Recept za sladke rožice, ki so na tortah

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

tema odprta - 17. jan 2008 20:13 | ogledi: 5.156 | odgovori: 7

Živjo,

ne vem če je bilo že govora o tem, ampak:

kako narediti to sladko maso, da lahko potem sam narediš takšne rožice. Predvidevam, da je to tista grozno sladka masa. Če je podobno kot limonin led (beljak in mleti sladkor) bi se rožica takoj zlomila. Ali se motim.... Pa še link:

http://www.youtube.com/watch?v=BWEV3eLvDKI&NR=1

tanyči

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. jan 2008 20:27

AVTOR: KatkaD Član od: 15.8.2003, poslanih sporočil:135 PoslanoPoslano - 24.7.2006 9:48:16 Miškolin, sama sem jo samo enkrat pripravljala, pa jo zdaj vseeno raje kupim. Dela se iz nestepenega beljaka in sladkorja v prahu - v posodi s pomočjo vilice dodajaj sladkor v prahu, vseskozi mešaj, ko pa to ne gre več, jo daš na desko in še med mesenjem dodajaš sladkor, da dobiš kompaktno maso (kot neke vrste testo, vsekakor trdote nekje podobno kot testo za rezance). Razvaljaš s pomočjo jedilnega škroba (ali pa sladkorja v prahu, vendar sama raje uporabim škrob). Je pa domača ticino masa precej bolj lomljiva kot kupljena, težje jo oblikuješ. Če želiš, lahko pogledaš v moj album pod karate torta, tisto je bil domač proizvod ticino mase, vendar me je res precej hecalo. Gladkost dosežeš tudi s tem, da torto premažeš z masleno kremo (mojster Goljat priporoča kar maslo in sladkor v prahu v razmerju 1:1, lahko dodaš kakšno vanili ali rum aromo, da ni čisto prazno). Na kremo potem previdno (da se ne vtihotapi kak zračni mehurček) položiš ticino maso, katero potem sama pogladim še z valarjem. To je vsa umetnost. v temi http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6921 si mislila tičino maso ali gre za kaj drugega...nisem pogledala videa, mi nagaja internet in počassssssssssssssssssi dela... Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 17. jan 2008 20:29:01

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. jan 2008 20:57

No, meni tudi noče zgnati, ampak glede na to, da j to Wiltonova dekoracija, predvidevam, da je iz maslene kreme - maslo in sladkor zmiksaš v razmerju 1:1 in nabrizgaš rožice. matilda

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

17. jan 2008 21:42

Čao, no, tkole, skor eno uro sem gledala vse tele filmčke o okraševanju tort - fantastično. Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jan 2008 23:12

Wilton dela tudi iz royal icinga - torej to, kar so zgoraj napisale. Oboje lahko brizgaš, ampak če češ zadevo posušit in spravit, mora bit to ta sladkorna zadeva, ne maslena krema - ta se pokvari. Veri

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

18. jan 2008 10:24

Na nekem drugem spletu sem našla tale čisto preprost recept za izdelovanje rožic iz ratluka. Posredujem v originalu: 10 dkg ratluka(npr.ruža) 10 dkg mlijeka u prahu 10 dkg šećera u prahu malo vode jestive boje Priprema Ratluk dobro zgnječite i dodajte šećer i mlijeko u prahu. Mijesite tijesto uz dodatak vode toliko da možete sastaviti masu. Podlogu pospite šećerom u prahu pa fino umijesite tijesto i bojajte ga jestivim bojama. Možete ga razvaljati oklagijom i stavljati na torte ili raditi neke ukrase. Sweetie

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

18. jan 2008 10:42

ratluka Kaj je to ?

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

18. jan 2008 10:50

To je tradicionalna turška sladica. Lahko jo kupiš v vsaki trgovini ali pri zelenjavarjih, na škatlici piše RAHAT LOKUM. elba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti