Sadna torta

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 18. jan 2008 13:13 | ogledi: 8.696 | odgovori: 7

Kašne imate izkušnje s svežim sadje za sadne torte npr : kiwi, ananas, grozdje ...

Torto bi naložila s sadjem in namazala s sladko smetano. Z breskvami iz kopota sem tako že delala, skrbi me da nebi sveže sadje oksidiralo.

Lp,

Klavdija

Temo je spremenil(a) 631141 dne 18. jan 2008 13:14:29

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2008 13:32

Meni tropsko sadje in smetana nekako ne funkcionirata skupaj. Se mi zdi škoda bogato barvo in aromo ubijati s smetano. Zlasti se mi zdi škoda bogastvo anansa dušiti s smetano, ali še huje, s putrom. Pa sem drugače nora na smetano. Smetana se za moj okus lepo kombinira z jagodičevjem in že znosno z marelicami in breskvami. Vse ostale kombinacije se mi pa preveč tepejo ali pa je preveč informacije. Kolači z grodjem so tvegani zaradi tega, ker je zelo težko dobiti kolikor toliko enake jagode (na grozd izgledajo mnogo bolj enake, ko jih pa polagaš na testo, pa ta občutek izgine). Ananas, če ga že predelujoš v kakšno jed, mnogo bolje funkcionira v kislo-sladkih omakah, sem pa jedla tudi že omako, kjer se na arašidovem olju popraži šalotka, doda belo meso, soja in curry za belo meso in na koncu se doda še nekaj rezin ananasa in je to zelo dobro. Kivi pa se, mnogo bolje kot s smetano na torti, kombinira s kakšnim belim slanim sirom, črnim kurhom, olivami itd...na kakšnem krožniku za predjedi ali za popoldanske prigizke Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. jan 2008 13:40

Joj, meni je najslabša kombinacija ananas in Hulala smetana. Nekako mi ne gre skupaj no. Od sadnih tort imam rada, da so samo iz ene vrste sadja: borovničeva (ki se ne peče), jagodna,...mogoče črni gozdiček. V to lahka daš sveže sadje. Rada imam tudi banane, če so kombinirane s čokolado. Jelenckova

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

18. jan 2008 13:46

mogoče pa odcediš sok iz kompota in iz tega soka skuhaš brezvarvni poreliv za torte, ki ga poliješ po sadju (ali sadje že vmešaš) oz. skuhaš sadni puding s sokom od kompota namesto z mlekom. klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jan 2008 15:42

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10167

 

Meni je všeč kombinacija kreme z višnjami, pa jagode in čokolada. Zgornji link je za torto s sadjem in kremo, je pa res, da je kalorijsko-holesterolska bomba....

 

Anaas in smetana pa je meni dobra kombinacije. Smetana za okras, krema pa narejena s kokosovim mlekom. Pa beli rum, jasno. Mamamia

mamamia

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

18. jan 2008 16:56

631141, okusi so različni. Jaz sem že delala sadne torte iz različnega svežega sadja, vedno pa uporabim alpsko smetano in dodam kremfix, vendar pol manj, kot je napisano na vrečki. Če torto obložim tudi zgoraj s sadjem, potem sadje prelijem z tortnim prelivom. Lahko pa tudi samo sadje namočiš v tortni preliv, pustiš da se strdi in šele nato naložiš na torto, ki si jo prej obmazala s smetano. Na ta način ti sadje ne bo oksidiralo. Lep pozdrav! regina

Esis  

član od: 14.3.2006

sporočila: 67

18. jan 2008 18:33

Tudi jaz sem že delala sadne torte z alpsko smetano in svežim sadjem. Pravzaprav, dala sem sadje iz kompota (breskve, ananas,..), kivi in banane pa sveže, s tem, da sem banane pokapljala z limoninim sokom, tako menda ne oksidirajo. Biskvit sem vedno prelila s sokom iz kompota, kamor sem predhodno dodala malo ruma. Vedno je bila torta sočna in dobra, saj ne maramo težkih in mastnih krem. Pa lp! Esis

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. jan 2008 18:44

mamamia je napisal/a:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10167

Meni je všeč kombinacija kreme z višnjami, pa jagode in čokolada. Zgornji link je za torto s sadjem in kremo, je pa res, da je kalorijsko-holesterolska bomba....

Anaas in smetana pa je meni dobra kombinacije. Smetana za okras, krema pa narejena s kokosovim mlekom. Pa beli rum, jasno. Mamamia

mamamia
To ja, če je smetana samo za okras in je ni veliko,..ne pa da je torta cela iz Hulala smetane, ki pride drugi dan taka kot sesirjena, pa z ananasom vmes. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti