Ekonom lonec - pomoč pri izbiri

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

tema odprta - 19. jan 2008 12:43 | ogledi: 17.814 | odgovori: 37

Pozdravljeni, ker več glav več ve, se obračam na vas...

Razmišljam o nakupu ekonom lonca, pa me zanima, na kaj moram biti pozorna, kako je kaj s tesnili..., katero znamko priporočate. Gledala sem že Fisslerjeve v Merkurju, pa se mi zdijo kar v redu. Kako velikega mi priporočate, trenutno sva v gospodinsjtvu 2, tretji je na poti . Če se bo v njem kuhala tudi nedeljska goveja juhica, mora imeti verjetno 5-7 litrov?

Glede na to, da ga ne kupujem vsak dan, in da upam, da mi bo služil dolgo vrsto let, bo vsak nasvet in pomoč pri izbiri dobrodošel.

Že vnaprej hvala,

Joan

Joan

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. jan 2008 13:24

Pred kratkim sem kupila v hoferju dva ekonom lonca v kompletu, z dodano stekleno pokrovko, posodo za parjenje in dodatnim tesnilom. velikost je 6 in 3 litre. Lahko se uporabljata na vseh virih energije, tudi na indukciji. moja sestra ima že dolgo podoben sistem in je zelo zadovoljna. V njem sem kuhala že 4x in nimam pripomb. (hja, mogoče še bodo, nikoli se ne ve.)Cena je bila za grozotne cene vseh drugih ekonom loncev ugodna, 40 €.

Lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2008 13:56

Po moje imajo Hoferjevi samo to pomankljivpst, da jih trenutno nimajo. Se morda motim? rimljanka - zasebno mnenje

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. jan 2008 16:26

Hoferjevih trenutno ni, ne.

Midva sva dobila en ekonom lonec za darilo, pa je problem v tem, da ima zelo malo grelno površino. Spodaj je zožan in ga lahko dava samo na malo plato na steklokeramiki. In se posledično precej dlje časa segreva vsebina. To pa le poglej, da bo imel grelno površino tako veliko, da bo šel na ta veliko plato. 

Sonja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2008 16:47

Jaz imam od AMC, sem zadovoljna. Če ne bi bil mož takrat tako "radodaren", bi se pa sama verjetno odločila za Tefal Sesame. Atina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. jan 2008 19:19

Imam dva ekonoma stara približno 25 let znamke Lagostina, če bi se odločila za nakup ekonoma bi pravgotovo se odločila za tole znamko, če želiš videti in vedeti kaj več vneseš lagostina.it. in se ti bo odprla stran.

lp 

 

Anamarija

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

19. jan 2008 19:54

Jaz uporabljam Fisslerja blue point-tavelikega, za moje pojme je bil takrat drag skoraj kot žafran. Ampak varnost in kvaliteta materiala in možnost, da bom lahko še čez leta dobila tesnila so prevagale. Prejšnji emov je bil katastrofa, enkrat mi je zbruhal skozi žvižgača vso tekočino (kuhala sem rdečo peso), moja mama pa se je poparila da je bilo groza. Ta lonec imam že dolgo, ene 8 let, v njem kuham od goveje, zelenjavne, gobove juhe, do golaža, zrezkov, soje, fižola, ...., Pogrešam še manjšega, a posode imam že veliko preveč, ker si kupim skoraj vse, kar mi srce poželi. Kuhinje imam dve, piskrov pa za tri. Grelnik vode, ekonom pisker ter posoda z oblogo proti prijemanju so meni nepogrešljivi v kuhinji. lipa1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. jan 2008 20:23

Lagostina je šel po 30 letih v pokoj in zdaj sem si nabavila Tefalovega . Bi pa rabila še enega večjega, vsaj 10 l, vendar (vsaj mislim - oz. ga še nisem videla) ne obstoja kobra 1

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

19. jan 2008 21:38

Prisegam na AMC, res je bil zelo veliko, sedaj nimam pojma koliko bi bil, vendar se splača. oliva

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

19. jan 2008 22:11

Pa imajo Lagostino tudi pri nas, koliko pa stane, je dražja od Fisslerja? Kdo jo prodaja, v iskalniku je ne najdem. Hvala, lp Joan Joan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti