Kul slo pa kaj se dogaja?????

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

16. jan 2008 11:35

Še moj dodatek: v življenju igramo, bolje rečeno živimo mnogo vlog. Vsaka vloga zahteva od nas posebno "obnašanje". Če sem v prvi vrsti mama, to ne pomeni, da se tudi do soseda tako obnašam in ga ob 8h zvečer ne pošljem v banjo?!? Tole je en butast, ampak nazoren primer. Zato vaše opravičilo, da je Rimljanka zaradi svoje poklicne deformacije ostra, pač ne zdrži. Ima veliko strokovnega znanja in velikokrat pomaga, včasih pa ji le zmanjka en kanček človeškosti. Zelo se strinjam, da nihče ni popoln in da vsi delamo napake. Tudi Rimljanka jih je. Morda bi se morala le še naučiti, da je treba napake priznati, se opravičiti ... To dela ljudi velike! veverica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

16. jan 2008 11:45

samo to bom napisala.....par oseb hvali ene in iste in tako je že odkar sem vpisana.....karavana gre dalje....in bognedaj da bi kdo iz te karavane izstopil in kaj pošimfal.....tudi jaz sem 5x manj tukaj kot pol leta nazaj,mi pač ne paše več. kuharca37

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. jan 2008 11:50

kuharca37 je napisal/a:
samo to bom napisala.....par oseb hvali ene in iste in tako je že odkar sem vpisana.....karavana gre dalje....in bognedaj da bi kdo iz te karavane izstopil in kaj pošimfal.....tudi jaz sem 5x manj tukaj kot pol leta nazaj,mi pač ne paše več. kuharca37
...psi pa lajamo zadaj... matilda

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. jan 2008 11:51

Jaz pa tukaj delujem pa načelu, da vzamem tisto kar mi paše in če me kdo kaj vpraša (oz. je postavljeno vprašanje na forumu) mu z veseljem odgovorim oz. kako drugače pomagam, če je v moji moči. Klepetalnice se ne udeležujem, ker niti nimam časa za to. Priznam, da so me določena mnenja sprva tudi malce piknila, pa sem kasneje spoznala, da le ni bilo tako hudo mišljeno in imam o določeni članih po določenem času drugačno mnenje. Sedaj se pa tašknim temam in mnenjem enostavno izognem, poleg tega jih ne jemljem osebno (kar je predvsem ženska težava), pa vam povem, da po dobrih treh letih, odkar sem članica, nisem imela niti enega konflikta............... . Kar se rimljanke tiče pa priznam, da se je njeno oglašanje na forumu spremenilo, kar je po svoje razumljivo, saj se je spremenila tudi njena vloga. Eno pametno razmerje med njenim moderatorstvom in ostalimi interesi na kulinariki pa ni tako enostavno najti. Zato te, rimljanka, razumem in stopam na tvojo stran, čeprav pogrešam tvoje nemalokrat pametna mnenja in predloge, ki jih je sedaj manj. Drugače pa, ljudje malce strpnosti do drugače mislečih pa bo................. katjushka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

16. jan 2008 12:02

jejhata, jejhata Pa saj sploh ne gre za to, na katero stran se kdo postavi. Rimljanka je MODERATOR in kot moderator pač počne to kar moderatorji počnejo, amen pika!

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

16. jan 2008 12:03

Jaz pa še vedno trdim; če kateri kaj ni všeč, pač naj ne bere.... Meni tudi večkrat niso všeč zbadanja, pikrost in podobno in če mi ni všeč, pač ne berem in se tako ne obremenjujem z malenkostmi in podrobnostmi.... Torej, ne berite, če vam kaj ni všeč..... Pa ne biti vedno samo negativni, povejmo Jerneju, da je na forumu tudi VELIKO POZITIVNEGA IN LEPEGA, ker je res......če pa vam forum ni všeč, pa berite recepte, pa bo.... Poglejte npr. našo Jade kako se zna pošaliti, včasih tudi na svoj račun in kako jo imamo obiskovalci radi. Jaz ponavadi komaj čakam, da jo zasledim, mi kar polepša dan s svojimi forami.... in ostali, njej podobni.... ( Ežoj, Stana r., Jelenčkova itd...... ) Dajte tudi sami prispevati kaj podobnega in videli boste, da je svet zares lep, in da se lahko imamo radi..................... To so samo moje misli........in če komu niso všeč, jih pa naj preskoči in se naj ne obremenjuje z menoj........

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. jan 2008 12:04

Vlado je napisal/a:
jejhata, jejhata Pa saj sploh ne gre za to, na katero stran se kdo postavi. Rimljanka je MODERATOR in kot moderator pač počne to kar moderatorji počnejo, amen pika!
.............saj imaš prav, hotela sem samo malce bolj poudariti svoje mnenje katjushka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jan 2008 12:05

katjushka je napisal/a:
Kar se rimljanke tiče pa priznam, da se je njeno oglašanje na forumu spremenilo, kar je po svoje razumljivo, saj se je spremenila tudi njena vloga. Eno pametno razmerje med njenim moderatorstvom in ostalimi interesi na kulinariki pa ni tako enostavno najti. Zato te, rimljanka, razumem in stopam na tvojo stran, čeprav pogrešam tvoje nemalokrat pametna mnenja in predloge, ki jih je sedaj manj. katjushka
Iz te zagate kako delovati kot moderator in še vedno kot član upam, da jo bom kmalu "rešil", ker pripravljam nekaj, da se bo točno videlo, kdaj moderator odgovori kot moderator, kdaj pa odgovori kot član KulSlo s svojim mnenjem. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

16. jan 2008 12:06

Tudi mene ne vleče nič več tako na Kulinariko, ker ste nekatere tu gor zelo nestrpne . Samo ko pomislim na primer Sneguljčice in njene teme, me kar mine do kulinarike. Kako ste lahko nekatere tako brezobrazne. Včasih sem hodila na kulinariko vsaki dan, zadnja pol leta pa mogoče enkrat na štirinajst dni, če rabim kakšen recept.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. jan 2008 12:06

ZASEBNO SPOROČILO

Pošilja

opevana sestra

Prejme

ribaracarak

Zadeva

1.odg.: nikar ne kriči

Datum

1.11.2006 ob 12:40

Ločnica 

ti pernata žival its a free country in bom pisala kakor bom JAZ želela.... če ti kaj ni všeč proprosto ne beri tega, ni pa potrebno MENE poučevati kako naj se izražam skratka ODJEBI.... jaz sem bolj za javno konfrontacijo in se ne mislim skirvati za pm!!!!!!!!!!! JASNO?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! opevana sestra

To je kopija zasebnega sporočila, ki sem ga dobila kot odgovor na povsem dobronamerno in nikakor ne žaljivo pisanje opevani sestri, ki je sorodnica ene izmed dam, ki govorijo o zadevah, ki se jih pometa pod preprogo. To je bilo dolgo pod preprogo in sedaj ni več tam.

Neskončno mi je žal, da nimam shranjenega mojega sporočila osebi, ki mi je tako prijazno odgovorila. Zbrisala sem ga potem, ko več mesecev ni bilo odgovora in potem se je zgodilo tole.

Mislim, da se na kulinariki komunicira dost dostojno, res pa je, da nastane vik in krik, ko človek na svoje vprašanje ne dobi točno takega odgovora, kot ga je pričakoval, ko je postavil vprašanje.

Menim, da je dama, ki ji je bila zaupana vloga moderatorke, ena zelo razgledana oseba in jo je Jernej verjetno izbral na podlagi njenega sodelovanja in pokazanega znanja.

Sama z udeleženci klepetalnice in foruma praktično nimam nobenih negativnih izkušenj (razen zgoraj navedenega ZS in nekih brezveznih pripomb nekega črnega ptiča), imam pa kar nekaj pozitivnih in zelo sem hvaležna posameznicam, ki so mi pomagale v takih ali drugačnih zagatah - tu mi je lepo in se vedno znova vračam na te strani.

Lep dan vsem skupaj

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti