Sardinija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jan 2008 8:54

No, če je pa Korzika en sam beton. Korzika je narava, narava,....... sardinije sicer ne poznam, Korzika me je pa očarala, 3 barve kamnin, 3 različne Korzike........

Tistale zgornja palma pa ni doma ne na Korziki in ne na Sardiniji. Raste pa najbrž na obeh, kot povsod po Sredozemlju.

rimljanka - zasebno mnenje

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

20. jan 2008 9:35

* Hja, kdaj sem pa spet rekla da je Korzika beton?!!! Saj je sploh nisem omenila.* Moj odgovor se je zgolj nanašal na očitek,da na Sardiniji ni nič zanimivega, da ni vredna ogleda. Julijosi pa zanima Sardinija, saj je na Korziki že bila. ally

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. jan 2008 9:42

Tjancin komentar se nanaša na Korziko. SZ Korzike si zaradi fenomena "kalanš" (orig. calanche) morate ogledati, zato to storite najprej (nam je kar malo časa zmanjkalo na koncu...), divjih svinj in njihovih križancev z navadnimi pa je polno seveda tudi na Korziki, to je splošno znano (v kostanjevi pokrajini Castagnicia, kjer se svinje prosto pasejo in prehranjujejo s kostanji - zato je njihovo meso posebnega okusa )Spomnite se na Asteriksa... Sicer pa mislim, da je tu govora o Sardiniji, ki je za surferje in potapljače zanimiva, turistom, ki so si pravkar ogledali vse naravne fenomene Korzike in njihovo razolikost na tako majhnem koščku zemlje, pa morda malo manj. Ne rečem pa, da Sardinija ni lepa in primerna za dopust. Gre le za primerjavo (govorila sem tudi o obisku Sardinije takoj po Korziki) in noben očitek. Samo taka je resnica...Sardinija nekako ni več v mojem planu potovanj , sigurno kaj zamujam, samo kaj češ! Sedaj spoznavam enega luštnega potapljača, morda bom šla pa kdaj z njim (to pa takoj ) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 20. jan 2008 09:51:53

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2008 9:47

ally82 je napisal/a:
* Hja, kdaj sem pa spet rekla da je Korzika beton?!!! Saj je sploh nisem omenila.* Moj odgovor se je zgolj nanašal na očitek,da na Sardiniji ni nič zanimivega, da ni vredna ogleda. Julijosi pa zanima Sardinija, saj je na Korziki že bila. ally

Tole me spominja na onega, ki je rekel prijatelju da gre v Alžir, na kar prijatelj odvrne, kaj boš tam, tam je le puščava, pa ta odvrne nazaj: jaz bom šel in ko pridem nazaj ti bom povedal, ja res je, sem bil tam in videl.

Drugač, sama me je fovšija, jaz že tri leta nisem bil nikjer, zdravniki so me prestrašili zaradi vročine ( jaz pa vročino imam rad, pa ne telesno  ). Tako po zimi tudi jaz planiram, ko pa pride poletje, pa si ne upam niti na hrvaško........... pa še tolk krajev bi si rad ogledal.

Včasih je veljalo: kdor ni videl Buharo, Samarkand in Isfahan ni videl nič, jaz jih niti v načrtu nimam. 

ežoj

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

20. jan 2008 9:54

Na Sardinijo se letos konec aprila vračam že 5. v zadnjih 3 letih. Najbolj idealen čas za obisk je sigurno okoli prvega maja ali pa konec septembra, oktobra. Takrat ni veliko turistov (največ je "namenskih", torej tistih, ki pridejo tja srfat, se potapljat, lovit ribe, plezat...), česar za visoko sezono ni za pričakovat. Prav tako so cene izven sezone veliko nižje (primerjava kampa: izven sezone je približno 10 EUR na glavo, v sezoni pride pod 30 EUR). Tudi jaz sem namenski turist. Tja hodiva s fantom srfat in plezat. Za oboje je Sardinija raj. Večji supermarket na severu je v Olbiji ter v Sassariju (glavno mesto), ostalo so bolj majhne trgovine z živili. Severni del ima morda nekoliko bolj tipično pokrajino, saj jo prekriva v veliki meri granit. Vsekakor je veliko možnosti za treking, če ste plezalci pa nikakor ne smete doma pozabiti plezalne opreme (za plezat priporočam kraje Osilo, Alghero, Cala Gonone, Isili, če ste pristaš granita, je čisto na severu Capo Testa). V notranjosti otoka (ozke, zavite ceste) si je moč ogledati nemalo lokalnih festivalov, pridobivanje plute (njihov najbolj tipičen izdelek-so tudi veliki izvozniki plute), njihov način življenja pa se popolnoma razlikuje od tistega na severnih obalah. Ljudje so prijazni in ustrežljivi. Še nikoli nisem dobila občutka, da sem v nevarnosti, kljub temu, da s fantom spiva v starem VW kombiju tudi izven kampov. Ker smo že v notranjosti in če ste bolj etnološko ali umetnostno usmerjeni si je zanimivo ogledati tradicionalne freske na pročeljih hiš. Zaenkrat še nisem bila v nobenem muzeju (tako, da težko svetujem za to področje). Če pa ste na severu si je lepo ogledati Capo Testo (bivši vojaški teritorij), v bližini (20 km) pa prespite v kampu Dei Gabiani-Porto Pollo, ki zaseda cel polotoček in je obenem rezervat za kopenske želve.

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

20. jan 2008 20:38

Jaz sem bila letos....ups lani, malo me še daje zamenjava letnice, za prvomajske praznike, vsega skupaj 5 dni na Sardiniji, z motorjem. Raj za motoriste, ceste zavite kot kače, sanjski ovinki, asfalt, ki ga pri nas lahko le sanjaš, nobenega prometa, razen občasnih presenečenj za ovinkom v obliki krav in ovc. S kolegom sva se nastanila v apartmajčku v Cala Ganone, za borih 10 EUR na osebo na dan, pa ni bila luknja,in se potem vozila na celodnevne izlete po osrednji Sardiniji. Z izjemo zadnjega dne, ko sva prvvi kolesi usmerila proti skrajnemu severu in se potem s trajektom peljala na obled mesta Bonifacio na Korziki. Kaj drugega pa res nisva videla, priznam, motoristi pač. Čeprav občasno sem oko vrgla na naravo, nori kaktusi ob cestah, hrasti plutovci, zanimive rožce.....lepo. Pa sire imajo super, hrana nasploh je zelo dobra in niti se mi ni zdela draga. V glavnem, letos je skoraj 99%, da ponovimo vajo. Ninja24

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

20. jan 2008 21:31

Julijasi in vsi ostali, ki ste pisali o Korziki - HVALAA za vse informacije in nasvete. Res je, veliko sem že prebrala, pregledala xxx slik z vsemi lepimi plažami in ostalim... a vseeno, informacija iz prve roke je vedno dobrodošla. Pa da ne bom zopet kaj pomešala, nadalje naj bo govor o Sardiniji:) pa lep večer še naprej. LP Kajica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

21. jan 2008 7:44

katka lopatka, moje mnenje je povsem identično s tvojim. Povsem je odvisno s kašnim namenom greš na potovanje. kobra 1

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

21. jan 2008 12:20

Živjo, na Sardiniji sva bila 2006, najprej za prvomajske praznike, poleti pa še na jadranju. Med prvomajskimi prazniki sva si ogledala S Sardinije, predvsem zgodovinske kamnite ostanke (Nuraghe Su Nuraxi, Santa Cristina, Nuraghe Losa so obvezni), od novejših "stvaritev" obvezno sprehod po Porto Cervo. Sardinija je polna neskončno lepih plaž, naredila sva kolesarski izlet od jezera Baratz do morja, pa plaža Pelosa na skrajnem severu Sardinije. Ker imava psa sva spala v kampih in ker je bil šele maj sva najela prikolice ali mobilne hišice ali apartmaje. Nič od tega ni bilo pretirano drago. Nekaj dnevne postanke sva naredila v Algheru, malo ven iz Oristana in nazadnje v Santa Lucia. Kuhala sva večinoma sama, cene normalne. Nekajkrat sva jedla zunaj in tudi takrat cene niso bile pretirane, morda ker še ni bila sezona. Skratka super! Do juga nama ni uspelo priti. Poleti sva jadrala po Costa Smeralda in je seveda fantastična. Morje neskončno smaragdno in čisto. Od kopenskega dela sva si ogledala Capo dOrso, se splača zlesti na vrh k medvedu, ker je videti daleč naokoli. Od ostalih zalivov je resnično lep še čarovniški, ki pa je na otoku malo stran od Sardinije in ne vem ali so organizirani kakšni ladijski ogledi. Skratka, midva se bova na Sardinijo še vrnila! Lp, K.Mici kuharica Mici

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. jan 2008 15:44

Julijasi in ostali, ne bi rada spreminjala teme, a vseeno … mene pa zanima Elba. Koliko dni je potrebnih za ogled in kaj vse je obvezno videli?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti