Pudingova krema za torto

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

tema odprta - 19. jan 2008 16:54 | ogledi: 47.048 | odgovori: 30

Pred časom sem jedla čokoladno torto, ki je bila narejena v slaščičarni. Krema je bila narejena s pudingom in ... ne vem čem, je bila pa ta krema zelo dobra, sočna in prav nič presladka.

Pozna kdo dober recept za tako pudingovo kremo?

Mijan

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. jan 2008 17:07

Pa si prepričana, da je res pudingova krema?  Ker mi je nekaj slaščičark (v slaščičarnah zaposlenih) povedalo, da imajo kreme v "ajmarčku", kar pomeni, da paste različnih okusov mešajo z nekim praškom, podobnim šlag peni in tekočino. Če šefi niso preškrti, lahko v maso vmešajo še kakšne mlete oreščke, cele koščke čokolade... V glavnem so menda te paste uvožene iz Italije, prodajali pa naj bi jih tudi v Pekarni Vrhnika oz. tisti trgovini tam v Črnučah, kjer punce kupujejo tičino maso in podobne zadeve.

Sicer pa sem jaz včasih delala eno sladico s pudingom tako, da sem puding, skuhan v manj mleka, kot je v navodilih, ohladila med stalnim mešanjem, posebej penasto zmešala margarino oz. maslo, zmešala skupaj in dodala še malo sladke smetane. 

 

Ognjič

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. jan 2008 17:21

Meni je pa krema od torte nutella ZAKON, odkar sem odkrila to kremo, čokoladne torte delam samo s to kremo, jedci so pa vsakič navdušeni. Za sadne torte pa sem tudi na kulinariki odkrila idejo, da v kreme vmešam odgovarjajoč sadni jogurt (ali v smetano, ali v skuto ali mascarpone, kakor je pač v receptu ali po trenutnem navdihu, poleg svežega ali vloženega sadja seveda). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. jan 2008 17:32

Jaz delam cokoladno kremo s pudingom takole: Cokoladni puding skuham priblizno po obcutku: Pol litra mleka zavrem, odstavim, vmesam zmes za puding, ponovno zavrem med stalnim mesanjem z metlico, da se ne prime in da ne nastanejo grudice. Zmes za puding: 2 zavitka praska za puding + 1-2 zlici jedilnega skroba + 2 veliki zlici pravega kakava + 2 zlici sladkorja (uporabim domac vanilijev sladkor, ne aromatiziranega) + toliko mleka, da nastane redka zmes (ni vkljuceno v zgornje pol litra). Nastali puding mora biti zelo gost in temen, pustim ga, da se ohladi do sobne temperature (pozimi na terasi, poleti v hladni vodi v lijaku). Z ohlajenega posnamem kozico. 300 g dobre jedilne cokolade (prisegam na Manner ali Gorenjko) zmehcam nad paro. Umesam 2 surova rumenjaka in 250 g zmehcanega masla, nato pa po zlicah izmenicno vmesavam zmehcano cokolado in strjen cokoladni puding (mikser na pocasnih obratih), medtem vlijem noter se curek ruma. Kolicina nadeva zadosca za veliko torto (tortna osnova s premerom 28-30 cm, prerezana na 2-3 plasti). Ponavadi s to kremo pripravljam cokoladno torto z visnjami iz kompota, kamor cudovito pase, ker ni zelo sladka (ce ima kdo rajsi slajse kreme, naj doda malo vec sladkorja v pudingovo mesanico). lp, proxima

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

19. jan 2008 17:38

Lahko pa kupiš puding,ki se ne kuha.Ga zmešaš dodaš stepeno smetano in kremo samo še namažeš.Tudi dobra krema. balonka

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

19. jan 2008 18:00

Puding skuhaš z manj mleka (en puding-4dl mleka). Ko se puding ohladi- vmes mešaš, da ne nastane kožica. Nato pa dodaš stepeno sladko smetano in zmešaš. Meni in mojim je ta krema zelo dobra, ker ne vsebuje masla ali margarine. Lp valči

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2008 19:08

Ognjič. drži. Vreč in "ajmarčkov" s praški za kreme je tam kolikor hočeš. Mislim, v trgovini pekarne Vrhnika na Brnčičevi v Ljubljani. rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. jan 2008 19:36

Joj, res bom šla enkrat v tisto pekarno, če ne druga, malo firbcat. Res me firbec daje nooo, kaj se tam notri vse da kupit. Jelenckova

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

20. jan 2008 7:27

Glede same kreme, vsaj jaz mislim, da je bila na osnovi pudinga narejena. Bila je rahla in sočna, kot čokoladni mousse, po okusu pa kot bi jedel čokoladni puding. Je možno, da nastane taka krema mešanjem smetane in kuhanega pudinga? Mijan

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

20. jan 2008 9:20

hoj! gotovo že poznate majhen trik, ki prepreči, da bi se na pudingu naredila mrenica.na vrh položite vlažno prozorno folijo ali pa namaščen peki papir. GOSPAKATJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti