Kul slo pa kaj se dogaja?????

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 16. jan 2008 7:25 | ogledi: 9.207 | odgovori: 184

Že dolgo me srbijo prsti, da bi kaj napisala...

Pa kaj je ratalo z člani tu na KUL??? Samo še zbadanje in pluvanje eden čez drugega!!! Nobene strpnosti?Pa kreganje koliko kdo obvlada slovenščino in podobno...važno da se toliko potrudimo in razumemo kaj nekdo hoče povedat. Nismo vsi slavisti... Berite poste izpred 3,4,5. let nazaj, boste videli kako drugačen in bolj prijazen forum je bil! Žal se člani izpred tolikih let skoraj ne javljajo več, ker so istega mnenja kot jaz. ( se beremo prek ZS)

Rimljanka kot moderatorka bi mogla bit za vzgled in ne tako pogosto povzdigovat glas?

Škoda, res škoda tako dobrega foruma, pa skoraj na vsako temo toliko zbadanja.

BODIMO BOLJ STRPNI EDEN DO DRUGEGA!

Hvala vsem ki ste moj post prebrali in lep dan

Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jan 2008 7:48

O kakem povzdigovanju glasu pa govoriš, Teka?

Pred 3 ali 4 leti je bilo obiskovalcev manj kot za četrtino današnjega obiska. (za ponazoritev: 15. januarja 2004 je števec zabeležil 3138 obiskovalcev, od tega 1526 različnih, včeraj je bilo pa takole: 14472 obiskovalcev, 6954 različnih). To marsikaj pove, kajne?

Vsako nestrinjanje s prej napisanim pa tudi ni zbadanje in pljuvanje, no. Najbrž bo kar držalo, da imamo (bolj ali manj) premalo strpen odnos do mnenj, ki so drugačna od naših, najbrž nam tovrstne vaje manjka.

O obvladanju slovenščine pa res že dolgo ni bilo govora. Če pa koga opozorimo, kadar je to potrebno, pa tudi ni greh, kajne? Ne moreš reči, da se prav vsi potrudijo, ko pišejo. Pa bi bilo prav in prijazno do vseh, če bi se.

Še nekaj je treba reči, nekja odprtih tem je takih, ki kar kličejo po tem, da se mnenja polarizirajo. S kakšnim namenom so odprta, vedo le tisti, ki so jih odprli. In - skoraj brez izjem so to mnenja, ki se ne tičejo kulinarike. Naj bi torej takih tem ne bilo?

rimljanka

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

16. jan 2008 7:57

Tudi jaz sem takega mnenja. Še ne dolgo nazaj sem z veseljem hodila na klepetalnico, odgovarjala na forume... Ker pa je bilo veliko neodobravanja, ignorance, zbadanja, sem se umaknila. Skoraj pol leta, ali mogoče več, nisem šla na klepetalnico. Z meni ljubimi osebami se rajši slišimo po telefonu ali ZS, kar nas tako nihče ne zbada. Res se sprašujem, zakaj je kulinarika javna, če pa se nekateri delajo, da je samo njihova. Res škoda, da je premalo strpnosti, saj vem, da se bo takoj našel nekdo, ki bo to spodbijal. Sorry, amoak kulinarika ni več to, kar je bila. Kar malo poglejte, kdo od tistis izpred enega leta še hodi na klepetalnico?

Pa brez zamere. To je moje mnenje in moj namen ni bil, da bi koga užalila, ampak mogoče komu odprla oči.

 Rimljanka, oprosti, ko sem te spoznala, si mi bila bolj všeč. Tole modelatorstvo te je malo povišalo. Saj je prav, da je nekdo, ki dela red na kulinariki, vendar meni je kulinarika sprostitev in ne rabim policaja, ampak nekoga, ki bi mi svetoval.

 

Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 16. jan 2008 08:00:07

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

16. jan 2008 7:59

Mogoče so časi takšni, da že planemo za vsako najmanjšo stvar.

Verjetno se spreminjamo v prvotno obliko človeka, ko je moral biti na preži in je vsak poseg v intimni prostor posameznika pomenil majhen napad in se je posledično moral braniti. Takrat mogoče s pestmi danes pa bolj z besedami.

Bolj kot v smeri strpnosti bi morali presojati, kaj je življenjsko pomembno in kaj ne. Morda se potem ne bi vzrojili za najmanjše stvari, ki so v bistvu nepomembne. To pa je spet stvar posameznika, da se zamisli, umiri in posveti zadevam, ki so zares pomembne.

Tako jaz razmišljam, veliko zadev "spustim skozi možganske krivulje" in prišla sem do tovrstnih zaključkov.

V veliki meri je temu razmišljanju botrovala - vsaj zame - izkušnja izpred leta in pol, ko je življenje moje male princese in mene bilo odvisno od znanja in instrumentov zdravnikov in ugotovila sem, da se je včasih resnično potrebno ustaviti in "zadržati konje".

titta=

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jan 2008 8:12

Po moje se je tudi slovnično kreganje precej zmanjšalo. Drugače se pa poskušam, ko me kaj moti, zmeniti po zasebni pošti oziroma se obrnem na zato pristojne osebe. Samo včasih pa tudi meni poči varovalka in napišem kakšno tudi na forum. Konec koncev sem samo človek. Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. jan 2008 8:15

Pa saj še ni tako hudo. Meni je še vedno "Kul". jankica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. jan 2008 8:18

Oh, ja...  Pa je prišlo, do pričakovanega...

 

Oblikujejo se KILKE... (bolj zabavno in smešno že ne more biti...).

 

Zadeva je sicer takšna, več ljudi, več mnenj, več zdrahe... Samo je treba imeti dober in lep vzgled, jaz pa ga tu na tej strani ne vidim. Z novo moderatorko je sigurno stran izgubila na kvaliteti. Zagovarja zadevo urednik, že prav... Že prav... Bomo pač sprejeli in stisnili zobe.

Rimljanka, tudi tebi kdaj manjka vaje v komuniciranju z ljudmi. (predvsem malce strpnosti in prijaznosti...). Pa saj si dovolj stara, boš že sama ugotovila, če boš želela pogledati lastno podobo v ogledalu kritičnosti. Pa tudi to, kako opravljiva si bi se dalo debatirati. In da trosiš neke podatke okrog, ki so zrasli na tvojem zelniku. Pa da zelooo rada malo drezneš, s čimer si se nekje sploh pohvalila. (Me ni bilo zdraven, ne morem zagotovo trditi).  Krona moderatorstva se ti je resnično zableščala in te dvignila nad višave... Ampak, kaj govorim o tem, to ni moj problem. Jaz sem tu samo opazovalec...

(sploh pa jaz moderatorja dojemam kot svetovalca, osebo, ki pomiri strasti, če je potrebno, sicer pa je nekje v ozadju, neopazna... Ker naša moderatorka je na dveh bregovih, na dveh straneh...).

 

Pa je ravno te dni nastala ena hecna stvar, sicer neomembe vredna. Povezana z moderatorki, bi lahko bil celo njen preizkus. Seveda je pogrnila.

 

(Veliko nas je, ki se dobivamo kje drugje, ki ne hodimo na klepetalnico, še na forum prav ne radi... )

 

Tu, na tej strani je nastal ELITIZEM, odvisno kdo si in s kom se družiš...

 

Pa Rimljanka, ne jemlji preveč osebno. S to funkcijo si pač izpostavljena, sicer bi bila jaz modro tiho. Kako nizko v zbadanju, pljuvanju in opravljanju se boš spustila tokrat, pa pač presodi sama... Ni pa lepo, ampak etično moralne norme ima vsak skrite sam v sebi. In te ga bogatijo...

 

lidka

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

16. jan 2008 8:22

Teka, popolnoma se strinjam s tabo! Pa lep dan vsem! galja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. jan 2008 8:30

hm, mislim, da je stvar bolj v tem, da je sedaj več obiska, da se odpirajo delikatne teme in da so res morda časi ( in mi z njimi) bolj napeti. Glede na to, da sem nekega daljnega dneva jaz Jerneju predlagala, da bi odprli tudi nekulinarične teme (pa verjetno še kdo drug, da ne bo zamere) bi sedaj dala v razmislek, da sicer ostanejo, ker je vendarle v tem veliko koristnega, da pa se nekako loči od kulinaričnega foruma, ker včasih tako prevladajo čisto nekulinarične teme, recimo npr. glivice na nogah v naslednji vrstici pa priprava npr. pire krompirja. Jaz bi dala v dva okvirčka, dva foruma in povdarila kulinarični forum. Seveda je to spet dodatno delo. No v razmislek. Vsem pa želim veliko strpnosti in razumevanja ter predvsem sprejemanja nasprotnih mnenj. saj nihče nikogar ne sili, da ga sprejme, ampak razmisliti pa velja. Če plavamo z isto jato, je sicer lepo, ampak nič novega se ne moremo naučiti. In da nas vsi hvalijo, je lepo slišati, ampak ni priložnosti za osebno rast. In vedno, kar nas najbolj moti pri drugemu, so naše lastne slabosti, pa če še tako težko priznamo!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. jan 2008 8:36

rimljanka je napisal/a:

(za ponazoritev: 15. januarja 2004 je števec zabeležil 3138 obiskovalcev, od tega 1526 različnih, včeraj je bilo pa takole: 14472 obiskovalcev, 6954 različnih). To marsikaj pove, kajne?

[rumenimak] rimljanka
Marsikaj, tudi to, da je internet medij, ki se je v zadnjih letih razvil s svetlobno hitrostjo, kar pomeni, da ga zaradi večjega znanja in urejenega dostopa uporablja več ljudi kot v letu 2004. (tudi jaz, prej ko sem dostopala preko telefona, sem ga uporabljala le za iskanje gradiva za šolo). Mislim, da večina je od teh 6954 ljudi večina obiskala stran zaradi receptov in ne foruma, tudi teka ne trdi, da jo ne obiskujejo, le da se ne javljajo na forum. Kljub vsemu pa je ta podatek dober odgovor na tekino "vprašanje": med 6954 ljudmi se najde več takih, ki ti dvignejo pritisk, kot med 1526-imi. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti