Sardinija

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

24. jan 2008 10:26

Prosim, napišite še kaj o Elbi.

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

24. jan 2008 21:31

elba je otok v toskanskem arhipelagu in je temu primerno "fancy". tudi cene niso ravno nizke, kar pomeni da prides najbolje skozi ce kampiras (imajo tudi kamp v marini di campo, v katerem sprejemajo camping čeke, kar je zelo ugodna varianta če potuješ v po ali predsezoni. na plažah je nekje mivka imajo pa tudi skalnate. gneča čez poletje je precejšnja, veliko je italijanskih družin z otroci. septembra je pa že prav prijetno. otok je majhen, brez težav si ga lahko počasi in natančno ogledaš v enem tednu pa še ti ostane čas za poležavanje po plažah. glavno mesto portoferraio ima prijeten star del vključno z napoleonovo vilo, ki si jo lahko ogledaš. super je tudi izlet na najvišji vrh elbe mt. capanne, ki ima nekaj čez 1000 m, gor se pelješ v rumenih kletkah podobnim tistim za papige. obvezno si moraš ogledat mesto capoliveri, ki je po mojem mnenju najlepse mesto na elbi. vec o elbi najdes na www.elbatuttanatura.com. ce te se kaj zanima pa povprasaj. lp. anja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

18. apr 2008 11:43

Sedaj se pa res odpravljamo na Sardinijo. Ali ima še kdo kakšno priporočilo, idejo, nasvet ? … vse kar mislite, da bi prav prišlo. Še nekaj: kako porabiti 2 do 3 ure v okolici Livorna? Pizzo smo si že ogledali. Ali je še kaj priporočljivo ali vredno pogledati, če je na voljo malo časa?

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

21. apr 2008 12:35

Nobenega odgovora, mnenja !!? Ali res nihče nič ne ve?

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

21. apr 2008 12:46

najboljsi nacin kako porabit cas v livornu je piknik: ce se vozite ponoci po prihodu v livorno parikirajte v pristaniscu, dajte ven armaflekse in si privoscite piknik. ure bodo minile mimogrede pa se spociti boste po nocni voznji. lp. anja ps: rdkapica pa ne pozabi porocat ko se vrnes s sardinije. tudi jaz ze komaj cakam na september. anja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

21. apr 2008 15:44

V planu imamo nočno vožnjo s trajektom. Se pravi, da bomo popoldne ali zvečer prišli v Livorno in se veselili nočnega počitka na trajektu ....!!??

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

7. feb 2009 18:15

Zanima me jug Sardinije... Izkušnje, cene, kaj je vredno ogleda... Bila sem že na severu, letos pa bi šla na jug... tanyči

mavrica*  

član od: 9.6.2008

sporočila: 39

27. jan 2010 10:29

Tudi mene to zanima tanyči. Mi smo bili lani na vzhodnem delu (Budoni), smo dosti prevozili v vse smeri in si veliko ogledali (predvsem plaže). Letos bi šli pa na jug. Nekateri pravijo, da je še lepši jug kot sever, ampak ne vem koliko je to res,...vsak ima svoj okus in je verjetno odvisno kakšna so pričakovanja in želje. Bom vesela vsake informacije ... mavrica*

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

11. avg 2010 18:46

Ojla! Je dopustoval mogoče kdo izmed vas v kakšnem hotelu na Sardiniji? Mi bi se tja radi odpravili z avtom in nato s trajektom iz Livorna. Večkrat sem prebrala, da je Sardinija raj za surfarje; kaj to pomeni, da je večinoma vetrovno in valovito? Vnaprej hvala za odgovore! leny

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti