Hujšanje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2019 18:28

Včasih me prime, da bi napisala priročnik o uporabi ostankov v kuhinji. Sicer imam roko za pravo mero, a če kaj ostane, ne roma v smeti ampak si vedno kaj izmislim za ponovno uporabo. 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. apr 2019 6:33

mamamia: noben priročnik ne bo kaj dosti pomagal, če človek tega nima v sebi.

Da kupi le tisto, kar ve, da rabi in zna vsaj približno pripraviti v obrok, ki se ga da pojesti.Skuha le toliko, kolikor lahko poje (pojejo), preden se hrana pokvari. Kdor vsaj približno razmišlja v to smer, se bo že znašel, drugi bodo pa še vedno hrano metali stran.  Take bi jaz za par mesecev poslala nekam, kjer bi bilo hrane komajda za preživetje. Morda bi jo potem bolj cenili.  Ne samo, da meče stran svoje evrčke, to je po moje nespoštljiv  odnos do vseh, ki so se v pridelavi hrane trudili, da je lahko prišla do polic v trgovinah. 

 

Cila

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

19. apr 2019 8:44

ena misel mojega prijatelja: Jej tako, kot da imaš sladkorno ... nikoli ne boš debel pa tudi cukra ne bo!

sijasaja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. apr 2019 19:48

Hujšanje po petdesetem je takorekoč misija nemogoče. Jaz, ki se gibam takorekoč celo življenje, zadnje 2 leti jem kot ptička iz zdravstvenih razlogov, sem se zredila za 5 kil!! Črtala sem vso belo hrano ( vse vrste mok, riž, sol, sladkarij), NOBENIH drugih pijač razen vode iz pipe, ter tuintam kak deci piva ali vina, veliko vlaknin, kruh iz orehov, lešnikov, konopljene, kokosove moke, beljakov in luščin ind. trpotca. Seveda ne težim na obisku ali na potovanju in se prilagodim, ampak dobro mi ne dene, moram reči. Zdravila pa očitno tudi naredijo svoje.... tehtam se vsak dan, da se vsaj teh kil nekako držim, saj se mi vsak gram pozna pri zdravju. Hudič je to!! 

O metanju hrane pa.... če imate priložnost, pojdite kdaj pogledat v kakšno šolo ob času kosila ali malice. In večina teh otrok ima malico, pa tudi kosilo zastonj, ker doma težko živijo, edini obrok jim je v šoli... blablabla.....No ni vse za metati v en koš ampak, grozljivo je, kaj in kako otroci delajo s hrano. Vzgoja od doma, mogoče?!?!

marjja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

23. apr 2019 9:01

Toliko kot je ljudi, toliko je tudi 'ustreznih načinov prehranjevanja'. Kar je dobro zame, ni nujno tudi za koga drugega.Meni npr. lešniki in kokosova moka sploh ne ustrezajo in bi mi tak 'kruh' naredil precej težav. Sicer tudi navaden kruh je pri meni redko na jedilniku. Občasno si spečem pumpernickel in zdaj preizkušam narediti z drožmi še kaj drugega. 

Sem pa v zadnjem času začela spet več uporabljati maslo in mi je šla teža dol za kilo do dve.  Sem bila čisto presenečena, ampak kot sem napisala, tako je bilo pri meni.

trac

lepdan  

član od: 16.4.2019

sporočila: 5

23. apr 2019 11:25

Zdravo še enkrat vsem! Tisto 1/3 hrane, ki jo je potrebno na krožniku dati na stran, lahko vrneš v posodo, saj to narediš na začetku. Bistveno naj bi bilo to, da si na krožnik naložiš toliko, kot bi si sicer, po tvoji navadi. Ko krožnik napolniš, pa 1/3 daš nazaj v posodo. Tak naj bi bil protokol... Tako naj bi bil "psihološko sit", pojedel pa bi toliko, kot je na krožniku, torerj 1/3 manj. 

Pa srečno!

 
lepdan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. apr 2019 15:31

Če imaš v glavi vse porihtano, potem že skuhaš manj in ni treba scene z vračanjem hrane nazaj v pisker delat. 

mamamia

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

23. apr 2019 16:42

Res je, mamamia! Sladkarij si ne kupis, ce jih ni doma se ti ponavadi tut v trgovino ne lubi samo po nekaj takega. Skuhas pa tak, da se ti zdi da je malo premalo, ker pol je tak ok:)

pinguwin

lepdan  

član od: 16.4.2019

sporočila: 5

22. maj 2019 22:57

Živjo, že dva tedna poskušam jesti na način, da 1/3 obroka ne pojem in se mi zdi, da deluje. Izgubil sem 1,5 kile in vse skupaj mi ni težko. Bom videl kako daleč bom prišel in javim. Sicer pa še sam ne vem ali hujšam zaradi tega ker manj pojem ali pa zato ker tudi malo več hodim. Kakorkoli, bom videl kako bo šlo. Gledal sem videoposnetke operacij želodca na  https://www.estetika-milosevic.si/bariatricna-kiru in razmišljam tudi o tem. Ima morda kdo izkušnje s tako operacijo. Zanima me predvsem kako je potem, po operaciji.

 

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

23. maj 2019 12:29

Vse diete so bolj ali manj učinkovite, vsaj za določen čas. Potem pa kilogrami bolj ko ne pridejo nazaj. V mojem primeru je edino, kar je delovalo in še deluje, več gibanja. Pred petimi leti sem sklenil, da moram nekaj narediti, saj se je moja masa zelo približala stotim kilogramom (višina 184 cm). Kupil sem si kolo in se začel s kolesom peljati v službo in nazaj, kar je cca 30 km. Že po štirih tednih je teža začela upadati, ob tem pa nisem prav ničesar spremenil v načinu prehranjevanja. No, edina sprememba je bila, da si ne sladkam ne čaja ne kave. Zdaj sem na cca 85 kg. 

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti