Jagnjetina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jun 2008 20:41

V Srbiji jo namažejo s soljo in na raženj. Mi jo pa radi tudi delamo pod peko. Meso posolimo, natremo s česnom in damo pečt pod peko, zraven pa krompir v večjih kosih in zalijemo z 1 dcl belega. Po eni uri pečenja je fantastično, z zlato skorjo.

Drugače pa delamo jagnjetino na vse mogoče načine, kot piščanca. Ovca pa je nekaj drugega. Njo pa bolj kuhamo, v juhi, kislem zelju, meso zmeljemo in uporabimo mleto, včasih čisto, včasih pa dodamo junetino, pa na ražnju, pa..... na sto možnih varijant. Vsi pa jo imamo zelo radi.

Kyara

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

23. jun 2008 8:07

Pečena v pečici: soljena, popoprana in po vrhu premazana s česnom in narezano čebulo. mišika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jun 2008 9:00

Kyara je napisal/a:

V Srbiji jo namažejo s soljo in na raženj. Mi jo pa radi tudi delamo pod peko. Meso posolimo, natremo s česnom in damo pečt pod peko, zraven pa krompir v večjih kosih in zalijemo z 1 dcl belega. Po eni uri pečenja je fantastično, z zlato skorjo.

Drugače pa delamo jagnjetino na vse mogoče načine, kot piščanca. Ovca pa je nekaj drugega. Njo pa bolj kuhamo, v juhi, kislem zelju, meso zmeljemo in uporabimo mleto, včasih čisto, včasih pa dodamo junetino, pa na ražnju, pa..... na sto možnih varijant. Vsi pa jo imamo zelo radi.

Kyara

Ni ga čez kuhano zelje z " ovčim bubrežnjakom " ( ledvični del ovce, mora bit masten, ladvica in vsa maščoba zraven ).

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jun 2008 11:19

Če ne dobiš jagnjetine prav nikjer v svoji okolici, lahko kupiš zelo lepe kose v Hofru. Imajo ombolo in kotlete brez kosti, meso je uvoženo iz Avstralije in seveda zmrznjeno. Pakirano je v kartonskih zavitkih in čaka na nas v isti zamrzovalni skrinji kot brazilski bifteki.

Seveda to ni paško jagnje, ampak, fault de mieux, si pač pomagamo s ta spodnjimi ovcami.

Tudi pri nas je cela komedija priti do jagnjetine, enkrat na teden jo pripeljejo, pa še prilizovati se moraš mesarju da ti prišpara kakšen zanimiv kos.

 

nola

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

26. jun 2008 15:08

Malo počakaj pa bo tudi naše jagnjetine dovolj saj je reja v porastu samo zdaj na poletje jo ženejo past ponavadi višje v hribe.Meni se zdi da je čez našo jagnjetino ni,pase se na travniku ponavadi stran od industije.Seveda jagnjetina na žaru je res nekaj fantastičnega,ker je to ponavadi v naravi pa dober tek in veliko dobre volje. mark5

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. jun 2008 17:17

Nola, paško jagnje boš na Pagu težko našla,  večina je "uvožena" iz Slavonije in tudi mleko za sir šiba na tej relaciji. Kolikor spečejo "paških" jagenčkov v eni sezoni, jih ne pridelajo v par letih.

Lijana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. jun 2008 17:39

Na Pagu se da dobit izvrstnega paškega jančka.

Ne smeš v trgovine ampak moraš povprašat pri domačinih.

Je pa zelo odvisno, kje se jančki pasejo. Poznavalci pravijo da je velika razlika med jančki iz Luna, iz Barbatov ali pa iz Kolana.

 

Mleko za sir pa resnično uvažajo. Ampak je vseeno odličen .

 

Drugače pa mi, tudi v Sloveniji, kupujemo jagnjetino pri kmetih. Dobimo že očiščeno in narezano.

 

Lp

 

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jun 2008 18:22

Ja, jagnjetina, sir - mehki in trdi, albuminska skuta,...se pri nas dobi. Direktno pri rejcih. Vsaj v našem koncu je en, kjer je res vse po naravni poti.

mojca555  

član od: 11.4.2013

sporočila: 3

7. maj 2013 10:52

Jaz sem doma na bio kmetiji in imamo cel kup jagenčkov, če bi koga zanimalo. Pišem pa zato, ker jagne na žaru še znam pripraviti, kar pa se tiče ovčetine, pa nimam pojma. Bila bi vam zelo hvaležna, če bi mi kdo napisal, kako se napravi ovčji pasulj,pa še kaj drugega.Hvala!

 

mojca555

mojca555  

član od: 11.4.2013

sporočila: 3

7. maj 2013 16:09

fasulas je napisal/a:
Prihajam iz Celja in jagnjetine nikjer do zdaj nisem našel. Glede na to, da delam v Ljubljani mi mesa zdaj ne bo problem najti. V Leclerku še nisem bil, ker " fasungo" kupujem v Celju.

fasulas

Sporočilo je spremenil(a) fasulas dne 17. jan 2008 20:53:39

Če vas jagnetina še vedno zanima se lahko oglasite pri nas na Koroškem.

mojca555

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti