Ta nadležni kašelj!!!

neznan uporabnik

tema odprta - 18. jan 2008 6:47 | ogledi: 13.706 | odgovori: 79

Že nekja dni zelo kašljam in smrkam. To postaja zelo nadležno, zato me zanima kaj vi storite v takšnem primeru? Ali kupite kaj doma? Ali prisegate samo na čaje?

lp

lovebeyba

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

18. jan 2008 6:56

Jaz svojega kašlja še nisem uspela pozdravit doma sama, torej vedno grem k zdravniku. Vedno sicer poskušam kakšne sirupe in takšne stvari, ki jih kupiš v lekarni, a na koncu ko je že tako hudo, da niti vode ne morem več zadrževati zaradi kašlja se pač odpravim k zdravniku. helgula

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jan 2008 7:28

Jaz inhaliram olje črne mete v malo tople vode. Zelo pomaga, pa sladkor karameliziram in ga zalijem z čajem iz žajblja, kamilice in ozkolistnega tropotca.

Če pa kašelj postane zelo hud, pa grem v lekarno. Tam mi vedno svetujejo ta prave tablete, odvisno, kakšen je kašelj. če je pa zraven še vročina, kar jaz nikoli nimam, pa pojdi obvezno k zdravniku.

Na pljuča si še položim majčko in brisačko moči in popusti. Preverjeno.

Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. jan 2008 7:30

Mislim, da sem že enkrat napisala kaj jemljemo, da umirimo kašlja, apifit 2 ( s timjanom) 1 žličko zvečer, pred spanjem, Običajno  kašljam, če imam zaprt nos, v tem primeru jemljem spray naosnex,  primeren  je za alergike,medtem ko druge kapljice jemlješ le maksimalno 4 dni nasonex lahko jemlješ  skoraj da neomejeno,  dokler se prehlad ne pozdravi. Njaboljši je pa spray, ki ga kupim čez mejo rinazina spray nasale, naj še povem, da nasonex ne dobiš brez recepta, rinazino pa.

lp 

Anamarija

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

18. jan 2008 7:35

Meni pomagajo, če imam dražeč kašelj, Panatus tabletke, ki se dobijo v lekarni brez recepta. Ko pa je bil sin bolan in mu zdravnica ni hotela napisati recepta za sirup proti kašlju, so mi v lekarni priporočali Vaposirup od Wick-a. Mu je zelo pomagal. Kašelj pa pri njem ni bil dražeč.

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

18. jan 2008 8:06

V lončku stopi 2 žlički medu,toliko da postane topel.Dolij 2 štamprla žganja in počakaj da vse skupaj postane toplo,vendar ne zavre.Nekaj časa inhaliraj,nato pa še toplo popij. bojči

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2008 8:26

Uporabljam robčke. Pa sirup za izkašljevanje. Pa še n-produktov za samozdravljenje in pri tem pazim, da se med samo učinki ne izključujejo ali pa potencirajo (npr, coldrex in aspirin se ne jemljeta skupaj). Vmes sem sicer malo otožna, ampak, ker s prehladom kakega težkega sočutja človek ne more pridobiti, tudi neham producirati otožnost. Če gre temperaturo nad 37,5 grem k zdravniku in mi vedno najde vnete bronhije, nakar jemeljem antibiotike, ležim in čakam, da bo bolje. Mi pa pravijo moji, da sem relativno potrpežljiva bolnica, v smislu, da dam mir - eni baje divje sitnarijo. Vendelina jr.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. jan 2008 10:44

Ali si že pomislila, da imaš alergijo? Ali je kašelj tudi ponoči, te zbuja? Ko se mi je pojavila alerija, sem začela kašljat (in pri tem smrkat po kašlju), cele noči nisem spala... dokler nisem ugotovila, da gre za alergijo. Drugače pa znanka prisega na Apifit 1, moj tast pa na Panatus tablete, jaz pa zaenkrat nič. Lp, Asja

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

18. jan 2008 11:40

Vsako pomlad naberem lapuh, za vsak primer, če bo kdo kašljal čez leto. Latinsko ime za lapuh je Tussilago farfara, kar pomeni "kašelj pregnati". Je pa lapuh zelišče, katerega čaj se pije le za kurativo. Pomagam si tudi z raznimi sirupi iz lekarne, k zdravniku pa samo zaradi kašlja ne grem več; nekaj let nazaj sem se prehladila in potem kašljala kot neumna, po enem mesecu so me vsi začeli terat k zdravniku, sem šla in dobila antibiotik, jih 1 teden jedla, ni bilo nič boljše, grem nazaj in mi dohtar reče " Aja, pol pa ni bakterijska okužba ampak virusna. " tigris

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. jan 2008 11:48

Olupim črno redkev, jo izdolbem in vanjo dam žličko medu. Kar se nateče pijem po požirkih. S tem zvarkom pozdravim tudi najtrdovratnejši kašelj. lp Vesna

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

18. jan 2008 12:06

Jaz si za take primere kar sama doma pripravim med v katerega dam vejice svežega timijana (kar precej vejic). Timijan porežem takrat ko je na začetku cvetenja in ga dam v suh steklen kozarec, potem pa vse prelijem z medom in zaprem. Na enak način pripravim tudi med z materino dušico in s smrekovimi vršički, oboje ima ugoden učinek pri preprečevanju in zdravljenju kašlja. Aisha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti