Potrebušina

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

tema odprta - 17. jan 2008 8:32 | ogledi: 8.964 | odgovori: 14

V trgovini sem kupila pakirano svinjsko meso - potrebušino, narezano na rezine. Sedaj pa ne vem kako naj to meso pripravim. Verjetno je to bolj mišljeno, da se peče na žaru?! Iskala sem med recepti, pa nisem nikjer našla te vrste mesa. Prosim za nasvet kako se lahko pripravi to meso.

Hvala in lep dan

zvezdica55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2008 9:23

Tole spada v III. kategorijo mesa, ker ima veliko loja. Odreži belo proč, iz tistega, kar ostane nareži kocke, jih mariniraj s priljubljeno kombinacijo začimb in potem se odloči, ali boš iz tistega naredila golaž ali pa mesno rižoto. Ali pa daš zadevo v sojino olje in potem pečeš v voku. Vendelina jr.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

17. jan 2008 10:09

Hvala Vendelina. Zelo lepo meso mi je zgledalo v trgovini, sploh ne tako mastno, zato sem ga vzela. Sploh ni kaj odrezati, so tako majhne črte belega med mesom, tako kot pri slanini. Predstavljala sem si, da bi to popekla in se bo maščoba še izcedila. Res se mi je zdelo zanimivo meso, nekaj posebnega. zvezdica55

leska  

član od: 14.1.2008

sporočila: 8

17. jan 2008 10:23

Meni osebno je segedin ,v katrem je namesto pustega svinjskega mesa,malo pisana potrebuševina ,dosti boljši, vendar okusi so različni. lep pozdrav leska

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2008 10:46

Če je pa tako belo, kot praviš, da ni kaj za odrezati, potem pa zadevo tudi uporabljaj tako kot slanino - recimo, da daš na kakšno drugo meso malo slanine, da narediš segedin, da to opečeš z jajci...vsekakor pa z mastnim ne gre pretiravati. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. jan 2008 10:55

Segedin, pripraviš lahko tudi sočno pečenko, narežeš na kocke ter mariniraš s strtim česnom, ingverjem in 5 spice začimbami, potem pa z veliko česna opečeš v v voku, dodaš sojino omako, obilo svežega nasesekljanega čilija in dušiš do mehkega, zraven postrežeš riž. Grški svinjski golaž z veliko čebule in koriandrovih semen je prav tako dober, pa s kakšnim fižolom, itd. Kdaj pa kdaj pa tudi malo maščobe ne škodi. Seveda, če ni na krožniku vsak dan. fresh

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

17. jan 2008 16:36

Potrebušina ima še mnogo drugih imen, pri nas ji najpogosteje rečemo zajec, v bijstvu so to rebra brez kosti. Načeloma jo lahko uporabiš za vse jedi, kjer se rabi na trakove ali kocke rezano meso (segedin, golaž, jota, ...) lahko jo pa tudi pečeš kot pečenko, zviješ in nabodeš na palčko ter pečeš v pečici ali kot ražnjiče na žaru ali v ponvi z malo olja. Če se boš odločila za varianto pečenja je poleg soli in popra kumina zelo zaželjena začimba, pa tudi ščep rdeče paprike ne bo škodoval. ati zlati

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

17. jan 2008 17:10

Rezine popeci na žaru. Maščoba se bo stopila in bo zelo okusno. LP vdolin vdolin

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. jan 2008 19:02

Oh, sline se mi cedijo - potrebušnina na žaru. Poleg sočne vratovine, meni najljubša "žar jed". Ja, se strinjam z zlatim atijem. Jaz pa jo včasih pripravim tudi takole: po eni strani posolim, popopram in namažem z Tomy senfom. Nato jo po drugi strani močno popečem, obrnem, dodam nasekljan svež česen in ko naravnost fantastično zadiši, dodam malce vode. Zdušim in na koncu čisto malo pomokam, da rata krasna omakica. Super paše zraven pečen krompirček pa tudi npr. nizek zelen stročji fižol. Dober tek. Meni je zelo všeč, ker je tako lepo pisana, zato mi jo je škoda narezat na koščke. lp vanjatajnsek

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

17. jan 2008 19:43

Jaz jo velikokrat uporabim namesto rebrc za sočno pečenko. Če imaš tega več, lahko tudi nasoliš in posuješ s poprom ter česnom na suho ter meso pacaš na hladnem. Nekateri to zalije s prekuhano slano vodo-slanico. Uporabiš lahko za domače bunke ali pa meso enostavno popečeš. Takšnega so všasih vložili v tunko (zaseka) ali pa zalili v mast. O postopku kako kaj pa drugič če bo še koga zanimalo. Podala sem samo možnost uporabe tega dela svinjine. lipa1

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. jan 2008 20:51

Ja, za pečenko pa itak - vedno nafehtam mesarja, da mi nareže kožo ( moraš imeti zelooo oster nož ) in potem, ko pečeš ratajo taki fantastični hrustljavi ocvirki. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti