona, ni posebej pametno s kovčkom letati po vlaku in potem iz podzemne vleči kovčke na plano (ker na vseh postajah ni tekočih stopnic in dvigal in peš s kufrom kake tri nadstropje gor....ne, hvala). Taksi od letališča do kolikor toliko središča Londona stane kakih 50-60 funtov. Drugače pa je izvrstna ponudba hotelov na booking.com in ti svetujem, da tam pogledaš. Vendelina jr.

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

21. jan 2008 8:50

Ojla! Poglej tukaj http://www.travelodge.co.uk/ To je veriga hotelov, v katerih lahko dobiš zelo ugodno prenočišče (dobro pa je rezervirati v naprej - se cene spreminjajo skoraj vsak dan). Pogosto je celo ceneje kot v hostlih. Drugače pa je (sploh s Stansteda) navadno najcenejši prevoz avtobusni. Po Londonu pa se lahko s(dnevnnimi...) kartami za podzemno voziš tudi z doubledeckerji. Sicer pa se mi zdita 2 dneva (če mislita res iti samo za vikend) malo za London - v štirih pa se da videti kar precej. Tudi letalske karte so cenejše, če ne letiš v petek in nedeljo. roža

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

21. jan 2008 16:21

hvala za vse zanimive ideje in pomoč. sva se odločila da bova "produžila" kar na 5 dni ;) dajte mi povedat kaj si je lepo ogledat? mogoče kaj kar ni ponavadi v planih ;)? ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2008 16:41

Hja, v Londonu si je vredno ogledati marsikaj, kar ni na turistični ruti. Osnovno turistično ruto na hitro doživiš z dveurno vožnjo s turističnim avtobusom - bazirani so v centru mesta - potem pa na temelju tega oceniš, kaj bi si veljalo še posebej ogledati. Recimo, zanimivo si je ogledati terminsko borzo v Cityju (finančni del Londona) - imajo tudi galerijo za publiko - kjer so borzni posredniki oblečeni v najbolj kričeče suknjiče na svetu (rdeče, rumene in ubibože barve) - to pa zato, ker ima vsaka finančna hiša svoje barve, da se ve, od kod je kdo (kot neke vrste klubski dresi) - in potem divje mahajo in trgujejo, ko pa je zadeve konec, so vsi spet v sivih oblekah.... Pa Dockland - prenova starih dokov, kjer so dizajnerski hiše, dizajnerske restavracije (River Cafe, npr, tam je bil Jamie za vajenca...). Pa Tate Gallery, pa nova stavba Foreign Officea, ki ji v žargonu pravijo Fabergejevo jajce....Pa obvezno poiščita dnevno ponudbo dogodkov (te brošure so povsod) in pojdita na kakšen koncert ali pa v klub-tega je v Londonu z naskokom največ na svetu. Tudi se splača iti v kino (da vidiš kakšen mega hit kakšen mesec pred slovensko premiero). Pa še nekaj: v Londonu je sicer mila do blago dolgočasna klima, ampak, če zapiha veter je ob stalni vlažnosti pri cca 8. stopinjah vražje mrzlo. Mene še nikjer ni tako zeblo, kot me je v Londonu pri plus 5 stopinjah (ti povem, Moskva pri minus 25 ni bila tako strašna). Zato se velja slojevito obleči, oziroma dati v kovček kakšen T shirt več. V podzemni se plašči/jakne NE odpenjajo, ker tam žeparji ponavadi vlečejo moškim listnice iz notranjih žepov (vlaki ves čas vozijo in ves čas so polni, tako da je gnetenje ob nepoznane ljudi neizogibno - tam je vsak dan 14 milijonov ljudi in je gostota ljudi zelo velika - take pri nas nismo navajeni). Ženska torbica se nosi po poštarsko - na nasprotni rami in potem s pasom čez diagonalo in roka je ves čas na torbici. Iz enakih razlogov. Nahrbntnikom se, če se le da, izogibajta - razen če nočeta, da jih bodo ves čas čekirali policaji - ker jih spričo bomb izpred nekaj let, lahko. Ko prečkaš cesto, vedno poglej na pločnik, tam v večini primerov piše TURN LEFT ali pa TURN RIGHT, če pa nič ne piše, poglej najprej na DESNO (to meni vedno prvi dan dela probleme, potem se pa navadim). Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 21. jan 2008 16:42:55

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. jan 2008 16:47

Ycrna, ko prideš v London, najprej kupi London Time Out. V reviji imaš vse, kar boš potrebovala- naslove galerij, restavracije, koncerte, itd. Nujno zavij v Tate Gallery, če bo čas dopuščal. Če imaš rada rastline, je tudi botanični vrt zelo zanimiv, predvsem pa čudovit. Odvisno od dneva, sicer, ampak Camden Town z uličnimi prodajalci in pa Notting Hill, sta zelo lepa predela, ki si jih je vredno ogledati. Lahko, da boš naletela tudi na kakšen farmer"s market ( bi moralo prav tako biti navedeno v Time Out). Kar pa se hrane tiče pa 1x obvezno Yo Sushi in 1x obvezno Wagamama, seveda pa 1x tudi obvezno Full Monty (full english breakfast od katerega boš itak cel dan sita) in 1x slavni fish and chips. fresh

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

21. jan 2008 16:52

joj hvala zlati ste!!! no saj več glav več ve, zato se na vas obračam ;) joj že komaj čakam! če bi bilo zame bi kar jutri odpotovala ;))))) aja, še nekaj me zanima, kaj se splača in kaj se ne splača nakupovati v Londonu? recimo na Japonskem se zeloooo splača kupovati "tehnologijo" ker je vse zelo poceni...no ceneje kot pri nas...kaj pa v Angliji? Kaj se tam splača? ycrna

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

21. jan 2008 17:04

Ycrna v Angliji se kaj zelo velikega ne splača kupit, ker je vse vsaj 50% dražje na račun funta. Tudi v HM je vse dražje kot v Slov.Toliko kolikor je pri nas evrov je pri njih funtov. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti