Hujšanje

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. apr 2019 20:58

Odkar obstajajo hladilniki, je skrajno malo hrane, ki jo je treba zavreči, če se takoj ne poje.  

Sonja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

18. apr 2019 8:44

komentar je bil na objavo 'Lepdan', ker tam je bilo napisano, da hrano, ki je že na krožniku daš 1/3 na stran (in to potem žal premnogokrat roma v smeti). 

Meni pa je bolj logično, da si že na začetku enostavno manj naložiš. Oz. kot je omenila Trixi, vzameš manjši krožnik in predvsem vsak grižljaj dobro prežvečiš.

Naor in Limnol, po vseh vajinih objavah dobro vem, da skrbno in spoštljivo delata s hrano.

 

 

trac

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. apr 2019 8:56

Trixi je napisal/a:

Če pa je oseba navajena malo jest in želi shujšat je večji problem.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Pa  taka oseba res potrebuje hujšanje?

lp, mzm

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

18. apr 2019 11:28

Pri meni se je (do sedaj) obnesel spremenjen način prehranjevaja (low OH) in uvedba 5 obrokov na dan in predvsem zadostna količina tekočine (vode)...na področju telesne vadbe pa bo potrebno še kaj ukreniti...

bučmanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. apr 2019 11:32

Trac, je že prav, da si vprašala. Menim, da je treba veliko govorit o vseh stvareh, marsikoga se prime, kakšnega tudi ne. A sem res vesela, da veliko ljudi skrbi za naš planet in se trudijo, s tem pa marsikoga navdušijo in veriga se veča. Nenazadnje pa, kdor meče hrano stran, se mora zavedati, da s tem dobesedno vrže težko prisluženi denar stran. Včasih sem rekla, pa tudi še vedno rečem, a ti pride na misel, da bi vrgel desetaka v smeti, pa mi odgovorijo, seveda ne. A žemljico, kos mesa, salame, itd. itd. pa ne prepoznaš kot petaka, desetaka, saj si ga vendar plačal? Ja, se zgodi, da kaj ostane tam zadaj na hladilnikovi polici, vsi smo samo ljudje, ampak to ne sme biti naš "modus operandi", a ne?

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2019 18:28

Včasih me prime, da bi napisala priročnik o uporabi ostankov v kuhinji. Sicer imam roko za pravo mero, a če kaj ostane, ne roma v smeti ampak si vedno kaj izmislim za ponovno uporabo. 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. apr 2019 6:33

mamamia: noben priročnik ne bo kaj dosti pomagal, če človek tega nima v sebi.

Da kupi le tisto, kar ve, da rabi in zna vsaj približno pripraviti v obrok, ki se ga da pojesti.Skuha le toliko, kolikor lahko poje (pojejo), preden se hrana pokvari. Kdor vsaj približno razmišlja v to smer, se bo že znašel, drugi bodo pa še vedno hrano metali stran.  Take bi jaz za par mesecev poslala nekam, kjer bi bilo hrane komajda za preživetje. Morda bi jo potem bolj cenili.  Ne samo, da meče stran svoje evrčke, to je po moje nespoštljiv  odnos do vseh, ki so se v pridelavi hrane trudili, da je lahko prišla do polic v trgovinah. 

 

Cila

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

19. apr 2019 8:44

ena misel mojega prijatelja: Jej tako, kot da imaš sladkorno ... nikoli ne boš debel pa tudi cukra ne bo!

sijasaja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. apr 2019 19:48

Hujšanje po petdesetem je takorekoč misija nemogoče. Jaz, ki se gibam takorekoč celo življenje, zadnje 2 leti jem kot ptička iz zdravstvenih razlogov, sem se zredila za 5 kil!! Črtala sem vso belo hrano ( vse vrste mok, riž, sol, sladkarij), NOBENIH drugih pijač razen vode iz pipe, ter tuintam kak deci piva ali vina, veliko vlaknin, kruh iz orehov, lešnikov, konopljene, kokosove moke, beljakov in luščin ind. trpotca. Seveda ne težim na obisku ali na potovanju in se prilagodim, ampak dobro mi ne dene, moram reči. Zdravila pa očitno tudi naredijo svoje.... tehtam se vsak dan, da se vsaj teh kil nekako držim, saj se mi vsak gram pozna pri zdravju. Hudič je to!! 

O metanju hrane pa.... če imate priložnost, pojdite kdaj pogledat v kakšno šolo ob času kosila ali malice. In večina teh otrok ima malico, pa tudi kosilo zastonj, ker doma težko živijo, edini obrok jim je v šoli... blablabla.....No ni vse za metati v en koš ampak, grozljivo je, kaj in kako otroci delajo s hrano. Vzgoja od doma, mogoče?!?!

marjja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

23. apr 2019 9:01

Toliko kot je ljudi, toliko je tudi 'ustreznih načinov prehranjevanja'. Kar je dobro zame, ni nujno tudi za koga drugega.Meni npr. lešniki in kokosova moka sploh ne ustrezajo in bi mi tak 'kruh' naredil precej težav. Sicer tudi navaden kruh je pri meni redko na jedilniku. Občasno si spečem pumpernickel in zdaj preizkušam narediti z drožmi še kaj drugega. 

Sem pa v zadnjem času začela spet več uporabljati maslo in mi je šla teža dol za kilo do dve.  Sem bila čisto presenečena, ampak kot sem napisala, tako je bilo pri meni.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti