Pudingova krema za torto

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. jan 2008 9:59

Mijan je napisal/a:
Bila je rahla in sočna, kot čokoladni mousse, po okusu pa kot bi jedel čokoladni puding. Je možno, da nastane taka krema mešanjem smetane in kuhanega pudinga? Mijan

Jaz še vedno trdim, da ni iz pudinga, če si torto jedla v slaščičarni, ampak, da je narejena iz paste + dodatki.  Tudi kremšnit in tiramisuja v slaščičarnah več ne delajo tako, da mešajo jajca..., ampak gre vse iz pripravljenih mešanic (vsaj v nekoč zelo znanih LJ slaščičarnah z nekdanjim imenom Zmajčkov butik...in v nekaterih slaščičarnah iz okolice, kjer živim in poznam tam zaposlene). 

Ognjič

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

20. jan 2008 10:44

Jelenckova je napisal/a:
Joj, res bom šla enkrat v tisto pekarno, če ne druga, malo firbcat. Res me firbec daje nooo, kaj se tam notri vse da kupit. Jelenckova

 

Jelenčkova, greva stavit, da ne bo ostalo le pri firbcanju

Blanchy

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

20. jan 2008 11:10

jaz za "pudingovo kremo" uporabim mleko, maslo,sladkor, moko in čokolado vse skupaj zavrem sestavine pa dodajam po občutku, dokler se mi ne dopade okus in gostota,edini problem so grudice proti katerim se borim kar z miksanjem na ognju,..... p.s. ta krema pa nikakor podobna nobeni mousse kremi,......je pa kot puding plopsa

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

20. jan 2008 11:41

Mijan , če rabiš recept za čokoladni mousse ti ga zvečer napišem-zvezek je namreč v službi. Bernarda

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. jan 2008 12:52

Blanchy je napisal/a:

Jelenckova je napisal/a:
Joj, res bom šla enkrat v tisto pekarno, če ne druga, malo firbcat. Res me firbec daje nooo, kaj se tam notri vse da kupit. Jelenckova

Jelenčkova, greva stavit, da ne bo ostalo le pri firbcanju

Blanchy
Verjamem. Potem mora financ minister nujno zraven it, ne? Jelenckova

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

20. jan 2008 13:18

Je že katera delala pudingovo kremo z dodatkom kisle smetane? gordana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jan 2008 13:23

Jelenckova, noter v hodniku, malo naprej, imaš pa še trgovino (in delavnico), kjer ročno delajo čokolado, pa tako lepo se Angleža, ki sta lastnika, trudita slovensko govriti. A ne, Blanchy, sva bili očarani. Nad njima in nad čokolado. rimljanka - zasebno mnenje

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

20. jan 2008 13:59

Terlikar 1, ti kar napiši recept. Me pa zanima, če bi se dalo s to kremo nafilat torto in krema ne bi zlezla ven? Mijan

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

20. jan 2008 14:05

rimljanka je napisal/a:
Jelenckova, noter v hodniku, malo naprej, imaš pa še trgovino (in delavnico), kjer ročno delajo čokolado, pa tako lepo se Angleža, ki sta lastnika, trudita slovensko govriti. A ne, Blanchy, sva bili očarani. Nad njima in nad čokolado. rimljanka - zasebno mnenje
U, potem pa brez financ ministra, saj je dost samo njegova kartica,..kaj lahko tam poskusiš? Čokolado, mislim. Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jan 2008 15:25

Ja, seveda, malo kar zastonj, vso, ki jo plačaš,pa lahko tudi na hitro tam poješ. Sicer kje pa v bližini lokal(ček),kjer imajo dobro kavo. Pred njim pa stole z blazinami,..........za mizicami. Ampak, tudi tam se ne kadi, ker ni zunaj, je v avli poslopja. Skratka - popolno. rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti