Rastline

neznan uporabnik

tema odprta - 20. jan 2008 17:08 | ogledi: 1.577 | odgovori: 9

Kot vedno se spet obračam na vas, ker mi ponavadi vedno poveste tisto kar me zanima. Stvar je sledeča: v šoli sem za seminarsko nalogo dobila, da moram narediti tloris stanovanja, nato pa vsako sobo posebaj skicirat glede postavitve pohištva pa tega nato pa označit strani neba in na podlagi strani neba postavit rože, ki jim ustreza ta lega. Prostori v katere moram pa to umestiti so pa sledeči: dnevna soba, spalnica, kuhinja, hodnik, stopnišče, kopalnica, jedilnica in otroška soba. Zdaj pa me zanima mogoče, če se katera na kulinariki dobro spozna na roče da bi mi lahko povedala kam gre kam...

preiskala sem že internet kakšnih dokaj koristnih informacij nisem našla v cvetličarni mi pa tudi niso znali kaj dosti svetovati...

hvala ter lep pozdrav

lovebeyba

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

20. jan 2008 17:30

V kaksno solo pa hodis? Nekako se mi zdi, da bi ti morala o tem najvec vedeti? Ravno danes sem na kulinariki zasledila en zelo zanimiv link, poskusi: www.rastline.com slepakura

neznan uporabnik

20. jan 2008 17:35

hodim na všc smer aranžerski tehnik, kar pomeni da nimam veliko opraviti z rastlinami. Je pa sicer res da imamo nekja ur prakse glede tega, kjer pa potem pride to takšnih seminarsk. hvala za link, bom malo prečekirala link lp lovebeyba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jan 2008 18:28

lovebejba, daj zamisli si, kako in kaj (katero rastlino in kam), potem ti lahko pomagam z nasveti. Velja? naloga je tvoja, z veseljem pa ti jo bom pregledala in pomagala k izboljšavam.

Lahko mi pišeš na ZS. Nisem sicer iz uporabnega dela stroke (vrtnarstvo, cvetličarstvo), ampka iz bazičnega (biologija, botanika).

rimljanka - zasebno mnenje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. jan 2008 18:43

Jaz imam najraje aktuse, le te bi postavila na hodnik, če ta ni ogrevan. Kaktusi morajo pozimi počivati, na kakšnih 5 stopinjah, da se potem poleti pokažejo v svoji veličini.

Se mi zdi, da so v kopalnici lahko neke orhideje, ki jim tam zelo paše.

V dnevno bi jaz dala kakšne sobne necvetoče rastlinice, v kuhinjo pa cvetoče npr. vijolice, orhideje, kakšno hojo, npr. kristusovo krono itd. Jaz ne morem brez kaktusov in sočnic, tako, da v stanovanju mora bit še božični ali velikonočni kaktus, božična zvezda....

Tko kot je rekla rimljanka, potem, ko boš mela razpored pa napiši.

 

Jaz bi se obrnila še na rastline.com in na stran od hrovatina, tam je zraven še opis in ti zna koristiti.

katti

neznan uporabnik

20. jan 2008 18:48

hvala vam. Bom sporočila ko bom imela vse preštudirala in spravila celotni tloris pod streho... potem pa poročam dalje...hvala še enkrat lovebeyba

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

20. jan 2008 18:53

Dobro bi bilo,da si v knjižnici izposodiš kakšno knjigo o lončnicah.V kopalnico naprimer sodijo rastline,ki bolje prenašajo zračno vlago(praproti),na prepih nesmeš postaviti fikusov.Odvisno je tudi od svetlobe nekatere je potrebujejo več drugim pa se pomenkanje svetlobe(naravne)pozna samo pri obarvanosti listov.Uporabi kombinacijo cvetočih in necvetočih rastlin. chappy

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. jan 2008 19:22

Kot nekdo iz stroke in tule nas je kar nekaj,vsaj sledeč po temi;Kaj smo po poklicu.ti lahko kar nekaj kulinarikov lahko pomaga.Vendar moraš določit tloris,oziroma ali je tvoja kopalnica na sever,na jug,....Zanima me tudi kakšne rastline imaš na razpolago,...Ima hiša centralno kurjavo,z radiatorji ali ima talno ogrevanje.V otroško sobo niti nebi dajala rastlin,sicer pa je odvisno od starosti otrok.Zanimiva je tudi statistika prebivalcev hiše,če je to trgovski potnik,ali penzionist,ki ima več časa......Kaktusov recimo ne moreš postavljati v dnevni prostor z majhnimi otroki,veliko je tudi rastlin,ki so strupene in povzročajo alergijo.Če imaš lastnik mačko potem ne sme manjkati mačja trava. Kar nekaj psov ne prenese diefenbachie.Dejavnikov,kako boš rastline postavila v ambient je kar veliko,.Sama sem izpit polagala kar nekaj let nazaj,in ni bil prav lahek,...Veliko je bilo padcev,sploh pri zasaditvah šol in vrtcev. anaeva

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

20. jan 2008 20:05

V knjižnici si izposodi knjigo: Sobne rastline, popoln vodnik za gojenje rastlin v hiši- napisala jo je Cynthia Wickham. Izdalo jo je podjetje ČGP DELO, leta 1986. Mislim , da boš v njej dobila kar nekaj podatkov, ki jih rabiš. Pa veliko sreče pri nalogi! Lep večer želim vsem! Če knjige ne boš dobila, mi piši, lahko ti jo posodim. daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 20. jan 2008 20:07:02

neznan uporabnik

20. jan 2008 21:17

hvala vsem! kot sem že prej omenila bom preštudirala stvar glede spostavitve pa rastlin pa se potem ponovno obrnila na vas. hvala vsem lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti