Sardinija

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 19. jan 2008 10:59 | ogledi: 9.032 | odgovori: 29

pozdravljeni!

letos se septembra odpravljam na dopust z avtom in sotorom na sardinijo. bila sem z ena korziki in elbi tako do mi prevozi in trajekti ne dalejo tezav. zanima pa me ce ima kdo kaksen drug nasvet. kaksne so cene, so bolj primeljive s korziko, ki ima znosne cene ali je bolj podobna toskani, kjer so navite do neba? kaj si splaca ogledat? ali bo 3 tedne dovolj? kateri deli so posebej lepi?

lp in hvala.

anja

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

19. jan 2008 11:19

Hej! Sama še sicer nisem bila na Sardiniji, tako da ti ne morem povedati, kako je ; se pa odpravljam v septembru na Korziko, enaka varianta kot ti, avto in šotor. Ker sem že prebrala ogromno forumov, nasvetov kaj si pogledati, kaj ne itd. me zanima še tvoje mnenje julijasi. :) Cene, kampi, varnost, hrana... Hvala! Lp Kajica

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

19. jan 2008 18:08

pozdravljena! na korziki sem bila pred 3 leti z avtom iz livorna in sotorom. cene hrane so bile takrat primerljive z nasimi, cene vstopnin v znamenite objekte so bile zmerne, parkiranje je bilo povsod zastonj. avtokampi so stali za 2 odrasla, avto in mali sotor okrog 15-20 evrov na noc. kar se tice ponudbe v trgovinah pa je takole: povsod je obilo (vcasih v enem mestu na kupu tudi 2-3) nakupovalnih centrov v stilu nasega leclerca (tam npr. super u), kjer si lahko kupis vse stvari ki jih potrebujes, predvsem pa odlicno francosko hrano po podobnih cenah kot pri nas. bencin je bil nekoliko drazji kot pri nas. varnost je na zelo visokem nivoju, kraja ni problem, mesta niso nevarna. ce imas rada hribe obvezno vzemi s seboj hribovsko opremo, trekking na korziki je namrec fantasticen. ni boljseg akot zjutraj par ur hoje po hrinih potem pa skok v morje ali tolmune katere od rek. kar se tice gnece pa tole: v septembru imas vcasih tudi kilometrsko plazo cisto zase, v kampu ni problem dobit prostora. gneca je bila samo v kampu tik pred mestom bonifacio na jugu, kjer je kamp zelo majhen, je pa zaradi strateske lege (lahko gres pes v mesto) hitro zaseden - se splaca prit zjutraj ko ljudje odhajajo da dobis prostor. skratka odlicne pocitnice. ce te se kaj zanima mi pisi na zs. uzivaj na korziki in lp. anja anja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. jan 2008 19:38

hm, meni se je pa zdelo na Korziki vse precej dražje kot pri nas... Sicer pa sem danes v Žurnalu zapazila žlanek o Sardiniji, preberi, če imaš možnost. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Callista  

član od: 30.11.2006

sporočila: 34

19. jan 2008 20:05

Živjo! Predlani sva bila s fantom prav tako septembra na Sardiniji z avtom in šotorom. Šla sva za 16 dni in je blo čisto dovolj za vse najine plane. Potovala sva po obalah v nasprotni smeri urinega kazalca, torej, naredila sva krog okoli otoka. V notranjost nisva šla. Meni osebno so obale na severu bile za odtenek bolj všeč kot tiste na jugu, ker na jugu se zna zgodit, da precej piha, zato je tam bolj za surferje. Je pa povsod lepo no. Res je, kot je že bilo omenjeno, da boš imela plaže skorajda zase, ker bo bolj malo turistov ostalo. Edino na bolj turističnih krajih (Costa Smeralda) se zna zgoditi kakšna gužva. Spala sva po kampih, katere sva že pred odhodom preučila na internetu, da sva izbrala najbolj ugodne. Ni se za bati, da bi bil kakšen kamp slučajno zaseden. Urejenost kampov je pa pač odvisna od zvezdic, ki jih premore. Edina slabost kampov, ki sva jo ugotovila, oz. katere se spomnim je, da imajo v kampih zelo slabo elektriko, tako da kak električni gorilnik skorajda odpade. Nama ga je skoz ven metalo. Tako da imej rajši plinskega. Tako, zdajle se kaj več ne spomnim, lahko mi pišeš na zs ali na mail: nusa:n@email.si, če boš imela še kakšno vprašanje. lp Callista

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

19. jan 2008 20:10

Živjo, jas sem bila avgusta 2007 na Korziki. Meni se cene niso zdele primerljive z našimi. Sploh restavracije in picerije. Pri nas se od ene velike pice za 6-7 eur skorej dva najesta, tam pa za isto ceno le eden. Tako da je dobro, da si čimveč sam kuhaš. Midva sva večinoma kupovala v Super U. Podobno kot Leclerk pri nas. In njihovi izdelki (tako kot pri nas izdlelki Spar znamke, ali pa Tuš) so primerljivi z našimi cenami, vse ostalo pa je malce dražje. Moraš gledati na ceno in potem dobro prideš skozi. Itak. Verjetno že veš, da ne smeš izpustiti mesta na jugu-Bonifacio in pa plaže Santa Gulia in Palombagia. Fuuulll lepe peščene plaže. Glede kampov pa kot je rekla Julijasi, mislim, da nekaj takega kot hrvaška. Na severu je še ena lepa plaža Salecia, ampak je grozna pot do nje. Makadam kar nekaj kilometrov in to zeloo slab makadam. Drugače pa super počitnice. Priporočam tanyči

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. jan 2008 20:16

No, če primerjam cene s Korziko, so bile kar znatno nižje. To pa je bila tudi edina prednost. Meni se razen plaže Sardinija ni zdela nič posebnega, čeprav smo jo prekrižarili po dolgem in počez (14 dni). Zanimivo, da tudi kadar se s prijatelji pogovarjamo o naših skupnih popotovanjih se na Sardinijo redko spomnimo, med tem ko o Korziki, Siciliji, Španiji, Provansi .... je pa kaj povedati.

Pusti se presenetiti, morda bo pa tebi "legla" .

kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 19. jan 2008 20:56:05

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. jan 2008 20:54

Se strinjam s Kobro 1. Bili smo na Korziki in smo imeli čas podaljšati potovanje tudi na Sardinijo, pa so nam odsvetovali popotniki, ki smo jih srečevali, da se ne splača, da ni primerjave s Korziko in da praktično res nič posebnega, naj raje ostanemo na Korziki in si še dodatno pogledamo prekrasne kotičke. Skratka vsi so bili razočarani. Res pa je, da kolegi, ki surfajo dol hodijo vsako leto, ker je baje raj za tovrstno aktivnost :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

20. jan 2008 0:08

Nikakor se ne strinjam s tem, da Sardinija ni nič posebnega, sicer ji ne bi marsikdo rekel raj na zemlji. Je pa res, da se ljudje razlikujemo v tem kaj nas zanima in pritegne. Meni ni všeč gledat dan za dnevom beton, beton in še enkrat beton. Skratka takšno zgradbo, pa ono in tisto. Mene bolj potegne narava. In Sardinija ima veliko za ponuditi. Zanimivo je čutiti pridih "sardinijske mafije". Če se človek zazre, vidi kako ta otok diha in živi čist po svoje. Je pa res , da bolje poznam le severni del. Meni je všeč in rada se tja vračam. Sploh če se človek potaplja. Na Sardinijo grem iz trajetne luke v Livornu, s trajektom o d: http://www.corsica-ferries.co.uk/ Karto kupim vnaprej vsaj 2-3 mesece, da dobim še akcijo za avto Jackpot (1 evro). ally

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

20. jan 2008 0:14

Aja pa še ena prigoda frendov, ki so se tud odpravili z šotori po obali cele Sardinije. Da niso potrebovali plačevat bivanja v kampu so našli odročne kotičke (teh tam ne manjka) in tam spali na šverc. So tud potapljači tako, da rib in ostalih dobrot jim ni manjkalo. Pa si zvečer pripravijo večerjo nevedoč, da bodo s tem privabili nezaželjene goste. Na enkrat so se na obali pojavili 2 odrasli in 2 mali divji svinji. In seveda so bli napadalni zarad hrane. No potem so seveda bolj pazljivo izbirali kraj prenočitve, a so od domačinov izvedeli, da imajo z divjimi svinjami kar velik problem. ally

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

20. jan 2008 7:31

Kajica ... verjetno i že videla veliko slika... tukaj jih je še nekaj ... in sicer od lani avgust 2007... js predlagam drugač de začneš potovanje od SZ proti JZ in nato od JV proti SV ... ceste na Z so zelo oske in predvsem zelooooo ovinkaste in po dveh dnevih vožnje imaš ovinkov čez glavo... zato je fajn de imaš na koncu V del ker so pa samo ravnine ... cene so skor 2x dražji kot pri nas... čeprav če bo inflacija še rastla bomo kmalu na istem.....
http://picasaweb.google.com/f/img/transparent_album_backg) no-repeat left">
Corsica 16-28.9.07
Lp,Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti