Kaj bomo pekli in kuhali v pustnem času

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. jan 2008 15:31

Ja to je omenjala katka lopatka. Ni recepta, to je samo njena ideja. Lahko ti le povem, da so krofi pečeni v pečici v bistvu buhtlji. Lp E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jan 2008 16:39

Pikica 82, saj sem napisala na drugi strani te teme "recept" in dodala slike, poslala pa tudi v bazo in sedaj čaka na objavo. Ti krofi pa niti najmanj niso bili podobni buhtljem, niti po sestavi testa, niti po okusu, sem tudi napisala da so podobni muffinom. Tudi niso moja ideja, no ja, res je, da sem preizkušala razne variante. To naj bi bili krofi na ameriški način, v Millerju sem kupila tudi model, zraven je bil tudi priložen recept (testo je z ricotto). Modeli imajo sicer luknjo, obstajajo tudi taki modeli, ki nimajo luknje na sredini in potem pride navadna oblika krofa, ampak jih nisem v trgovinah našla. Recimo pri Neckermannu imajo za kupit komplet treh pekačev za krofe, eden izmed njih je tudi tak brez lukenj, Veri pa je povedala, da jih imajo tudi na tržnici v BG katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. jan 2008 17:59

No, jaz sicer doma ne eksperimentiram s takimi zadevami . V pekarni (slaščičarni) pa smo delali povsem enako testo za krofe in za buhtlje. Le da smo ene cvrli, druge pa pekli v peči. Od tam meni ta izkušnja... Da ne bo izpadlo da sem si to izmislila E.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jan 2008 18:08

Ne ne, saj sem že prebrala, ko si to napisala, samo meni niso taki prišli, ker je bilo testo že surovo bolj tekoče. Pa tudi če bi, ne bi imela nič proti, so buhtlji tudi dobri. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jan 2008 21:22

Katka, moj izlet v Millerja pa se je bolj klavrno končal. Sem šla pogledat za ta pekač, pa še predno sem kaj našla me je napadlo tako kihanje, da sem morala po hitrem postopku ven. Zelo redko zaidem tja, ravno zaradi močnega vonja po dišavah, pa še takrat ne morem opraviti delo do konca. lp Vesna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jan 2008 21:49

Bi te pa res prosila če si tako prijazna, pa se potem dobiva nekje na kavi. lp Vesna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2008 11:35

V torek lahko in sicer pred 18.30 zvečer. Ob tej uri imamo podelitev diplom (da se malo pobaham) pri angleščini, pa nebi rada zamudila. Sicer pa ZP laufa. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti